Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Milión si odniesla Jelimová, Vlašičová prehrala

Keňanka Pamela Jelimová zvíťazila v behu na 800 metrov časom 1:55,16 min aj na záverečnom šiestom podujatí atletickej Zlatej ligy v Bruseli, a keďže chorvátska výškarka Blanka Vlašičová prehrala s Nemkou Ariane Friedrichovou, získala celý jackpot 1 milión dolárov.

05.09.2008 22:29
Keňanka Pamela Jelimová Foto:
debata

Devätnásťročná Jelimová zabehla v Bruseli nový rekord mítingu a potvrdila svoju tohtosezónnu suverenitu, keď aj šiestykrát triumfovala na mítingu ZL s viac ako trojsekundovým náskokom. Tentoraz za ňou skončila druhá vlaňajšia svetová šampiónka Janeth Jepkosgeiová (1:58,85).

Vlašičová, ktorá na OH v Pekingu prehrala po 34 triumfoch v rade len preto, že v celej súťaži mala jedinú opravu na 205 cm a Belgičanka Hellebautová túto výšku prekonala na prvý raz, vypila kalich horkosti až do dna. Prišla o olympijské zlato a teraz aj o pol milióna dolárov. Dvadsaťštyriročná Chorvátka mala v Bruseli problémy už na 194 cm, ktoré zdolala až na tretí raz. Na 197 a aj 200 cm potrebovala po dva pokusy a 202 cm už neprekonala. Keďže neuspeli ani jej súperky o prehre rodáčky zo Splitu s Friedrichovou (iba druhej od júna 2007) rozhodlo, že Nemka skočila 197 hneď prvým pokusom.

debata chyba