3 : 4
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
St. Louis Blues
Naposledy zmenené pred 3 mesiacmi

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Přeji všem hezký víkend a mějte se fajn.

3. Brian Dumoulin (SEA) 1+0

Utkání nakonec ovládlo St. Louis, které bere bod navíc. V prodloužení se dlouho nic nedělo a čekalo se na nějakou šanci. V 62. minutě mohl rozhodnout Thomas, ale jeho pokus z mezikruží zblokoval Gourde. V 63. minutě měl největší šanci Seattlu v prodloužení Tatar, jehož ránu z mezikruží vyrazil Binnington. Blues rozhodli o vítězství 90 sekund před koncem prodloužení, když Schenn z levého kruhu našel v mezikruží Bučněviče, který se trefil do odkryté brány a svou druhou trefou v utkání rozhodl o zisku druhého bodu pro hostující celek.

Konec zápasu.

63:30

St. Louis právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! St. Louis nakonec vítězí, o což se postaral PAVEL BUČNĚVIČ, který dostal přesnou nahrávku do mezikruží z levého kruhu od Schenna a přesnou střelou trefil odkrytou branku Daccorda. Asistence: Brayden Schenn.

62:19

Na druhé straně mohl rozhodnout Tatar, ale jeho střelu z mezikruží vyrazil Binnington.

61:58

Thomasovu ránu z mezikruží zablokoval Gourde.

61:35

Dunnova rána z levého kruhu skončila zákrokem Binningtona, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě, a tak se vhazuje před jeho brankou.

60:48

Ofsajd St. Louis. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na první šanci v prodloužení se zatím čeká.

60:01

Začalo prodloužení.

Ve třetí třetině jsme viděli pouze jedinou branku, kterou dal ve 42. minutě Bučněvič, jenž dostal nahrávku zpoza brány od Thomase a z levého kruhu zamířil přesně za Daccordova záda. Oba týmy měly spoustu dalších příležitostí, ale oba brankáři už žádný další gól nepustili, a tak nás čeká prodloužení, případně nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

58:27

Kyrou rychle obrátil hru a dostal se spíše k takovému nahození, které bez problémů vyrazil mimo Daccord.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27

Po Binningtonově zákroku se vhazuje před jeho brankou.

56:51

Gourde se po kontaktu s Paraykem ocitl na ledové ploše a vypadalo to na faul, ale vylučovat se nebude, což domácí příznivci nesou velmi nelibě.

56:25

Střelu Kyroua ze slotu zablokoval Wennberg.

55:52

Kessel u mantinelu čistě trefil jednoho ze svých soupeřů.

54:17

Střelu Gourdeho z levého kruhu vyrazil Binnington ramenem. Střela se ale otřela o masku hostujícího gólmana, a tak se hra přerušuje. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

53:30

Další zakázané uvolnění St. Louis. Buly před Binningtonem.

52:25

Do velké šance se dostal Wennberg, ale Binnington ho dalším dobrým zásahem vychytal. Wennberg ho trefil pouze do betonů.

51:48

Schwartz zkusil překvapit Binningtona ranou z rohu hřiště, ale hostující gólman se nenechal nachytat a pokus vyrazil.

51:33

Zakázané uvolnění odpískáno St. Louis. Vhazovat se bude před Binningtonem.

50:52

Hosté stihli vystřídat a rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.

50:28

Zakázané uvolnění Seattlu. Vhazuje se před Daccordem.

50:23

Daccord má nyní puk v lapačce a svým zásahem přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

50:09

Kesselova rána od modré skončila vedle branky.

48:52

Schwartz dorážel před brankou předchozí střelu Burakovskyho, ale Binnington ji vyrazil, stejně jako předtím ránu od Burakovskyho.

48:45

Další přerušení hry. Binnington totiž sebral puk do lapačky. Buly před jeho bránou.

48:40

Ránu Oleksiaka od modré má ve své výstroji Binnington a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

48:13

Daccord dojel za branku, kde pomohl s rozehrávkou.

47:30

Dunnovu střelu od modré sice Binnington vyrazil pouze před sebe, ale nikdo z hráčů Krakenů se už k dorážce před brankou nedostal.

47:02

Kartye čistým hitem u mantinelu dohrál svého soupeře.

45:49

Icing St. Louis. Buly před Binningtonem.

45:05

Hayes ve velké příležitosti po nahrávce od Walkera neuspěl a z předbrankového prostoru nepropálil Daccorda.

44:39

Dumoulin čeká za svou brankou na dostřídání svých spoluhráčů.

