Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Olympijská víťazka natrafila na medveďa: Bohužiaľ, nemala som pušku

Iba nedávno oznámila švédska reprezentantka v behu na lyžiach Stina Nilssonová, že jej športová kariéra sa bude uberať iným smerom a bude sa venovať biatlonu. Dvadsaťšesťročná severanka sa počas aktuálnej pandémie koronavírusu nachádza doma, no nesedí na gauči a venuje sa tréningu.

31.03.2020 15:40
debata

Keďže v okolitých lesoch má stále dostatok snehu, na nohy si pripla bežky a vyrazila zbierať kilometre. Počas jedného z tréningov sa dostala do nebezpečnej situácie, našťastie, bez ujmy na zdraví. „Dnes som videla medveďa! Neskutočné,“ napísala Nilssonová na instagrame.

Úradujúca olympijská víťazka v šprinte pripojila aj fotografiu seba na zasneženej pláni s výraznými stopami medveďa a siluetou majestátneho zvieraťa v pozadí. „A nie, bohužiaľ som so sebou nemala moju pušku. Ale aj tak by som asi netrafila,“ zažartovala si rodáčka z mestečka Malung v strednom Švédsku.

Športovkyňa si po návrate domov uvedomila aj priznala, že šlo o mimoriadne nebezpečnú situáciu. „Priblížiť sa k nemu a urobiť fotku bolo poriadne riziko,“ napísala Stina Nilssonová, ktorá možno už onedlho bude v biatlonových súťažiach preháňať aj slovenské sestry Paulínu a Ivonu Fialkové.

Stina Nilssonová počas doterajšej športovej kariéry pri 108 štartoch v rámci SP dosiahla až 41 pódiových umiestnených vrátane 23 víťazstiev. Vlani získala tri medaily na majstrovstvách sveta v rakúskom Seefelde, bolo medzi nimi aj historické štafetové zlato.

Celkovo má zo svetových šampionátov na konte sedem cenných kovov. Zbierka jej úspechov zahŕňa aj päť olympijských medailí, najcennejšiu získala za víťazstvo v šprinte klasickou technikou na ZOH 2018 v Pjongčangu.

debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Stina Nilssonová