Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hola, maestro. Maradona rozplakal Federera

Tenista Roger Federer vzbudzuje rešpekt a obdiv u fanúšikov, ale aj iných športovcov na celom svete. Počas aktuálneho exhibičného turné v Južnej Amerike sa fenomenálny švajčiarsky tenista mal stretnúť aj s argentínskou futbalovou legendou Diegom Maradonom.

21.11.2019 12:52
debata

Majster sveta z roku 1986 sa napokon nemohol zúčastniť na zápase Federera s Nemcom Alexandrom Zverevom na štadióne Parque Roca v Buenos Aires, ale na diaľku poslal 38-ročného Švajčiarovi prostredníctvom videa odkaz.

„Pozdravujem Ťa, majster a učiteľ. Bol si a zostaneš najväčší tenista všetkých čias. Nikto iný sa Ti nedokáže vyrovnať. Ak by si mal počas návštevy našej krajiny hocijaký problém, zavolaj mi a povedz, čo potrebuješ. Pripájam bozky pre Tvoju manželku a deti,“ znel odkaz Maradonu pre Federera, priniesol ho portál športového periodika Olé.

Dojatému Švajčiarovi sa po týchto slovách zaleskli v očiach slzy. Na tribúnach tlieskalo 15 000 divákov a exhibičný zápas napokon priniesol triumf Zvereva nad Federerom v dvoch tajbrejkoch 7:6 (3), 7:6 (2).

Čo nevyšlo s Maradonom, podarilo sa s Riquelmem. Ďalší skvelý argentínsky futbalista nedávnej minulosti sa osobne stretol s Federerom. Juan Román Riquelme podaroval Federerovi tričko jeho obľúbeného tímu Boca Juniors Buenos Aires, v ktorého drese odohral vyše 300 zápasov a strelil 73 gólov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Great to see the legend

Príspevok, ktorý zdieľa Roger Federer (@rogerfederer),

"Vravia o mne, že Wimbledon je moja obývačka či záhrada. Myslím si, že niečo podobné je u Riquelmeho štadión tímu Boca Juniors La Bombonera.

Mal som tú česť tam byť pred pár rokmi s Gabrielom Batistutom a Juanom Martínom Del Potrom. Bol to skvelý zážitok. Teraz som zasa rád, že idol hráčov tohto klubu si užil náš tenis," skonštatoval Federer pre TyC Sports.

Federer a Zverev majú za sebou dva z piatich exhibičných súbojov prevažne v Južnej Amerike. Po Čile a Argentíne sa predstavia ešte v Kolumbii, Mexiku a Ekvádore.

debata chyba
Viac na túto tému: #Roger Federer #Diego Maradona #Juan Roman Riquelme