4 : 3
(1:0, 1:2, 2:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 16 dňami

Je dobojováno! Ve velice vyrovnaném utkání si ke třem bodům dokráčeli hráči Švédska, kteří si dnešním vítězství také zajišťují celkové vítězství na turnaji. Slováci tak na tomto turnaji ani jednou neokusili chuť vítězství. Nejlepším hráčem Švédska byl vyhlášen Oscar Holmertz, na straně Slovenska jím byl Matej Strankoven. Děkuji vám za sledování a přeji příjemný zbytek dne.

Dnešní utkání sledovalo 235 diváků!

Konec zápasu.

59:48

Brankář Tjärnlund v samotném závěru utkání opět podržel svůj tým! Po sériích nebezpečných střel se dokázal vytáhnout také proti dorážce Čurleje a zabránil tak vyrovnání!

59:36

Slováci to zkusí bez brankáře!

59:36

Oddechový čas pro tým Slovenska.

59:36

Slováci neproměňují a brankář Tjärnlund teď podržel svůj tým!

59:36

Ivan Matta byl v samostatném úniku faulován a uvidíme trestné střílení!

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11

Švédové takticky nahazují kotouč na zadní mantinel a snaží se šetřit cenné vteřinky.

56:29

Slovensko právě vstřelilo branku!
TOBIAS ZVOLENSKÝ po přihrávce Jakuba Floriše prostřelil vyrážečku brankáře Tjärnlunda a snižuje tak opět na rozdíl jediné branky.
Asistence: Jakub Floriš.

54:52

Gustafssonův pokus od modré čáry kryje Ondavský do své rukavice. Vhazování po jeho pravici.

54:09

Zakázané uvolnění Slováků se nepíská, protože Rausa dojel kotouč dřív než jeho soupeř.

53:37

Elton Hermansson svojí prudkou střelou z levého kruhu orazítkoval břevno!

53:17

Švédové nyní drží svého soupeře v útočném pásmu.

52:51

Svižnou střelu zápěstím v podání Habdy má brankář Tjärnlund ve své lapačce.

51:40

Švédsko právě vstřelilo branku!
OSCAR HOLMERTZ obkroužil branku a střelou z otočky překvapil brankáře Ondavského a vrací tak na stranu Švédů dvoubrankové vedení.
Asistence: Elton Hermansson.

50:17

Po nepřesné rozehrávce Slováků se vydal do útoku Bartholdsson, který se dostal až před Ondavského, ale ten si jeho přízemní střelu pohlídal.

49:12

Meijer po nabídce Lagerberga promáchl a kotouč volně zamířil do rohu hřiště kde se ho zmocňují hráči Slovenska.

48:03

Zvolenský zachytil rozehrávku Švédů, nabruslil si do zakončení, ale zamířil pouze do lapačky Tjärnlunda.

47:30

Kotouč se dotkl slovenské střídačky a hra je přerušena. Vhazovat se bude po levici slovenského brankáře.

46:38

Na nahození Imrišky od modré čáry si smlsl svojí lapačkou brankář Tjärnlund. Vhazování po jeho levici.

46:18

Ekberg si prokličkoval celým hřištěm až k brankáři Ondavskému na kterého recept nenašel a ten má puk ve své výstroji.

45:56

Zakázané uvolnění švédského výběru.

45:26

Macák byl odzbrojen jedním ze švédských obránců a k zakončení se nedostal.

45:09

Isaksson dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale nezpracoval přesně a kotouč mu z hole ujel pryč.

44:02

Švédové si berou vedení zpátky! Odražený kotouč se dostal k volnému ELTONU HERMANSSONOVI, který pohotově zakončil do odkryté branky.
Asistence: Oscar Holmertz a Oscar Olsson.

43:05

Slováci po dvou zblokovaných pokusech vyhazují puk přes všechny čáry.

42:27

Švédové si vyměňují svižné přihrávky a snaží se najít recept na slovenskou obranu.

42:11

Vyloučení v týmu Slovensko:
Rezničák – 2 min., faul kolenem.

41:34

Lagerbergovo nahození od modré čáry pouze prosvištělo vedle levé tyče slovenské branky. Švédové se ale i nadále drží v útočné třetině.

40:09

Stankoven se po vhazování vydal sám na brankáře Tjärnlunda, který má jeho pokus z levého kruhu ve své lapačce.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně ve 13:30.

Ve velice divokém závěru druhé dvacetiminutovky nejprve dokázali Slováci snížit a následně o minutu později i vyrovnat a tak po druhé části odchází oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu 2:2!

40:00

Druhá třetina skončila.

38:58

Je vyrovnáno! Samuel Foltín našel za švédskými obránci zapomenutého KRISTIANA REZNIČÁKA, který střelou mezi betony vyrovnává skóre dnešního utkání!
Asistence: Samuel Foltín.

