Online: Po Slovákoch sa zlata dočkali aj Česi

Štvrtok priniesol zlaté medaily nielen pre vodných slalomárov Škantárovcov, ale aj českého džudistu Lukáša Krpálka.

11.08.2016 15:12
OH 2016 Tenis štvorhra - muži Foto: ,
Andrej Martin

04.10 – Plávanie: Nezastaviteľný Michael Phelps si vybojoval už svoju dvadsiatu druhú olympijskú medailu. Na 200 metrov polohové preteky nedal svojím súperom najmenšiu šancu.

03.47 – Stolný tenis: Čínske finále olympijského turnaja v stolnom tenise vyhral nejväčší favorit Ma Long. Úradujúci majster sveta hladko porazil šampióna z Londýna Čang Ťi-kche 4:0.

03.40 – Plávanie: Američan Ryan Murphy získal v Riu znakársky double. Po triumfe na 100 m nenašiel premožiteľa ani na dvojnásobnej trati.

02.30 – Gymnastika: Devätnásťročná Američanka Simone Bilesová jednoznačným spôsobom zvíťazila vo viacboji športových gymnastiek, čím si zabezpečila zisk už druhej zlatej medaily v Riu- viac

22.30 – Džudo: Český džudista Lukáš Krpálek vo finále kategórie do 100 kg zdolal nasadenú jednotku Elama Gasimova, čo znamená prvú zlatú medailu pre Česko na týchto OH.

21.04 – Tenis: Slovenský reprezentant Andrej Martin podľahol favorizovanému Keiovi Nišikorimu za 66 minút 2:6, 2:6. Aj napriek tomu bola pre Martin účasť v treťom kole veľkým úspechom – viac

20.50 – Tenis: Obhajca titulu z Londýna a nedávny víťaz Wimbledonu Andy Murray zvíťazil nad nebezpečným Talianom Fabiom Fogninim 2:1 na sety, čím sa prebojoval do štvrťfinále tenisového turnaja.

20.24 – Tenis: V odloženom tenisovom zápase medzi Andrejom Martinom a Keiom Nišikorim prehral slovenský reprezentant prvý set v pomere 2:6.

19.30 – Vodný slalom: Ladislav a Peter Škantárovci pre Slovensko vybojovali prvú zlatú medailu v Riu! Vo finále kategórie C2 predviedli vynikajúcu jazdu – viac

19.10: Brazílsky policajt utrpel strelné zranenie hlavy počas hliadky v Riu. Podľa úradov je po štvorhodinovej operácii v stabilizova­nom stave.

19.05 – Vodný slalom: Jana Dukátová postúpila v kategórii K1 do finále zo šiesteho miesta – viac

18.20 – Vodný slalom: Vodní slalomári Ladislav a Peter Škantárovci postúpili do finále kategórie C2 zo šiesteho miesta, avšak vo svojej jazde sa nevyhli chybám – viac

14.35 – Golf: Odpalom Brazílčana Adilsona da Silvu sa v Riu de Janeiro začal prvý olympijský turnaj golfistov po 112 rokoch (naposledy predstavili pod piatimi kruhmi na OH 1904 v St. Louis).

Program slovenských športovcov:

TENIS
osemfinále dvojhry mužov Andrej Martin – Kei Nišikori (Jap.-4) (19.00)

VODNÝ SLALOM
semifinále C2 mužov (17.30, Ladislav a Peter Škantárovci), semifinále K1 žien (18.15, Jana Dukátová), finále C2 mužov (19.15, Ladislav a Peter Škantárovci?), finále K1 žien (20.00, Jana Dukátová?)

Viac na túto tému: #Rio 2016 #Škantárovci