Online: Vlček s Tarrom majú šancu na medailu. Kohlová ani Klocová nie

Zo Slovákov boli v stredu na olympijských hrách v Riu v akcii traja rýchlostní kanoisti a dvaja atléti. Dianie v Brazílii sme sledovali online.

17.08.2016 14:08 , aktualizované: 18.08.2016 05:10
Rio 2016, olympijské kruhy Foto: ,
Ilustračné foto

5.51 – Plážový volejbal: Nemky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová získali zlaté medaily, keď na pláži Copacabana zdolali vo finále domáce majsterky sveta Ágathu a Bárbaru 2:0.

5.04 – Basketbal: Mužská reprezentácia USA porazila Argentínu s prehľadom 105:78 a postúpila do semifinále. viac

4.48 – Atletika: Do finále behu na 200 metrov mužov postupujú Usain Bolt (Jamajka), Andre de Grasse (Kanada), LaShawn Merritt (USA), Christophe Lemaitre (Francúzsko), Alonso Edward (Panama), Adam Gemili (Veľká Británia), Ramil Gulijev (Turecko ) a Churandy Martina (Holandsko). viac

23.44 – Basketbal: Hviezdny Francúz Tony Parker oznámil ukončenie svojej reprezentačnej kariéry. Tridsaťštyriročný rozohrávač tak učinil po stredajšej prehre so Španielskom (67:92) vo štvrťfinále turnaja viac

22.38 – Zápasenie Danijar Jeleusinov získal v kategórii do 69 kg zlatú medailu. Dvadsaťpäťročný kazašský reprezentant dosiahol najväčší úspech v kariére, pred tromi rokmi sa tešil z najcennejšieho kovu na majstrovstvách sveta v Almaty. Jeleusinov zdolal v stredajšom finále olympijského turnaja Šachrama Gijasova z Uzbekistanu 3:0 na body.

20.10 – Box: Vedenie amatérskej Medzinárodnej boxerskej asociácie sa rozhodlo vylúčiť z rozhodovania nezverejnený počet rozhodcov. Arbitri nespĺňali požadované štandardy, preto sa museli porúčať domov. Predstavitelia AIBA sa však v stanovisku vyjadrili, že zlým rozhodcovským rozhodnutím bol ovplyvnený iba nízky počet z doterajších súbojov.

17.08 – Atletika: Lucia Hrivnák Klocová obsadila štvrté miesto v poslednom z ôsmich rozbehov na 800 m. Výkonom 2:00,57 min si utvorila sezónne maximum, ale na postup do semifinále jej to nestačilo – viac.

Unavená slovenská atlétka Lucia Hrivnák Klocová... Foto: SITA, Martin Medňanský
OH 2016: Beh žien na 800 metrovLucia Hrivnák Klocová Unavená slovenská atlétka Lucia Hrivnák Klocová po skončení rozbehov žien na 800 m.

16.26 – Rýchlostná kanoistika Martina Kohlová skončila v semifinále K1 na 500 m na 5. priečke priečke a o medaily bojovať nebude. Predstaví sa „iba“ v B-finále.

16.16 – Atletika: Slovenský reprezentant Marcel Lomnický dosiahol výkon 74,16 m v kvalifikácii súťaže kladivárov na olympijských hrách v Riu de Janeiro. V kvalifikačnej A-skupine sa ním zaradil na druhú priečku za Brazílčana Wagnera Domingosa (74,17). Hoci za ostrým kvalifikačným limitom 76,50 m Lomnický výrazne zaostal, vzhľadom na slabé výkony svojich konkurentov má reálnu šancu postúpiť medzi dvanásť najlepších do finále – viac.

Pokus Marcela Lomnického na OH v Riu. Foto: SITA, Martin Medňanský
Marcel Lomnický Pokus Marcela Lomnického na OH v Riu.

15.38 – Rýchlostná kanoistika Erik Vlček a Juraj Tarr skončili v semifinále K2 na 1000 metrov tretí a postúpili do štvrtkového finále – viac.

14.05 – Rýchlostná kanoistika Martina Kohlová skončila vo štvrtej rozjazde v K1 na 500 m na 4. priečke priečke a postúpila do semifinále.

14.05 – Rýchlostná kanoistika Erik Vlček a Juraj Tarr skončili v úvodnej rozjazde K2 na 1000 metrov druhí a postúpili do semifinále.

Viac na túto tému: #Rio 2016