Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

RTVS sa priblíži k vyspelým krajinám. Priame prenosy bude vyrábať už len v HD

Priame prenosy zo športových podujatí bude RTVS vyrábať už len v HD kvalite. Diváci si tak môžu vychutnať od 15. marca všetky hokejové zápasy play off Tipsport ligy vo vysokom rozlíšení, informovala televízia v tlačovej správe.

15.03.2018 19:04
Televízia, obrazovky, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (1)

RTVS ponúkne v HD kvalite všetky športové prenosy, ktoré bude vyrábať a následne vysielať na televíznych obrazovkách alebo online.

„Šport je na kvalitu rozlíšenia tým najcitlivejším televíznym obsahom a týmto sa RTVS priblíži k vyspelým televíziám,“ uviedol riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Emócie patria k športu a ich zachytávanie, spojené s jedinečnosťou športového výkonu v akomkoľvek odvetví, sú kľúčové pri stvárňovaní športových priamych prenosov,“ doplnil vedúci odboru športu STV Marcel Merčiak.

S vysielaním všetkých športových prenosov v HD začne RTVS 15. marca, keď odštartujú boje o titul v slovenskej hokejovej lige.

„Som rád, že nové vedenie verejnoprávnej televízie podporilo, aby boli hokejové zápasy, ktoré sú vždy plné emócií, ešte atraktívnejšie pre divákov. Vnímam to ako zásadný prínos RTVS k propagácii slovenského športu,“ povedal riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #HD