5 : 4
(2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred mesiacom

Po necelých troch minútach predĺženia sme spoznali víťaza prvého duelu, ktorým sa stala Spišská Nová Ves, tá dnes vo výbornom zápase zdolala Košičanov 5:4 a v sérii sa ujala vedenia 1:0. Ďalší zápas sa hrá zajtra o 18:00.

62:53

Spišská Nová Ves dala gól!
Na štadióne vypukla obrovská radosť, Spišiaci si poposúvali puk v útočnom pásme, Myklukha prihral na modrú DÁVIDOVI ROMAŇÁKOVI, ktorý čistým priestrelom prekonal bezmocného Riečického. Tomu výborne zaclonil Kerbashian, v poslednej chvíli sa akrobatickým spôsobom vyhol letiacemu puku.
Asistencie: Oleksiy Myklukha, Igor Merezhko

62:24

Riečický vyrážal puk pred seba, mimo dosah číhajúceho Rapáča, o puk sa postaral Olsson.

61:46

Žiak naberal rýchlosť, puk ale zabudol za sebou a píska sa aj ofsajd.

61:13

Vysoký tečovaný puk padal do bránky Melicherčíka, ten predviedol pohotový zákrok.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine je stav nerozhodný 4:4. Po prestávke pokračuje od 20:43 predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:39

Ališauskasovu delovku Riečický vyrazil, domáci nedorazili puk za bránkovú čiaru.

59:16

Bakoš naservíroval puk k žŕdke, Kerbashian mal ale zlý prvý dotyk a nepodarilo sa mu zakončiť.

58:29

Riečický má kopec roboty, teraz sa obzeral za seba po Ďalšej strele, puk ale mal napokon pod kontrolou.

57:10

Drábek mal pred bránkou spoluhráča, chcel mu prihrať, no košickí obrancovia prihrávku zblokovali.

56:25

Košice dali gól!
Opäť veľmi rýchla košická odpoveď! Pollockova prihrávka spoza brány sa od korčúľ brániaceho hráča odrazila k JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI, ktorý nezaváhal a ihneď trafil odkrytú ľavú časť Melicherčíkovej brány.
Asistencia: Brett Pollock

55:02

Domáci idú päť minút pred koncom tretej tretiny do vedenia! DALIBOR BORTŇÁK si prikopol puk korčuľou a potom strieľal z kruhu, Riečickému puk prepadol pod rukou.
Asistencie: Juraj Majdan, Šimon Groch

54:25

Ališauskas strieľal z prvej, Archambault sa snažil puk tečovať, opäť je prerušená hra po úspešnom Riečického zákroku.

54:09

Merezhko to vyskúšal individuálnou akciou, cez hráča si potiahol puk na os a vystrelil, Riečický nemal problém zasiahnuť.

52:37

Žiakova strela od mantinelu najprv Riečickému vypadla, no hneď svoju chybičku napravil, nedovolil Majdanovi dorážať.

51:28

Merezhkovu strelu tečoval pred bránkou Nellis. Veľký tlak domácich, no Košice odolávajú.

51:04

Spišiaci si vymenili puk, Burgess to vyskúšal, no mieril priamo do Riečického.

50:29

Kerbashian medzi kruhmi tečoval prudkú strieľanú prihrávku zo strany, mieril vedľa.

50:06

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Havrila – 2 min., nedovolené bránenie.

49:07

Po Slovákovej prihrávke zakončoval z medzikružia Berger, skóre zostáva nezmenené.

48:33

Lalonde triafa z pravej strany Merezhka, Ališauskas oslobodzuje svoj tím.

47:48

Jääskeläinen rozdáva prihrávky aj strieľa, no táto jeho strela bola zblokovaná, navyše pri nej zlomil hokejku.

47:17

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Žiak – 2 min., podrazenie.

46:21

Rogoň vybojoval útočné pásmo, no Havrila bol na zadnom mantineli proti dvojici protihráčov, ktorí mu puk vzali.

44:40

Bakoš neprešiel pomedzi dvoch hráčov, z druhej vlny strieľal Kerbashian, trafil hráča pred bránou.

44:01

Výborná akcia domácich, Archambault individuálne prenikol aj zakončil, Riečický ho vychytal a zneškodnil aj šancu Merezhka.

