Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovenská hrdinka: Deti jedli chrumky. Manžel s maminou plakali

Zuzana Rehák Štefečeková neskrývala po zlatom finále emócie. Nie div, veď najcennejšiu medailu jej zavesia na krk po prvý raz v kariére.

29.07.2021 08:35 , aktualizované: 10:10
Japonsko OH2020 Strelectvo trap Rehák... Foto: ,
Zuzane Rehák Štefečekovej na zlatom pódiovom stupienku vyhŕkli slzy.
debata (8)

„Mám obrovskú radosť a veľmi sa teším, že sa mi podarilo zlato. Sama sebe som si dokázala, že viem zastrieľať aj finále,“ vravela v prvej reakcii pre RTVS.

„To sa strieľa na jednu ranu, kvalifikácia na dve rany. Preto som niekedy mala finále 17 z 25, teraz to bolo 21. Som rada, že som si udržala chladnú hlavu až do konca,“ dodala už trojnásobná olympijská medailistka.

Japonsko OH2020 Strelectvo trap Rehák Štefečeková finále zl Čítajte viac Slovensko má prvú medailu - a hneď zlatú! Získala ju rekordérka Štefečeková

V Tokiu ju sprevádza tréner Branislav Slamka. Doma jej však držali palce mnohí ďalší – najmä tí najbližší.

„Pozdravujem ich, určite ma sledovali. Mamina zrejme plakala, manžel možno tiež. A deti? Pozerali pri chrumkách. Všetkých ich veľmi pozdravujem,“ zakončila Zuzana Rehák Štefečeková.

Neskôr pre TASR uviedla, že oslavy si užije len chvíľku, myslí už totiž na ďalšiu disciplínu:

"Zajtra ráno znova vyjde slnko a čaká nás tréning v mixe. Ale to, že som zlatá, tu zostane navždy. Veľmi sa teším, že som už telefonovala domov s mojimi chlapmi a myslím si, že majú pekné ráno, keďže už o ôsmej pijú šampanské a tešia sa.

Je radosť robiť ľuďom radosť. Deti boli ešte ospalé, ale starší syn sa tešil. Ale mne už včera posielali motivačné videá.

A aj som už pred finále písala mužovi, že nech sa stane hocičo, najväčšie zlato už mám doma."

Zuzana Rehák Štefečeková Čítajte viac Prezidentka vyzdvihuje mimoriadny výkon. Kuzminová: Zuzka, vitaj v klube

V šesťčlennom finále trafila Rehák Štefečeková 43 z 50 terčov a v novom systéme súťaže stanovila olympijský rekord.

"Bolo mi to také smiešne. Janka Špotáková je moja najvernejšia fanúšička a prechádzala tu so mnou každú jednu položku. Vždy bola niekde na boku a ukazovala mi rôzne srandovné posunky, aby ma udržala v strehu.

A keď som minula ten piaty terč, tak som si povedala, že ‚wau‘, tu sa dá aj pochybiť. Ale vedela som, že nejaké chyby prídu.

Tešila som sa hlavne z toho, že po tej chybe neprišli ďalšie dve, tri, štyri, tak, ako to ja obľubujem. Takže som rada, že sa mi to podarilo udržať. Pre mňa to bolo veľmi dobré finále."

Cesta Zuzany Rehák Štefečekovej za medailou Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Tréner Zuzany Rehák Štefečekovej Branislav Slamka.

Slovenská reprezentantka postúpila do finále z prvej priečky v novom svetovom rekorde 125 bodov.

Ako prvá strelkyňa v histórii dosiahla v eliminácii maximálny nástrel a prekonala výkon 123 Fínky Satu Mäkeläovej-Nummelovej z marca 2019.

"Ja som si po kvalifikácii povedala, že mi už nikto nezoberie svetový rekord a keď ho aj niekto vyrovná, tak stále tam bude moje meno.

Pre mňa to bolo podstatné. Ja som od finále nemala očakávania, len som si hovorila, aby som nerobila nič inak, ako v kvalifikácii," uviedla Rehák Štefečeková.

clanok Dávame do pozornosti Všetko o olympijských hrách v Tokiu

Slovenská olympionička sa vo finále tešila zo zlata predčasne, no potom musela trafiť ešte raz:

"Ja som to mala inak spočítané, už pred predposledným terčom som si myslela, že už som olympijská víťazka, ale až keď som dostrieľala, som videla, že to bolo len o jeden terč.

Ani tréner sa hneď netváril tak, že som už vyhrala. Preto som sa sústredila na to, aby som trafila posledný terč. Ale ja sa nikdy neteším dopredu, u nás to je zradné."

Medailový ceremoniál so zlatou Rehák Štefečekovou Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Zuzana Rehák Štefečeková so zlatou olympijskou...

Čerstvá olympijská víťazka sa tesne po pretekoch ešte neoddala emóciám, slzy šťastia sa jej liali po tvári až na medailovom ceremoniáli.

„Je to skvelý pocit, ale sú to také isté preteky ako aj iné, len mediálne známejšie. Ja viem, že to znie čudne. Ale som rada, že som potešila ľudí,“ dodala na záver čerstvá olympijská víťazka.

Peter a Pavol Hochschornerovci - vodný slalom...
Matej Tóth, olympijský víťaz v chôdzi:...
+4Anastasia Kuzminová - biatlon (Vancouver 2010,...

© Autorské práva vyhradené

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Tokio #zlato #športová streľba #Zuzana Rehák Štefečeková #OH v Tokiu