(0:1)
Hellas Verona
Naposledy zmenené pred mesiacom

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!

Verona se za týden vrátí na domácí půdu, kde bude hostit Janov, zatímco modro-červení zůstávají na Sardinii a přivítají o poháry bojující Atalantu Bergamo.

Máme hotovo, souboj mezi dvěma adepty na sestup končí remízou! Cagliari po nevýrazném prvním poločase přeřadilo na vyšší úroveň a po pauze jeho střelecké trápení prolomil Sulemana, jenže to bylo z jejich strany vše. Domácí pak měli na hřišti místy až drtivou převahu, jen občasně se jim ale podařilo pevnou obranu před Montipem nějak výrazněji dostat do úzkých.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:16.

90+7

Konec zápasu.

90+6

Montipò si s rozehrávkou pochopitelně dává načas, moc toho dnes už nejspíš na Sardinii neuvidíme.

90+5

Luvumbův přetažený centr dle rozhodčího tečovaný nebyl, domácí si tak další roh nevyzkouší.

90+4

Lapadula byl v hostující šestnáctce čistě odtlačen od balónu, Cagliari stále ne a ne zlomit obranu Verony.

90+3

Třetí nastavenou minutu uzavírá žlutá karta za nešikovný skluz pro Giangiacoma Magnaniho (VRN).

90+3

Znovu Luvumbo, tak to je obrovská škoda pro modro-červené! Domácí útočník se nechal rozhodit dotěrnými protihráči a z poměrně slušné střelecké pozice zakončil výrazně vedle!

90+2

Montipò byl nějakou dobu ošetřován, ale nakonec je schopen pokračovat ve hře. Verona se krátce po restartu dostala dopředu, ovšem jen na pár vteřin.

90

Luvumbo se mohl stát hrdinou ostrovanů! Po náběhu do vápna zkušeně nasměroval míč skrz nohy bránícího Tchatchoui a donutil Montipa se po balónu natáhnout! Pěkný zákrok!

89

Nepříjemně vypadající sérii odrazů před Montipem zastavuje postranní rozhodčí, který jednoho z domácích borců nachytal v postavení mimo hru.

88

Na stadionu Unipol Domus se stále spíš nehraje než hraje, body se dnes nejspíš budou dělit.

87

Cabal divoký souboj s Orestaniem u rohového praporku zvládl jen za pomoci faulu, Cagliari se tak vrací na míč v pozici pouze těsně vedle své šestnáctky.

86

Hra se usadila na středu hřiště, ani jednomu celku se nedaří se jí posunout na polovinu soupeře.

85

Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Tijani Noslin, přichází Karol Świderski.

84

Dění se nyní hodně kouskuje, střídat budou také hosté. Do hry naskočí minimálně Świderski.

83

Pozor, Verona se nehodlá až do konce zápasu jen bránit. Lazović narýsoval pěkný pas do vápna na Folorunsha, který se zbavil Azziho a zakončil vedle.

82

Poslední střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Paulo Azzi.

80

Pomalu míříme do finiše. Cagliari teď z rohového kopu nic moc nevymyslelo, hra bude za malou chvíli pokračovat odkopem strážce hostující svatyně.

79

Cabal taktickým faulem na Violu na středu hřiště svému týmu získal pár sekund na to se zkonsolidovat a stáhnout se zpět před Montipovu svatyni.

78

Útočícího Tchatchouu na křídle stíhal Augello, který byl ale nakonec bez práce. Dlouhý nákop, za kterým se hostující záložník vrhal, byl totiž hodně přetažený.

77

Domácí si i po Sulemanově gólu drží na trávníku převahu, Hellasu se nedaří se dostat k balónu.

76

Oristanio si hlasitě stěžuje postrannímu rozhodčímu, defenzivní zákrok Cabala byl podle něj za hranou. Sudí si to ale nemyslí, standardku neuvidíme.

74

Cagliari právě vstřelilo branku!
Žlutá defenzíva nakonec kolabuje pod tlakem mohutného domácího náporu, hned první přesná domácí střela zápasu končí za Montipem! Krátce po centru ze strany se k odraženému míči za vápnem dostal IBRAHIM SULEMANA, který ho pak tvrdou střelou bez váhání uklidil za padajícího brankáře Verony – 1:1!

73

Noslin měl po křídle namířeno vpřed, než jej těsně za půlicí lajnou čistým skluzem odzbrojil Augello.

72

Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Ibrahim Sulemana,
ze hřiště odchází Antoine Makoumbou, přichází Matteo Prati,
ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Gaetano Oristanio.

71

Domácí ofenzivní trápení pokračuje dál. Ranieriho svěřenci sice zatlačili na veronskou obranu, ta ale rohový kop nakonec ubránila bez větších obtíží.

70

Máme před sebou posledních dvacet minut a vše nasvědčuje tomu, že body dnes na Sardinii nezůstanou. Cagliari stále čeká na střelu na branku.

69

Viola nedokázal včas doběhnout přetaženou přihrávku podél postranní čáry, která zajela až do zámezí. Domácí výpad tak skončil dřív, než pořádně začal.

68

Další faul, teď fotbal bolel pro změnu Noslina. Cagliari bude čelit standardce z poměrně nebezpečné pozice, Scuffet si před sebou staví malou zeď.

67

Hra se po dlouhé době přesunula na domácí polovinu, na míči jsou hosté. Serdar byl faulován na křídle, Hellas tak teď navíc vyzkouší volný kop.