43:13

S. N. Ves predviedla rotáciu v útočnom pásme, poriadne potom napriahol Ališauskas, no puk z jeho hokejky skončil na Riečickom.

41:54

Bortňákov individuálny prienik končí zrazenou strelou na ochrannú sieť.

41:35

Drábek strieľal z veľkého uhla, Riečický zasahovať nemusel.

40:17

Spišiaci si sami zavarili, ale Melicherčík dokázal odolať pološanci Košíc.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine skóroval iba domáci Drábek, čím vyrovnal priebežné skóre na 3:3.
Tretia tretina sa začne o 19:49.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Breton pálil z prvej, trafil Vandasa pred sebou, ktorý vyrazil dopredu.

39:12

Icing S. N. Ves, pokus o vysunutie Vandasa nevyšiel domácim podľa predstáv.

38:53

Bartoš bol v dobrej streleckej pozícii v kruhu, no trafil brániaceho Merezhka.

38:21

Olsson dostal prihrávku na modrú, ale dostal sa s pukom do stredného pásma, musel zacúvať.

35:52

Rapáč išiel dopredu, prihral pred bránu, Riečický zneškodnil slušnú šancu Žiaka.

35:28

Košický hráč sa z rohu prepracoval až pred bránku do zakončenia, Melicherčík puk vyrazil pred seba.

34:21

Ališauskas zaváhal v rohu, puk putoval medzi kruhy k Jääskeläinenovi, ktorého pohotovú strelu zastavila žŕdka!

32:58

Ferenc strieľal, Melicherčík na strelu videl a ukryl puk v lapačke.

32:15

Romaňák sa pošmykol pri zadnom mantineli, Šimun padol na neho a pritlačil ho, obaja hráči sú poriadne otrasení.

31:32

Riečický je pod paľbou, zneškodnil ďalšiu strelu Valacha príklepom.

29:53

S. N. Ves mohla aj vyhrávať, no nestalo sa. Archambault korčuľoval sám na bránu, strieľal, ale Riečický gól nepripustil.

29:37

Spišiaci poriadne dobýjali košickú bránku a sú odmenení. Riečický najprv zasahoval, potom sa puk odrazil od zadného mantinelu, ďalšie zakončenie Riečický vytesnil ľavým betónom, v skrumáži sa potom zorientoval MICHAEL DRÁBEK a dostal puk medzi betóny domáceho gólmana.
Asistencie: Oleksiy Myklukha, Róbert Džugan

29:25

Myklukha to vyskúšal krížnou strelou, Melicherčík puk vytesnil vyrážačkou.

28:34

Je to boj o každý kúsok ľadu, hrá sa rýchlo zo strany na stranu.

26:34

Vandas – 2 min., hrubosť.

Ferenc – 2 min., hrubosť.

26:21

Spišiaci v dvoch veľkých príležitostiach, obe zneškodnil fantastický Riečický. Najmä šanca Vandasa z bezprostrednej blízkosti si pýtala gól.

25:43

Slovák to skúšal z veľkého uhla na bránku, Melicherčík ale pri žŕdke nenechal žiaden priestor.

24:06

Burgess strieľal po prihrávke z prvej z osi klziska, Riečický vyrážal. Je sa na čo pozerať.

23:01

Merezhko na útočnom výlete, obkrúžil bránu a zasúval puk po ľade k pravej žŕdke, Riečický sa stihol včas premiestniť.

22:21

Slovák to skúsil švihom, jeho pokus bol tečovaný, Melicherčík sa zapotil.

21:08

Kerbashian mal pred sebou dosť priestoru, aby si pripravil strelu, zvnútra pravého kruhu mieril presne do pripravenej lapačky Riečického.

20:44

Archambault nespracoval puk, Košičania sa ho ujímajú za svojou bránkou.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Slušná porcia gólov na prvú tretinu, Košice po nej vyhrávajú nad Spišiakmi 3:2.
Druhá tretina sa začne o 18:57.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:09

Mikúš mal otvorený priestor pred sebou, no rozvlnil iba bočnú sieť.

18:33

Archambaultovi vletel do útočného pásma Burgess, píska sa ofsajd S. N. Vsi.