44:23

Schultzova rána z levého kruhu přeletěla plexisklo a puk tak skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se před Binningtonem.

44:00

McCannovu ránu obětavě zablokoval Leddy.

43:24

Binnington měl trochu problémy se zpracováním puku, ale nakonec se mu povedlo puk nahrát za branku na svého spoluhráče.

42:45

Domácí střídají a rozjíždějí novou akci od vlastní brány.

41:27

St. Louis právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Za brankou Seattlu se bojovalo o kotouč a nakonec se k němu dostal Thomas, který ho přesnou nahrávkou poslal na levý kruh PAVLU BUČNĚVIČOVI, jehož přesná rána zapadla za záda brankáře Daccorda, který nestihl na střelu reagovat. Asistence: Robert Thomas.

40:55

Burakovskyho ránu zablokoval Kessel.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na bránu po 2. třetině: 21:12

Druhá třetina je u konce a nabídla hned tři branky. Seattle skóroval ve 24. minutě, když v přesilovce po přihrávkové kombinaci skončil puk v mezikruží, odkud pak přesně zamířil Bjorkstrand. Ve 27. minutě navýšili domácí své vedení. Perunovichovu ztrátu kotouče potrestal Bjorkstrand, který poslal puk před na Gourdeho, který si několikrát vyměnil puk s Tolvanenem a druhý jmenovaný zakončil přesnou ranou z levé strany do horní části branky. Hosté ale ještě do přestávky snížili. V přesilovce se trefil ve 36. minutě Thomas, jenž na levém kruhu šikovně tečoval Perunovichovu ránu od modré. Další šance na obou stranách pak pochytali oba brankáři. Třetí třetina začne zhruba v 5:56.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:39

Hosté ostřelují domácí branku, zatím ale bez úspěchu.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:28

Po dalším zákroku Daccorda se vhazuje před jeho brankou.

38:14

Binnington dobrým zákrokem zastavil střelu Gourdeho z pravého kruhu, navíc z mírného úhlu.

37:27

Po Daccordově zásahu se vhazuje před jeho brankou.

36:59

Larssonovu ránu tečoval Wennberg mimo branku Binningtona.

36:13

Schwartz měl velkou šanci na rychlou odpověď, ale na Binningtona z pozice před brankou nevyzrál.

35:01

St. Louis právě vstřelilo branku! St. Louis využívá i svou druhou přesilovku a snižuje na rozdíl jediné branky. Střelcem je ROBERT THOMAS, který v levém kruhu přesně tečoval ránu Perunoviche od modré čáry. Asistence: Scott Perunovich a Pavel Bučněvič.

34:35

Kyrou tvrdě pálil z levého kruhu, ale Daccord dokázal jeho dělovku vyrazit do rohu.

34:00

Seattle posílá puk až k Binningtonovi, který ho zastavuje holí a přenechává svým spoluhráčům.

Druhá přesilovka pro St. Louis. Borgen podrazil svého soupeře a míří na trestnou lavici.

33:17

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Will Borgen – 2 min., podrážení.

33:01

Hned po buly přišla rána jednoho z domácích hráčů, kterou Binnington lapil do lapačky. Vhazuje se před jeho brankou.

32:54

Po zakázaném uvolnění Blues se vhazuje před Binningtonem.

32:29

Oleksiak pálil z první od modré, ale jeho pokus zřejmě vyrazil Binnington.

31:15

Po Binningtonově zákroku se přerušila hra. Hostující gólman měl puk v lapačce. Následovala komerční přestávka, po které se vhazovalo před brankou St. Louis.

31:10

Hosté v plném počtu.

30:53

Wnnbergovu ránu vyrazil Binnington před sebe a puk si vzal Bjorkstrand, jenž ale dorážkou z předbrankového prostoru neuspěl.

30:18

Puk dojel k Daccordovi, který ho holí posílá zpět do hry.

29:26

St. Louis vyhodilo kotouč k brance Krakenů a snaží se usadit před Daccordovou brankou i přesto, že hraje oslabení.

Domácí si podruhé v utkání zahrají početní výhodu poté, co Krug před svou brankou poslal krosčekem k zemi McCanna.

29:10

Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Torey Krug – 2 min., krosček.

28:31

Eberle dostal nabito od Schultze z pravé strany, ale jeho rána ze slotu v brance neskončila a puk skončil těsně vedle.

27:35

Nahození Toropčenka za brankou přebírá Daccord, který vypomohl s rozehrávkou.

