0 : 6
(0:2, 0:1, 0:3)
Česko
Naposledy zmenené pred 16 dňami

Česká sedmnáctka zakončila své působení na turnaji pěti zemí v Tranas vysokou výhrou 6:0 nad Slovenskem a ve čtyřech duelech tak neztratila ani bod! To znamená suverénní turnajové prvenství.

Dnes svěřenci kouče Pavla Patery neponechali nic náhodě. V první části sice Slováci kousali, skórovat však nedokázali a naopak inkasovali z hokejek Petra Věcheta a Vítá Záhejského. Právě trefa Záhejského 15 sekund před pauzou byla dost možná zlomová. V prostřední třetině se trefil pouze Adrien Bartovič a zbylé tři zásahy si mladí Lvi nechali na závěrečnou dvacetiminutovku. V ní nejprve Petr Věchet potrestal špatnou rozehrávku brankáře Brezániho a zaznamenal svou druhou branku v zápase. Poté ujel ve vlastním oslabení Antonín Klatovský a skóre duelu uzavřel pro změnu v přesilovce Dominik Pavlík. Z branky vše jistil stoprocentní Ondřej Štěbeták.

Střely na branku – 24:30 (11:6, 6:14, 7:10)

Konec zápasu.

59:03

Běží už závěrečná minuta tohoto zápasu.

58:55

Ještě další šance Česka! Rozsíval před brankou uvolnil Jakuba Lva, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil Brezáni levou rukou!

58:17

Zakázané uvolnění Slovenska.

57:01

Česko právě vstřelilo branku!
Využitá česká přesilovka a skóre se tak dostává na hodnotu tenisového kanára! DOMINIK PAVLÍK převzal puk ve středním pásmu zavezl ho do útočného a z levé strany zamířil švihem nad lapačku Brezániho. Asistence: Tomáš Mikel a Jakub Lev.

56:30

Tomáš Mikel střílel od modré čáry, kotouč zasáhl před brankou clonícího spoluhráče.

55:47

Slováci v oslabení vyvezli puk dopředu a mohou tak šetřit cenné sekundy.

55:14

Velkou šanci Česka zastavil Michal Tkáč jen faulem, když zahákoval před branku najíždějícího Dominika Pavlíka, který tak nemohl zakončovat.

54:19

Kryštof Dyk chtěl střílet od modré čáry, ale trefil jen protihráče v modrém.

53:38

52:30

Slováci mohli snížit! Od modré čáry vypálil Adam Goljer a za Štěbetákem zazvonila tyčka!

51:37

Slováci se snaží alespoň o vstřelení čestného gólu, ale moc jim to nelepí. Nyní se navíc dopustili úmyslného ofsajdu.

50:40

Čeští hokejisté tedy s největší pravděpodobností dohrají turnaj bez ztráty bodu a pozvednou nad hlavy trofej pro vítěze.

49:15

Česko je v plném počtu.

49:10

Dokonce gól ve vlastním oslabení! Po nepovedené střele Tkáče zachytil puk ANTONÍN KLATOVSKÝ, následně se dostal do samostatného úniku a proměnil ho střelou vedle vyrážečky Brezániho. Bez asistence.

48:24

Následuje další české vyhození.

48:02

Čeští hokejisté se osvobozují.

47:14

Za vysokou hůl je vyloučen Vojtěch Čihař. Přesilovka pro Slováky.

46:53

Čeští hokejisté trestají minelu brankáře Brezániho! Ten chtěl rozehrát, ale trefil pouze forčekujícího PETRA VĚCHETA, který si kotouč sklepl na led a z pravé strany našel opuštěnou slovenskou klec – 0:4. Bez asistence.

45:44

Kotouč nyní vypadl z hrací plochy na českou střídačku. Vhazuje se v útočném pásmu Slovenska.

45:03

Hra plyne rychle. Přerušuje se minimálně.

43:40

Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.

42:12

Také čeští hokejisté se ale nezdráhají zaútočit. Střelu Kryštofa Dyka vyrazil Brezáni levým betonem. Následně se puk odrazil před jeho branku od mantinelu a slovenský gólman ho přikryl.

41:28

Na slovenské straně je patrná zvýšená aktivita. Našim východním sousedům ani nic jiného nezbývá, pokud chtějí s duelem ještě něco udělat.

40:43

První česká snaha o protiútok ve třetí části skončila postavením mimo hru.

40:12

Hned první slovenská příležitost! Do šance se prokličkoval Jakub Dubravík, jehož střelu z levé strany vytěsnil Štěbeták.

40:01

Začala třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 13:34.