16:53

Archambault dostal dlhú prihrávku, potiahol hru do útočného pásma, prihral doľava ANTHONYMU NELLISOVI, ktorý si potiahol puk na os a bekhendovým blafákom po ľade zasunul puk za bránovú čiaru.
Asistencie: Olivier Archambault, Nerijus Ališauskas

15:55

Žiak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

Šedivý – 2 min., držanie hokejky.

14:55

Košice využívajú hneď svoju prvú presilovú hru. Oceliari sa ani nepotrebovali usadiť v útočnom pásme, na seba to vzal BRETT POLLOCK, obišiel hráča, spoza ďalšieho vystrelil a trafil do čierneho.
Asistencie: Joona Jääskeläinen, Shawn Lalonde

14:39

Bortňák zblokoval prihrávku a oslobodil svoj tím.

14:14

Groch – 2 min., podrazenie.

12:48

Šesť sekúnd po vyhranom buly stačilo Košiciam na strelenie vedúceho gólu. Podnikli priamočiary útok, Jääskeläinen v páde prihral pred bránku k pravej žŕdke, kde TOMÁŠ MIKÚŠ skóroval do odkrytej bránky.
Asistencie: Joona Jääskeläinen, Brett Pollock

12:42

Košice si vedenie dlho neužili, prichádza vyrovnávajúci gól ADAMA ŽIAKA. Košický hráč stratil puk v obrannej tretine, Ališauskas adresoval finálnu prihrávku Žiakovi, ktorý zo stredu ľavého kruhu namieril presne k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: Nerijus Ališauskas, Michael Vandas

11:02

Bartánus si zbiehal na prihrávku Fejesa, nechýbalo veľa, Košice sú ale totálne na koni.

10:33

Prvý gól série ide na stranu Košíc! Veľmi veľa roboty odviedol za bránou Mikúš, ktorý vyhral osobný súboj, prestrčil puk Pollockovi, ktorý presne našiel hokejku JOONU JÄÄSKELÄINENA a ten z prvej prestrelil Melicherčíka, mieril ponad jeho lapačku.
Asistencie: Brett Pollock, Tomáš Mikúš

10:17

Jääskeläinen vystrelil po buly švihom z osi ihriska, Melicherčíka neprekvapil.

09:57

Nellis strieľal , ale Ferenc puk tečoval korčuľami vedľa brány.

08:39

Košičania sa usadili v pásme, posúvali si puk popri mantineli, ale bez toho, aby zakončili, boli vyhnaní.

06:15

Už dlhšie sa neprerušuje, čo nahráva tempu hry.

04:44

Romaňák nabil na modrú Majdanovi, ten vystrelil z prvej príklepom, Riečický však presvedčivo zasiahol.

03:56

Mikúš pozdravil strelou od modrej čiary Melicherčíka, ktorý vyrazil puk do strany.

02:56

Spišiaci zrýchlili hru, dostali sa do pásma a Nellis vystrelil z otočky. Riečický pozorný.

01:53

Spišiaci za bránkou v útočnom pásme, podarilo sa im vytiahnuť hru na modrú na Merezhka, ktorého strela bola tečovaná a Riečický prerušuje hru.

00:46

Fejes poriadne zrýchlil popri Ališauskasovi a aj zakončil, Melicherčík sklepol betóny a vyrazil jeho strelu.

00:26

Berger posielal puk za bránku, tam sa ho ale zmocnil Romaňák a presunul hru na druhú stranu.

00:01

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Merezhko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Zöld, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklukha, Džugan

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Lalonde, Ferenc, Breton, Bartoš, Šedivý, Hudec – Bartánus, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Jadrný, Havrila, Jokeľ

Rozhodca: Hronský, Klejna – Gegáň, Kacej.

Druhú semifinálovú dvojicu play-off Tipos Extraligy tvoria Spišská Nová Ves a Košice. Prvý zápas série je na programe dnes od 18:00.

Oba tímy vybavili štvrťfinále najrýchlejším možným spôsobom a svojich súperov zdolali 4:0 na zápasy. Spišiaci si poradili s Banskou Bystricou (3:2pp, 4:2, 4:3pp a 6:3), Košičania vyradili bratislavský Slovan (6:2, 5:4, 5:3 a 4:2).

Obidve mužstvá hrajú ofenzívny hokej, strieľajú veľa gólov, no v ich vzájomnej konfrontácii v tejto sezóne vedľa gólov nepadá.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.