26:42

Seattle právě vstřelil branku! A další gól domácích v rychlém sledu. Perunovich ztratil puk a nechal ho za sebou, čehož využil Bjorkstrand, který následně poslal puk před branku, kde ho zachytil Gourde, jenž si několikrát vyměnil puk s EELIM TOLVANENEM, který poté zakončoval přesnou střelou z levé strany do horní části Binningtonovy branky. Asistence: Yanni Gourde a Oliver Bjorkstrand.

26:22

Burakovsky špatně nahrál, čímž vyhnal domácí z útočného pásma.

23:55

Seattle právě vstřelil branku! Také domácí využívají přesilovku a otáčí skóre! Po neúspěšné Krugově šanci, kterou vyrazil Daccord, se domácí vydali dopředu a po krásné přihrávkové kombinaci se puk dostal do mezikruží, kde byl nikým nehlídán OLIVER BJORKSTRAND, který se trefil přesně do odkryté části Binningtonovy branky. Asistence: Alexander Wennberg a Jared McCann.

23:12

Parayko vyhazuje puk až k brance Daccorda.

Scandella u mantinelu trefil nedovoleně Wennberga a odchází na trestnou lavici. Přesilovka pro Seattle.

22:36

Marco Scandella – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

21:08

St. Louis zastavuje odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

20:59

Icing také na straně Seattlu. Buly před Daccordem.

20:31

Zakázané uvolnění St. Louis. Vhazování před brankou Binningtona.

20:20

Hayesova střela od modré čáry skončila vedle Daccordovy brány.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku po 1. třetině: 11:5.

Je za námi první třetina, ve které jsme kromě několika šancí viděli i dvě branky. V 7. minutě při přesilovce Blues trefil Kyrou z levého kruhu tvrdou střelu tyčku Daccordovy brány. V 8. minutě nakonec St. Louis přesilovku využilo. Kapitán Schenn projel podél levého mantinelu až do útočného pásma a předložil křižnou nahrávku na druhou stranu Sundqvistovi, který se trefil do odkryté brány. V 11. minutě se poprvé prosadili také domácí, když Larsson nahrál na modré čáře Dumoulinovi, jehož rána z vrcholu levého kruhu zapadla za Binningtonova záda a cestou se ještě otřela o tyčku. Přesně pět minut před koncem první části se pak dvěma skvělými zásahy zaskvěl Binnington, který nejprve vyrazil ránu Tolvanena z pravého kruhu. Puk se odrazil před branku k Bjorkstrandovi, jehož dorážku Binnington zlikvidoval špičkou betonu. Uvidíme, co přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 5:00.

20:00

První třetina skončila.

19:27

Schultzovu ránu vyrazil Binnington do rohu.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:50

Schwartz našl Wennberga, ale ten se svou střelou neuspěl.

17:04

Rozhodčí svým hvizdem přerušuje hru. V souboji o puk, který probíhal za Daccordovou bránou, totiž rozhodčí ztratil přehled o tom, kde je puk, a tak přerušuje hru.

16:38

Binnington svým zásahem přerušuje hru, protože má kotouč v lapačce. Buly před jeho brankou.

15:00

Bjorkstrandovu velkou šanci z předbrankového prostoru zlikvidoval skvělým zákrokem Binnington. Tolvanen to předtím zkusil z pravého kruhu a Binnington jeho pokus vyrazil před branku, odkud dorážel Bjorkstrand, ale i tady si Binnington poradil a zasáhl špičkou betonu.

14:02

Schultz nahodil puk za branku, kde vypomůže s rozehrávkou Binnington.

13:19

Saadovu přihrávku před branku nepustil dobrým obranným zákrokem Larsson.

12:44

Kyrou to zkoušel střelou ze slotu, ale Daccord jeho ránu dokázal vyrazit.

12:20

Paraykova střela od modré trefila jenom mantinel za Daccordem.

10:17

Seattle právě vstřelil branku! Domácí ale odpovídají a srovnávají! Domácí přešli do útočného pásma a Larsson nahrál na modré čáře BRIANU DUMOULINOVI, jenž se z vrcholku levého kruhu opřel do puku. Střela se otřela o tyčku Binningtonovy branky a skončila za jeho zády. Hostující brankář neměl šanci proti ráně zasáhnout. Asistence: Adam Larsson a Jaden Schwartz.

09:51

Schenn znovu operoval na levém kruhu a tentokrát zvolil střelu, která ale skončila vedle Daccordovy brány.

09:38

Dumoulinovu ránu od modré vyrazil Binnigton pouze před sebe, kde byl nachystaný Schultz, ale ani on nepřekonal hostujícího brankáře, jenž znovu zasáhl.

