Repete. Brazília môže vo finále OH vrátiť Nemecku potupnú prehru z MS

Sobotňajšie finále olympijského futbalového turnaja v brazílskom Riu de Janeiro obstarajú hráči domácej reprezentácie a mužstvo Nemecka.

17.08.2016 23:12
Neymar Foto: ,
Brazílčan Neymar oslavuje jeden zo svojich gólov.

Rozhodli o tom stredajšie semifinálové duely. V prvom z nich si Brazílčania poradili s Hondurasanmi presvedčivo 6:0. Nemci si v druhom súboji o finále poradili s Nigérijčanmi 2:0. Zdolané tímy si zahrajú o bronz.

Tím organizátorskej krajiny predviedol na štadióne Maracana v Riu hotové ofenzívne predstavenie. Zverencov Rogéria Micaleho nasmeroval za triumfom už v 14. sekunde kapitán Neymar, ktorý využil zaváhanie v rozohrávke súpera. Ešte do polčasovej prestávky pridal ďalšie dva góly 19-ročný talent Gabriel Jesus. Po zmene strán v 51. min sa presadil stredný obranca Marquinhos a v 79. min zvýšil na 5:0 po rýchlej akcii útočník Luan.

Brazílsky triumf podčiarkol v nadstavenom čase Neymar z pokutového kopu. Brazília sa v súboji o zlato predstaví štvrtýkrát, no historická zlatá medaila spod piatich kruhov jej v zbierke zatiaľ stále chýba. Naďalej platí, že „kanárici“ na podujatí ešte neinkasovali.

Nigéria nezopakuje olympijský triumf spred 20 rokov na OH v Atlante. Ťaženie „superorlov“ zastavili pred bránami finále Nemci. Tí sa pod vlajkou novodobého Nemecka predstavia v rozhodujúcom dueli o zlato premiérovo v dejinách. O víťazstve „Nationalelf“ rozhodli presné zásahy Lukasa Klostermanna a Nilsa Petersena. Celý zápas na nigérijskej lavičke presedel obranca úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín Kingsley Madu.

Futbal – OH 2016 v Riu de Janeiro – turnaj mužov:

Semifinále – výsledky:

RIO DE JANEIRO (Maracana)

Brazília – Honduras 6:0 (3:0)
Góly: 1. a 90.+ Neymar (druhý z pok. kopu), 26. a 35. Gabriel Jesus, 51. Marquinhos, 79. Luan