Střely na branku – 17:20 (11:6, 6:14)

Ve druhé třetině padl jediný gól. Adrien Bartovič se ve 28. minutě prosadil z dorážky těsně po skončení přesilovky a zvýšil na 3:0 pro český výběr. Slovenští mladíci navíc nebyli v této části hry zdaleka tak nebezpeční směrem dopředu, jako v úvodních dvaceti minutách.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Obrovský závar před Brezánim! Ten se v brankovišti roztáhl a nakonec udržel kotouč před čarou! Následovala strkanice, za kterou se nebude vylučovat.

39:43

Slovensko je v plném počtu.

39:18

Slováci nyní ale vyhodili.

38:56

Zatím sledujeme dobrou přesilovku českého týmu.

38:19

Tomáš Mikel střílel z vrcholu pravého kruhu. Brezáni přerušil hru jistým zákrokem.

37:42

Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Tomaškovič. Přesilovka pro český tým.

36:20

Dobrá střela Vojtěcha Čihaře z levé strany hřiště. Puk nakonec prolétl vedle vzdálenější tyčky. Zřejmě i s přispěním zákroku Brezániho.

35:37

Máriovi Kohútovi nevyšel na levém křídle pokus o stahovačku. Český protihráč mu kotouč sebral.

34:20

Tomáš Tomaškovič se dobře uvolnil na útočné modré čáře. Jeho střela pak minula českou svatyni.

33:39

Matěj Pekař poslal do šance Víta Záhejského. Ten najížděl zprava proti slovenskému brankáři, ovšem minul jeho klec.

32:54

Slováci se zkusili usadit v útočném pásmu, ale byli vytlačeni agresivním napadáním českých útočníků.

31:40

Zakázané uvolnění Česka.

31:33

Dávid Bórik zavezl puk do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Štěbetáka, který hrací předmět podržel ve výstroji.

30:10

Utkání se přehouplo do jeho druhé poloviny. Český tým je zatím ve druhé třetině aktivní a kontroluje hru.

29:15

Čeští hokejisté si zatím počínají velmi dobře a směřují za triumfem na tomto švédském turnaji.

27:24

A je to už o tři góly! Gól přišel sekundu po vypršení české přesilovky. Z vrcholu levého kruhu vystřelil Jakub Lev. Brezáni puk levým betonem odrazil doprava k ADRIENOVI BARTOVIČOVI, který trefil odkrytou polovinu klece. Asistence: Jakub Lev.

25:55

Matěj Pekař přenesl hru na levý kruh pro Víta Záhejského, který orazítkoval tyčku slovenské svatyně!

25:23

Jan Tobias Tabáček je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Česko.

24:52

Petr Věchet najížděl z pravé strany proti slovenskému brankáři. Pokus o zakončení na vzdálenější tyčku skončil na vyrážečce.

24:17

23:55

Od modré čáry střílel Tomáš Michel. Brezáni zakročil vyrážečkou.

23:28

Slováci se osvobodili vyhozením.

22:46

Matěj Pekař střílel z mezikruží. Po Brezániho zákroku dorážel do skoro prázdné branky David Rozsíval, ovšem gólem to nějakou záhadou neskončilo!

22:16

Za podrážení je vyloučen Michal Tkáč. Přesilová hra pro český tým.

21:39

21:08

Úvodní minuta druhé třetiny se odehrála bez šancí.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 12:45.

Střely na branku – 6:11

Po první třetině vede Česko nad Slovenskem 2:0 a svěřenci kouče Patery tak směřují k tomu, aby turnaj dohráli bez ztráty bodu! Skóre utkání otevřel už ve 3. minutě Petr Věchet. 15 sekund před přestávkou pak Pekařovu akci dokončil Vít Záhejský. Slováci přitom byli aktivní, ale převaha v počtu střel jim gólovou radost zatím nepřinesla.

20:00

První třetina skončila.

19:45

Je tu druhý gól zápasu, který Češi dávají 15 sekund před přestávkou. U vlastní obranné modré získal puk Matěj Pekař. Vyvezl ho do útočného pásma a z mezikruží adresoval parádní přihrávku pro VÍTA ZÁHEJSKÉHO, který u levé Brezániho tyčky doklepával do odkryté branky – 0:2. Asistence: Matěj Pekař.

19:01

Začala už poslední minuta první třetiny.

18:21

David Hrubý nabral rychlost ve středním pásmu. Z pravé strany se natlačil až před Brezániho, který si připsal dobrý zákrok.

17:32

A nyní je už český tým kompletní.