07:39

St. Louis právě vstřelilo branku! A je tu první gól! St. Louis využívá přesilovku. Kapitán Schenn vniknul po levé straně do útočného pásma, a pak našel krásnou křižnou nahrávkou na pravé straně OSCARA SUNDQVISTA, který posléze dostal puk do odkryté branky. Asistence: Brayden Schenn a Torey Krug.

07:20

Bučněvič našel Neighbourse, který z otočky pálil z pozice před brankou, ale Daccorda nepřekonal.

06:42

Kyrou z levého kruhu trefil tyčku za Daccordovými zády!

První přesilovku dnešního utkání si zahraje St. Louis, ale to až po první komerční pauze.

06:26

Adam Larsson – 2 min., podrážení.

05:19

McCann dostal nahrávku na pravý kruh. Jeho střelu ale Binnington viděl a sebral ji do lapačky. Vhazuje se tak před jeho brankou.

04:57

V další střelecké pozici byl Dumoulin, jenž ale od modré jen těsně minul Binningtonovu brá­nu.

04:26

Borgenova střela od modré nebyla přesná a domácímu bekovi příliš nesedla.

03:37

Krugova střela od modré proletěla vedle Daccordovy brány.

03:00

Dunnova rána od modré skončila pouze vedle Binningtonovy branky.

02:15

Jeden z hráčů Blues pouze nahodil puk za branku, kde pomohl Daccord s rozehrávkou.

01:45

Seattle střídá a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

00:59

A znovu ofsajd Blues. Buly znovu ve středním pásmu.

00:41

Ofsajd St. Louis. Vhazování ve středním pásmu. Předtím se puk po nahrávce Thomase před bránu dostal ke Kyrouovi, ale proti jeho pokusu natáhl Daccord svůj beton.

00:28

Hra se poprvé přerušuje. Puk totiž skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se před Daccordem.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Beniers, Kartye.
Trenér: David Hakstol

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Neighbours, B. Schenn, Saad – N. Walker, Hayes, Toropčenko – Blais, Sundqvist, Alexandrov.
Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Markovic, Pollock – Murchison, Shewchyk.

Zdravím všechny fanoušky hokeje! Základní část NHL jede dál a my se zaměříme na souboj Seattlu a St. Louis. Krakeni v minulém zápase porazili Chicago na domácím ledě 6:2. Seattle v každé třetině dvakrát skórovali. Mezi střelce se zapsali Jared McCann, Jaden Schwartz, Alexander Wennberg, Brandon Tanev a dvakrát slovenský útočník Tomáš Tatar. Brankář Seattlu Daccord si zapsal 32 zásahů. Tým St. Louis ve svém minulém utkání také vyhráli. Na ledě Vancouveru zvítězili Blues 4:3 v prodloužení. St. Louis vedlo po první třetině 2:0, ale Vancouver poslední třetinu vyhrál poměrem 3:1 a šlo se do prodloužení, které ve prospěch Blues rozhodl v čase 61:54 Brayden Schenn. V základní hrací době se za Blues trefili Jake Neighbours, Pavel Bučněvič a Alexej Toropčenko. Brankář Joel Hofer si proti Canucks připsal 29 zásahů.
Nejproduktivnějším hráčem Seattlu je dánský útočník Oliver Bjorkstrand, který si připsal 36 bodů (12+24) ve 47 zápasech. Nejlepším střelcem týmu je ale Kanaďan Jared McCann, který nastřílel 19 gólů ve 46 utkáních a ještě přidal 13 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Vince Dunn, který nasbíral ve 43 utkáních také 36 bodů (8+28). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan Joey Daccord, který odchytal zatím 31 utkání s úspěšností zákroků 92,2 % a s průměrným počtem inkasovaných branek 2,3 gólu na zápas.
Nejproduktivnějším hráčem St. Louis je kanadský útočník Robert Thomas, který zaznamenal ve 46 utkáních 49 bodů (16+33) a je i nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci jsou těmi nejproduktivnějšími Američan Justin Faulk a jeho krajan Torey Krug. Oba zaznamenali 19 bodů. Faulk na to potřeboval 40 utkání a má bilanci 2+17, Krug odehrál o 6 zápasů víc a má bilanci 1+18. Více zápasů zatím odchytal Kanaďan Jordan Binnington, který nastoupil do 33 utkání s úspěšností zákroků 90,5 % a s průměrným počtem 3 góly na zápas. Úvodní buly bude v Climate Pledge Areně v Seattlu vhozeno krátce po 4:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.