Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

FOTO: Kolarov spasil Srbsko. Kto spasí jeho manželstvo?

Srbskí futbalisti zvládli svoj úvodný zápas na MS v Rusku, keď vďaka nádhernej strele Aleksandra Kolarova z priameho kopu zdolali v nedeľu v Samare Kostariku 1:0.

18.06.2018 12:18
debata (3)

Zaznamenali tak prvé víťazstvo na svetovom šampionáte od roku 2010, keď v základnej skupine šokovali rovnakým výsledkom Nemcov.

Srbi sa predstavili na mundiale po ôsmich rokoch a tesnou výhrou vykročili za postupom zo skupiny. Pri doterajších dvoch účastiach na MS sa ani raz neprebojovali do vyraďovacej fázy.

„Moji zverenci sa prezentovali správnym prístupom a hrali jednotne. Museli sme hrať kompaktne na oboch koncoch trávnika. Nezaoberám sa štatistikami, ani ma nezaujíma, čo sa stalo v minulosti. Pre mňa je podstatné, že sme bojovali ako kolektív a sústredili sme sa. Treba zostať nohami na zemi a pokračovať ako tím,“ zdôraznil tréner Srbska Mladen Krstajič.

Kapitán Kolarov venoval svoj gól a víťazstvo športovému riaditeľovi Srbského futbalového zväzu Goranovi Bunjevčevičovi. Bývalý reprezentačný obranca a hráč Tottenhamu Hotspur mal minulý mesiac mozgovú príhodu a musel podstúpiť okamžitú operáciu.

„Vieme o jeho zdravotnom stave. Chceli sme mu, takisto ako jeho rodine, vyslať správu, že na neho myslíme a sme stopercentne za ním,“ vyslovil sa Kolarov.

Pri góle z 56. minúty ukázal svoju najsilnejšiu zbraň – nebezpečnú ľavačku. „Priamy kop prišiel v dôležitej fáze zápasu. Vedel som, že môžem zmeniť priebeh a presne to som aj urobil,“ vyslovil sa 32-ročný obranca, ktorého vyhlásili za muža zápasu.

Kristina Mijačevičová - priateľka A. Kolarova Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Kristina Mijačevičová.

Nemilosrdný srbský bulvár Kolarovovi po jeho krásnom góle nezabudol pripomenúť jeho nemanželskú aféru, ktorú preberali médiá pred dvoma rokmi.

Kolarov, ktorý je ženatý s manželkou Vesnou a majú spolu dve deti, neodolal zvodom topmodelky Kristiny Mijačevičovej. Zašlo to až tak ďaleko, že o rok neskôr sa im narodil syn Petar.

Vesna Kolarovová hrozila manželovi rozvodom, ale kvôli deťom si to napokon rozmyslela. Napriek tomu vládne v rodine elitného futbalistu napätie. Kolarov srbským médiám zakázal, aby sa ho pýtali akékoľvek otázky v súvislosti s jeho rodinou.

Po jeho krásnom góle do siete Kostariky sa ho novinári snáď budú pýtať už len na futbal…

3 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #srbskí futbalisti #Aleksandar Kolarov