37:38

Slováci využívají přesilovou hru! JURAJ RAUSA překvapil švédského brankáře střelou nad lapačku a snižuje tak na rozdíl jediné branky.
Asistence: Ján Čurlej.

37:07

Vyloučení v týmu Švédsko:
Lundquist – 2 min., sekání.

37:07

Do dobré šance se dostal jeden ze slovenských hráčů, který byl ale přitom hákován Lundquistem a Slováci si zahrají přesilovou hru.

35:57

Elofsson hledal před brankou své spoluhráče, kteří byly ale obsazení a Slováci tak dostávají puk alespoň do středního pásma.

35:28

Zvolenský se snažil projet mezi švédskými obránci, kteří však byly proti a berou si kotouč do své moci.

34:16

Slovensko v plném počtu.

33:39

Dělovku Olssona z pravého kruhu vyráží Ondavský betonem do rohu hřiště.

32:56

Slováci pohotově vyhazují puk do středního pásma.

32:16

Hybský – 2 min., sekání.

31:23

Pax Kleffner protečoval kotouč do útočného pásma, který si dojel LUDVIG ANDERSSON a ten parádní střelou pod horní tyčku posílá Švédsko do vedení o dvě branky!
Asistence: Pax Kleffner a Lucas Andersson.

31:03

Ofsajd slovenského výběru přerušuje hru.

30:58

Ekberg hledal na levé straně Anderssona, který nedokázal zpracovat kotouč a do útoku se vydávají Slováci.

30:03

Slovensko hraje opět v plném počtu.

29:37

Slováci po dlouhé tlaku Švédů vyhazují kotouč přes celé hřiště.

29:15

Švédové kombinují v útočné třetině a se svým soupeřem se o kotouč nedělí.

28:03

Habda – 2 min., hákování.

27:06

26:50

Trebula nepřesnou přihrávkou poslal do útoku jednoho z hráčů Švédska, který se dokázal protlačil až do útočné třetiny a tím získal cenné vteřinky pro svůj tým.

26:12

Střela Jána Čurleje z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě. Hra byla přerušena a oba týmy na led posílají čerstvé síly.

25:28

V oslabení se ocitl sám před slovenským brankářem Isaksson, který Ondavského nepřekonal a ten si připisuje další úspěšný zákrok.

25:10

Elofsson se dopustil nedovoleného zákroku a Slováci si zahrají přesilovou hru.

24:54

Elofsson – 2 min., držení.

24:05

Dobrým zákrokem proti dorážejícímu Hazuchovi teď zasáhl Tjärnlund a stále tak drží čisté konto.

23:27

Nepřesná kombinace slovenských obránců na modré čáře vyhání hráče v bílém z útočné třetiny.

23:12

Macák dostal přihrávku šikovně mezi dva švédské obránce, ale při pokusu o zakončení mu kotouč sjel z hole a branku Tjärnlunda neohrozil.

22:37

Ofsajd zastavuje Slováky v přechodu do útočné třetiny.

21:59

Slováci hrají v plném počtu.

21:03

Fantastický Ondavský teď zachránil svůj tým! Po zákroku odjel až za vlastní branku z poza které se stihl rychle vrátit do svého pracoviště a vyrazit střelu Kima mimo branku.

20:04

Švédové uspěli na vhazování a míří do útočné třetiny, protože jim z první části hry zbývá skoro celá přesilová hra.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 12:42.

První třetina dnešního utkání je minulostí. Švédové se dostali díky brance Holmertze v 5. minutě do vedení a po zbytek třetiny byly spíše horším týmem. Slováci zatím recept na brankáře Tjärnlunda nenašli a tak po první periodě prohrávají o jednu branku.

20:00

První třetina skončila.

19:59

Habda – 2 min., hrubost.

19:16

Ďurčovi v dobré šanci utekl kotouč z hokejky a k zakončení se nedostal.

18:13

Samuel Foltín si krásně najel před branku a snažil se tečovat střílenou přihrávku za Tjärnlundovi záda, avšak marně.

17:14

Utkání se nám na ledě přiostřuje možná i díky vulgárně pokřikujícím divákům na tribuně.

16:15

Útočný faul Meijera připravuje Švédy o přesilovou hru a vyrovnává tak počet sil na ledové ploše.

16:12

Meijer – 2 min., krosček.

16:04

Švédové staví své přesilovkové postavení a snaží se utavit Slováky ve své třetině.

15:38

Hazucha – 2 min., držení.

15:14

Střelu Gustafssona od modré čáry Ondavský velice dobře viděl a drží kotouč ve své výstroji.

14:26

Zakázané uvolnění Slovenska přerušuje hru a vrací oba aktéry před branku Ondavského.

13:57

Ludvig Andersson nezpracoval přihrávku na levou stranu a sám se tak připravil o svůj střelecký pokus.

