Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Podmienky? Katastrofálne, čakali sme osem hodín, vravel po prehre Zelenay

Slovenskí tenisti Andrej Martin a Igor Zelenay ukončili svoju púť deblovým pavúkom na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro už v prvom kole, keď v nedeľu večer za 70 minút podľahli portugalskej dvojici Gastao Elias, Joao Sousa 4:6, 2:6.

08.08.2016 06:27
Igor Zelenay Foto: ,
Igor Zelenay.
debata (1)

Portugalčania pritom v súťaži iba nahradili nemecký pár Philipp Kohlschreiber, Jan-Lennard Struff, ktorý sa na poslednú chvíľu odhlásil. Slováci mali pôvodne hrať po 15.00 h miestneho času, napokon sa na kurt dostali o viac ako päť hodín neskôr.

"O zmene súperov sme sa dozvedeli až popoludní pri príchode do areálu. Sprevádzal to veľký chaos, ale tu je to celkovo chaotické. Pri čakaní sme najmä nevedeli, čo vôbec máme robiť – či sa vrátiť do izby alebo nie. Čakali sme tu asi osem hodín. Podmienky pre hráčov sú katastrofálne. Sú tam len stoličky, žiaden priestor na natiahnutie. Navyše hrozná klimatizácia, takže človek tam sedí stuhnutý a čaká. Za všetko hovorí skutočnosť, že som dnes naposledy jedol na obed,“ povedal po stretnutí približne okolo deviatej hodiny večer miestneho času Igor Zelenay a pokračoval:

„Nechcem sa vôbec vyhovárať, dnes sme nepodali optimálny výkon. Nešlo nám to.“ Dlhé čakanie si Zelenay krátil „ťukaním do mobilu“. „Nebola tam ani telka ani nič iné, nemali sme čo robiť. Dalo sa buď pozerať ‚do blba‘, alebo ísť na nejaký zápas. Riadna nuda,“ dodal.

Slovenské duo v nedeľu večer ani raz neprerazilo podanie súperov, Slováci navyše trikrát stratili servis Andreja Martina – hneď v prvých hrách oboch setov a v druhom aj za nepriaznivého stavu 1:3.

„Škoda, že sme nevyhrali prvý zápas a nemôžeme bojovať o medaily. Niekoľko triumfov by som isto vymenil za dnešné víťazstvo. Na jednej strane je neskutočný pocit byť na olympiáde, na druhej je to sklamanie, že sme sem prišli a nič neuhrali,“ poznamenal po súboji Zelenay, ktorý chce čo najskôr odcestovať domov. „Budúci týždeň chcem hrať turnaj a najmä sa teším na moju dcéru,“ prezradil.

Pod nedeľňajšiu prehru Slovákov sa podpísali aj zdravotné problémy Andreja Martina. „Dnes sa mi hralo trochu ťažšie, keďže sa mi obnovilo zranenie na nohe a trápil som sa s tým, trochu ma obmedzovalo. Nie je to nič také, že by som nemohol hrať, ale je to nepríjemné. Objavilo sa to na ostatnom turnaji a myslel som si, že nastane zlepšenie. No po prvom súboji dvojhry prišlo mierne zhoršenie. Vo štvorhre som išiel trochu cez zaťaté zuby, čo sa prejavilo aj na mojom výkone,“ informoval.

Už v pondelok má nastúpiť v druhom kole mužskej dvojhry proti Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi, ktorého indispozícia údajne stojí za spomenutým odstúpením nemeckého dua zo štvorhry. "Nemyslím na to a pripravujem sa na duel ako na každý iný. Pokúsim sa dať dokopy, aby som mohol podať čo najlepší výkon. Nehrozí, že odrieknem účasť. Budem bojovať, aj keby som mal zlomenú nohu,“ dodal.

Štvorhra mužov – 1. kolo:
Gastao Elias, Joao Sousa (Portug.) – Andrej Martin, Igor Zelenay (SR) 6:4, 6:2 za 70 minút

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Martin #Igor Zelenay