Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

K Martinovi bol žreb prajný, k Schmiedlovej už menej

Andrej Martin (SR) - Denis Kudla (USA), Karolína Schmiedlová (SR) - Roberta Vinciová (Tal.-6) a Andrej Martin, Igor Zelenay (SR) - Philipp Kohlschreiber, Jan-Lennard Struff (Nem.), také budú zápasy slovenských tenistov v 1. kole dvojhry a štvorhry na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.

04.08.2016 17:12
Rafael Nadal Foto: ,
Rafael Nadal počas tréningu na olympijských kurtoch v Riu de Janeiro.
debata

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v dejisku. Hrať sa bude 6. – 14. augusta. Všetci traja zástupcovia SR absolvujú svoj debut pod piatimi kruhmi. Účasť zo zdravotných dôvodov odriekli národné jednotky Martin Kližan (obava z vírusu zika) a Dominika Cibulková (zápal v oblasti ľavej päty).

„Bude záležať na tom, ako zahrajú. Šance sú pred zápasom rovnaké pre všetkých. Asi najťažší žreb má Kaja Schmiedlová. Súper Andreja Martina je nepríjemný, ale nie jeden z najťažších. Vo štvorhre majú chlapci hrateľných súperov,“ vyjadril sa pre Rádio Slovensko na margo žrebu kapitán slovenského daviscupového tímu a zlatý medailista v singli na OH 1988 v Soule Miloslav Mečíř.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Martin, minulý týždeň na 98. mieste premiérovo v kariére člen Top 100 svetového rebríčka ATP v singli (teraz v ňom figuruje na 111. mieste), otestuje 23-ročného kyjevského rodáka Kudlu (120., bol však už aj na 53. pozícii) prvý raz v kariére.

Dvadsaťjedenročná Košičanka Schmiedlová (61.) zdolala 33-ročnú univerzálku Vinciovú (8.) vlani v novembri na tzv. malých MS WTA pod názvom Elite Trophy v čínskom Ču-chaji jednoznačne 6:1, 6:0.

„Súperku celkom poznám, párkrát som s ňou trénovala a minulý rok som ju zdolala. Je veľmi nepríjemná, hrá výborne na sieti, rezaný bekhend mi nikdy veľmi nesedel. Nebudem to mať ľahké. Je to jedna z top hráčok, veľmi skúsená. Keď budem hrať dobre, mám šancu. Určite to však nebude ľahké,“ uviedla Karolína Schmiedlová o protivníčke v 1. kole olympijského turnaja.

Dvojhra mužov – 1. kolo:
Andrej Martin (SR) – Denis Kudla (USA) / bilancia: 0:0

Dvojhra žien – 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR) – Roberta Vinciová (Tal.-6) / bilancia: 1:0

Štvorhra mužov – 1. kolo:
Andrej Martin, Igor Zelenay (SR) – Philipp Kohlschreiber, Jan-Lennard Struff (Nem.)

debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Martin #Rio 2016 #Karolína Schmiedlová