17:16

Od modré čáry nepřesně vypálil Tomáš Vajko. Slovenská přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

16:58

Čeští hokejisté dostali puk ze svého obranného pásma.

16:21

Český tým je už ve čtyřech. Štěbeták nyní udržel puk před brankovou čarou po dorážkách Lukáše Tomky!

15:33

Slováci už jsou navíc kompletní a tak je z toho přesilovka 5 na 3!

15:30

Slováci se při hře 4 na 4 drželi v útočném pásmu a svou aktivitou donutili český tým k dalšímu faulu. Na trestnou lavici usedá za hákování Antonín Klatovský.

14:12

Vyloučení v týmu Česko:
Matěj Pekař – 2 min., podrážení.

14:12

Slováci zahrozili v oslabení! Michal Čunderlík dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale svou střelu poslal jen do Štěbetáka! Bude se ale vylučovat…

13:31

Vyloučení v týmu Slovensko:
Jan Tobias Tabáček – 2 min., hákování.

12:30

Puk nyní vypadl na českou lavičku a rozhodčí ukazují na buly ve středním pásmu.

11:36

Michal Čunderlík vyzkoušel Štěbetáka v české brance střelou švihem z levé strany. Gólman se lvem na dresu vyráží.

10:21

Zajímavá souhra Slováků. Před brankou promáchl v dobré pozici Lukáš Urdák.

09:43

Dobrá a svižná rána Dominika Pavlíka z pravé strany těsně minula bližší horní růžek slovenské klece!

09:07

Slovenská obrana zablokovala hned dva střelecké pokusy Štěpána Černého od modré čáry.

08:48

Na icing zahráli také Slováci.

08:06

07:10

Po souboji u mantinelu se dostal puk k Zimovčákovi. Ten ho posunul na kolegu z obrany Jakuba Winkelhöfera, jehož střelu zablokoval slovenský hráč.

05:26

Čeští hokejisté zvládli oslabení dobře a jsou již kompletní.

03:25

Za hrubost je vyloučen Štěpán Černý. Přesilovka pro slovenský výběr.

02:52

Čeští mladíci se ujímají vedení! Od modré čáry střílel Jakub Winkelhöfer. Puk se pak pohyboval v předbrankovém prostoru a po dorážce PETRA VĚCHETA proskákal mezi betony Brezániho za brankovou čáru. Asistence: Šimon Fasner.

02:38

Matyáš Ubl dobrusloval vyhozený kotouč a za brankou Slovenska ho vybojoval. Následně ho hrnul na Antonína Klatovského, jehož střela na slovenského gólmana neprošla přes hůl protihráče.

01:40

Slováci stále mohou útočit na vítězství v turnaji a snaží se hrát v úvodu aktivně. K tomu totiž potřebují získat všechny tři body.

00:58

Na přihrávku za českou obranu si sjížděl Lukáš Tomka. Puk ale nezpracoval a ten pak přikryl brankář Ondřej Štěbeták.

00:10

Poprvé si sáhl na pák slovenský brankář Patrik Brezáni, který pro něj musel vyjet za branku.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Brezáni (Šály) – Dravecký, Vajko, Goljer, Tkáč, Jaroška, Rusznyák, Tomaškovič – Dubravík, Čunderlík, Berčík – Tomka, Murín, Plančár – Urdák, Bórik, Tabaček – L. Novák, Kohút, Mišiak
Trenér: Ivan Králik

Česko: Štěbeták (J. Novák) – Seidl, Černý, Mikel, Cichoň, Winkelhöfer, Zimovčák, Dyk – Pekař, Zahejský, Čihař – Lev, Pavlík, Rozsíval – Úbl, Bartovič, Klatovský – Věchet, Fasner, Hrubý
Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Holm – Strömberg, Olsson.

Čeští hokejisté vyhráli na turnaji v Tranas všechny tři dosavadní zápasy. Nejprve přehráli 6:3 Finy, poté 6:2 domácí Švédy díky skvělé třetí třetině, kterou ovládli 5:0. V pátek pak svěřenci kouče Pavla Patery zdolali 3:2 Švýcarsko.

Slováci zvítězili 3:1 nad Švýcarskem, poté 6:2 nad Finskem, ale v sobotu podlehli 1:4 pořádající reprezentaci.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Čeští reprezentanti do sedmnácti let aktuálně absolvují turnaj pěti zemí ve Švédsku. Ten v neděli zakončí soubojem se Slováky. Mladí Lvi předchozí tři duely vyhráli. Slováci mají na kontě dvě výhry a jednu porážku. Čeští hokejisté potřebují k jistotě turnajového triumfu získat bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.