Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Varga: Pred cieľom som si hrýzol do jazyka. Na viac som už nemal

Slovenský reprezentant Richard Varga má za sebou už druhý olympijský triatlon. Kým v roku 2012 skončil v Londýne na 22. mieste, na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro bol dlho v hre o elitnú desiatku.

18.08.2016 19:18
Richard Varga Foto: ,
Unavený Richard Varga v cieli.
debata

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan viedol po plávaní aj cyklistike, no v bežeckej časti napokon klesol na jedenástu priečku. Udržal si ju až do cieľa.

"Bolo to o niečo lepšie ako v Londýne. Prvá časť pretekov mi vyšla podľa očakávania vyplával som prvý. Trochu som to potrhal, ale neviem presne, aké tam boli rozdiely. Plávanie bolo ľahšie, ako som si predstavoval. Nečakal som, že sa ma udrží až toľko súperov. V cyklistickej časti všetci vzorne spolupracovali. Ja som sa snažil kontrolovať si to v prvých dvoch kolách, aby som sa nedostal do problémov. Môj pocit sa zlepšoval a chcel som, aby som mal väčší náskok pred druhou skupinou. V bežeckej časti som sa na prvej päťke nevedel rozbehnúť a druhých päť kilometrov som si len hrýzol do jazyka a šiel cez hranu, aby som skončil do desiatky. Chýbalo mi však jedno miesto. Bolo to blízko, ale na viac to dnes nebolo. Som spokojný, pretože som zo seba vydal maximum a na viac som nemal,“ povedal v cieli Richard Varga.

Jediný Slovák v 55-člennom štartovnom poli sa počas súťaže sústredil na svoj výkon, no zaregistroval aj podporu od divákov. "Atmosféra bola skvelá. Síce to nebol Londýn, kde v Hyde Parku bolo približne pol milióna ľudí, ale cítil som, že to bolo oduševnené. Všetci veľmi povzbudzovali. Chcem sa poďakovať svojim fanúšikom na tribúnacj aj pri trati. Všetci mi dodávali veľkú energiu, snažil som sa ich nesklamať,“ pokračoval Varga.

Richard Varga viedol po plaveckej aj cyklistickej časti. "Chcel som kontrolovať vývoj. Z tohto hľadiska to bolo v poriadku. Mohol som si sám skočiť na bicykel, poriadne zapnúť, počkať na chalanov a začali sme spolupracovať. Takže som kontroloval dianie v pretekoch. Keby to bolo naopak, šiel by som napríklad zo šiesteho miesta a musel doťahovať skupinu, to by nebolo dobré. V behu som vychádzal prvý a nastavil som si vlastné tempo. Trochu sme si pomáhali so Švajčiarom Salvisbergom, striedali sme sa po polovici kola. Veľmi ma mrzí, že sme nemali trochu väčší náskok. Je to škoda. Tento olympijský triatlon ma dosť bolel, no myslel som si, že to bude horšie,“ poznamenal slovenský reprezentant.

V záverečnej bežeckej časti šiel Richard Varga nadoraz. "Ani som len nepomyslel, že to vzdám. Snažil som sa bojovať o každé miesto. Sú to síce len čísla, ale dôležité je, čo do toho človek vloží,“ dodal Varga po druhej olympijskej skúsenosti v živote.

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Varga #Rio 2016