13:28

Nahození Bereše od modré čáry vyráží Tjärnlund pouze před sebe a Slováci se i nadále drží v útočném pásmu.

13:01

Max Isaksson z levé strany nepřekvapil brankáře Slovenska a ten jeho pokus vyráží do ochranné sítě.

12:27

Švédové po dlouhé době zavítali do útočného pásma, kde ale díky dobré práci obránců Slovenska dlouho nesetrvali a vrací se zpátky do své třetiny.

11:58

Kovalčík nezachytil na modré čáře přihrávku a musí se rychle vrátit pro kotouč až ke svému brankáři.

11:30

Nepřesnou rozehrávku Švédku zastavuje Imriška a ihned vrací kotouč svému soupeři nahozením za jeho branku.

10:15

Za nahozením Švédů na zadní mantinel spěchá brankář Ondavský a pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.

09:08

Tečovaná střela od modré čáry vypadla Tjärnlundovi z lapačky a Slováci díky tomu můžou dál tlačit svého soupeře v útočné třetině.

07:49

Dobrý pokus měl na své holi Hybský, ale Tjärnlund byl proti a uvidíme opět vhazování po jeho levici.

07:37

Po delší době si také šáhl na kotouč brankář Tjärnlund, který podržel ve své lapačce dlouhé nahození Slováků ze středního pásma.

06:13

Pokus Lucase Anderssona má brankář Slovenska ve své lapačce.

05:40

Po střele jednoho ze švédských útočníků zajel brankář Ondavský do své branky a jen těsně udržel kotouč před brankovou čárou.

04:59

Střela Macáka z pravého kruhu byla sražena jedním ze švédských obránců do rohu hřiště.

04:11

Švédové jdou do vedení! Na konci švédské kombinace byl OSCAR HOLMERTZ, který přízemní střelou posílá severský tým do vedení.
Asistence: Elton Hermansson a Oscar Olsson.

04:04

Hermansson dostal krásně nabito na levou stranu, jeho střela z první mu ale nesedla a kotouč zamířil pouze na zadní mantinel.

03:12

Nahození Floriše od modré čáry cinklo o pravou tyčku švédské branky a následně kotouč zamířil do pravého rohu, kde si ho přebírají hráči Tre Kronor.

02:48

Zvolenský našel krásnou zadovkou v před brankovém prostoru Mattu, který nedokázal překonat švédského brankáře.

01:57

Střelu Rezničáka z pravé strany si Tjärnlund pohlídal a kryje kotouč do své výstroje.

01:26

Meijer zavezl kotouč do útočného pásma kde nenašel nikoho ve žlutém a puku se tak zmocňuje soupeř.

00:58

Po srážce dvou hráčů vypadla slovenská branka ze svého postavení a rozhodčí jsou nuceni přerušit hru.

00:26

Nahození Trebuly od modré čáry Švédský brankář podrží a přeruší hru. Vhazování po jeho pravici.

00:02

Hráči Slovenska byly na úvodním vhazování úspěšnější a začínají tak utkání s kotoučem na svých hokejkách.

00:01

Utkání právě začalo.

Před utkáním zazní ještě státní hymny obou týmů.

Švédové dnes nastoupí ve žlutých dresech. Slováci obléknou dresy bílé. Utkání začne za několik minut.

Úvodní sestavy:

Švédsko: Tjärnlund (Törnblom) – Elofsson, Gustafsson, Ekberg, Cilthe (A), Lidén, Lundqvist, Lagerberg – Kleffner, Lucas Andersson, Näslund, Olsson, Holmertz, Hermansson, Meijer ©, Isaksson (A), Nömme, Holst, Kim, Bartholdsson, Ludvig Andersson.
Trenér: Nils Ekman

Slovensko: Ondavský – Dvořák, Varga, Bereš, Syrný, Floriš (A), Kovalčík, Imriška, Koiš – Hazucha, Trebula, Stankoven (A), Rausa, Matta, Ďurčo ©, Čurlej, Foltín, Habda, Rezničák, Zvolenský, Hybský, Macák.
Trenér: Michal Blanár

Rozhodčí: Vrba – Otáhal, Rakušan.

Dnešní den nabídne poslední várku zápasů na letošním Turnaji čtyř U16 v Kravařích na Opavsku. Slovákům turnaj od začátku nevychází podle představ. Svěřenci trenéra Michala Branára nestačili v turnaji na Česko a Finsko a s aktuálním skóre 3:13 jim patří poslední místo.
Švédové jsou na tom mnohem lépe než jejich dnešní soupeř. V úvodním utkání porazili výběr Finska. Druhé utkání nabídlo velice vyrovnanou partii, kterou seveřané sehráli s českým výběrem, který přetlačili až po samostatných nájezdech a patří jim první místo v tabulce.

Krásné nedělní dopoledne z Kravař! Od 12:00 zde budeme svědky utkání mezi Švédskem a Slovenskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.