Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Loebovi sa páči Slovakia Ring, želá si úspešné výsledky

Na štvrtom podujatí šesťdielnej automobilovej FIA GT Series na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni štartuje aj deväťnásobný majster sveta v rely Francúz Sébastien Loeb.

17.08.2013 17:49
Sebastian Loeb Foto:
Sebastian Loeb.
debata

Na Slovakia Ring priletel vrtuľníkom, v sobotu absolvoval prvú zoznamovaciu tréningovú jazdu na 5922 m dlhom okruhu a na krátkej tlačovej besede sa stretol aj s médiami.

„Na Slovensku som po prvý raz. Samotný okruh sa mi páči, ešte sa s ním len zoznamujem, prekvapila ma šikana za druhou zákrutou,“ povedal 39-ročný rodák z Haugenau, ktorý má na svojom konte 167 štartov v majstrovstvách sveta v rely, 78 víťazstiev a 116 pódiových umiestení. Naposledy triumfoval na MS v rely vlani, v tomto roku sa preorientoval na okruhové preteky.

A aké dôvody viedli Loeba k prechodu z rely na okruhy? „FIA GT Series sa mi páči, sú to dramatické preteky, v ktorých štartujú výkonné autá rôznych značiek. Vo FIA GT Series budem jazdiť aj v roku 2014. Chcel by som vo svojom tíme vytvoriť dve silné posádky. Mám dostatok skúseností, trúfam si ich zužitkovať a zavŕšiť aj úspešnými výsledkami,“ dodal Loeb, ktorý sa na Slovakia Ringu striedal za volantom McLarenu MP4–12C s 28-ročným Portugalčanom Alvarom Parentem.

Loebova posádka je zatiaľ v priebežnom poradí FIA GT Series na 10. mieste, vedie dvojica Stéphane Ortelli (Fr.) a Laurens Vanthoor (Belg.), slovensko-holandský tandem Štefan Rosina a Peter Kox je piaty.

Priebežné poradie FIA GT Series po 3 zo 6 pretekov:

1. Stéphane Ortelli (Fr.) a Laurens Vanthoor (Belg.) po 70 bodov, 2. Frank Stippler (Nem.) a Edward Sanström (Švéd.) po 60, 3. Maximilian Buhk (Nem.) a Alon Day (Izrael) po 53, … 5. Štefan Rosina (SR) a Peter Kox (Hol.) po 35, 10. Sébastien Loeb (Fr.) a Alvaro Parente (Portug.) po 22

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovakia Ring #motorizmus #Sébastien Loeb #FIA GT Series