Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Chorváti zlatí vo vodnom póle, zdolali majstrov sveta Talianov

Reprezentanti Chorvátska vo vodnom póle zdolali vo finále úradujúcich majstrov sveta z Talianska 8:6 a získali zlato na OH 2012 v Londýne.

12.08.2012 20:41
OH 2012, vodné pólo, finále Foto:
Chorvátski vodní pólisti so zlatými medailami po ich víťazstve nad Talianskom 8:6 vo finále zápasu vo vodnom póle na OH 2012 v Londýne.

Vodní pólisti Chorvátska získali v Londýne zlaté medaily. Reprezentanti krajiny z Balkánskeho polostrova zdolali v nedeľňajšom finále úradujúcich majstrov sveta z Talianska 8:6. Chorváti nezačali dobre rozhodujúci zápas o prvenstvo, keď prvú štvrtinu prehrali 1:2. Ďalšie dve dejstvá však patrili Chorvátom, ktorí si utvorili rozhodujúci dvojgólový náskok. Pre Chorvátsko je to vo vodnom póle druhá medaila na najväčšom sviatku športovcov, v Atlante 1996 sa tešili zo zisku striebra.

Srbsko obhájilo bronzové medaily z Pekingu 2008, keď zvíťazilo v pekinskej repríze súboja o 3. miesto nad Čiernou Horou tesne 12:11. Srbi prehrávali pred začiatkom záverečnej štvrtiny 8:10, no napokon sa tešili z kovu bronzového lesku, keď víťazný gól dal 55 sekúnd pred koncom Vanja Udovičič.

Maďari, ktorí obhajovali zlato z OH 2008, skončili až na piatej pozícii, keď ich vo štvrťfinále zastavili Taliani.

Výsledky nedeľňajších zápasov o medailové umiestnenia vo vodnom póle mužov na OH 2012 v Londýne:

Finále:
Chorvátsko – Taliansko 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3)
Góly: Jokovič 3, Boškovič 2, Barač, Buljubašič a Sukno po 1 – Felugo 3, Gallo, Giorgetti a Presciutti po 1

O 3. miesto:
Čierna Hora – Srbsko 11:12 (2:3, 3:1, 5:4, 1:4)
Najviac gólov: Ivovič 3, Zlokovič, Janovič a Jokič po 2 – Filipovič 3, Pijetlovič a Nikič po 2