66

ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Tomáš Suslov.

65

Schyluje se k druhému hostujícímu střídání, na hřiště se po krátkém zranění podívá Slovák Suslov.

64

Stojaté vody nerozvířila ani standardka z pravé strany. Míč se do vzduchu odrazil zřejmě od bránícího Dawidowicze, Montipò jej pak zachytil.

62

Cagliari se ve finální fázi stále trápí. Celkem slibně vyhlížející tlak na Montipa plody nenese, domácím se totiž nedaří ho přetavit ve větší šanci.

61

Hosté budou chvilku v deseti. Rozhodčí zastavil hru a nasměroval Tchatchouu za postranní čáru, ošetřovaný hráč jen tak zpátky do hry vpuštěn nebude.

60

Šance na obou stranách, diváci se rozhodně nenudí. Po prudké zblokované střele Augella následoval protiútok Verony, po kterém se pěkným zákrokem proti Lazovićově střele blýskl připravený Scuffet.

59

Viola vzdušným pasem na zadní tyč hledal nabíhajícího Lapadulu, Montipò si ovšem udržel přehled o dění před svou bránou a po míči se úspěšně natáhl.

58

Verona v posledních minutách sází hlavně na brejky. Po jednom takovém míč před Montipa nasměroval Folorunsho, který ale našel jen Nándeze.

57

Magnani se blýskl v defenzívě a Luvumbův centr srazil za svou bránu, Cagliari bude kopat roh.

56

Dění se nyní divoce přelévá ze strany na stranu, sledujeme velmi aktivní a vyrovnaný fotbal.

55

Bonazzoli už je zpět ve hře a hned trochu přidělal starosti domácí obraně, která ho ale nakonec včas zkrotila a nedovolila mu ohrozit Scuffetovu svatyni.

53

Zdá se, že souboj před hostující svatyní projde bez povšimnutí. V bolestech se mezitím přesouvá do zámezí Bonazzoli, nejspíš bude moci pokračovat.

52

VAR budeme možná hned potřebovat podruhé, tentokrát kvůli posouzení situace na opačném konci hřiště! Tchatchoua zatáhl za záchranou brzdu a útočícího Luvumba stáhl k trávníku, tohle by penalta být určitě mohla!

50

Pozor, tenhle zásah nakonec platit nebude! Ranieriho tým zachránili muži u videa v Římě, kteří si všimli, že Lazović zakončoval z postavení mimo hru! Pokračujeme dál za stavu 0:1!

49

Hellas Verona právě vstřelila branku!
Modro-červená obrana doplácí na neuvěřitelnou pasivitu, Verona zkraje druhého poločasu odskakuje do dvougólového trháku! Bonazzoli hned několik k sekund držel míč na hraně vápna, přenechal ho dobíhajícímu Dudovi a jeho následný krátký pas v jednoduché zakončení přetavil střídající DARKO LAZOVIĆ – 0:2!

48

Viola zklamaně odchází ven z vápna, domácí si další rohový kop nevyzkouší. Míč se za bránu odrazil od jednoho z nich, Montipò tak odkopává.

47

Dění se v úvodních sekundách druhého poločasu drží převážně na středu hřiště, aktivnější je Cagliari.

46

ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Darko Lazović.

46

ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Nicolas Viola.

46

Začal druhý poločas.

Úvodní poločas je minulostí, charakterizovala ho hlavně tvrdá hra na obou stranách a velký ofenzivní zmar Cagliari. To dosud ani jednou nezakončilo přesně mezi tři tyče, zatímco Scuffet už musel ze své svatyně lovit balón po teči Bonazzoliho na konci třicáté minuty. Uvidíme, co nám nabídne dějství číslo dva.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 1:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:7.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Lapadula se na druhém konci hřiště ke střele nedostal, výborná práce ze strany hostující defenzívy.

45+1

Serdar dostal šanci před přestávkou poslat Veronu do dvougólového vedení, jeho slabé zakončení přesně do středu svatyně ale Scuffet hravě zastavil.

44

Tchatchoua se postará o další out svého celku. V Cagliari za malou chvíli začne nastavení.

43

Strážce domácí svatyně nakopl balón až na hostující stranu hřiště. Následný atak vyvrcholil centrem Luvumba, který si ve vápně pohlídal Cabal.

42

Mina uchránil balón před vysunutým Bonazzolim a pro jistotu jej zahrál dozadu na Scuffeta.

41

Dawidowicz zahradil cestu rychlému Šomurodovovi a nedovolil mu si zpracovat dlouhou přihrávku. Míč budou za chvíli zpět do hry vhazovat hosté.

40

Cagliari si nepohlídalo pravé křídlo a pustilo do úniku Noslina, proti kterému ale parádně vyběhl Scuffet a zabránil dalšímu zásahu!

39

Slibný domácí brejk vyhořel, to je pro ostrovany škoda. Nández posunul míč na Lapadulu a ten se tak dlouho snažil se na hraně vápna uvolnit, až byl odzbrojen.

38

Montipò chtěl dlouhým nákopem nastartovat veronský útok, jenže Mina těsně za středovou čarou přetlačil Folorunsha a míč získal pro svůj výběr.

37

První poločas se chýlí ke konci. V posledních minutách mají více ze hry hráči Cagliari, kterým se ale stále nedaří rozklíčovat velmi solidní defenzívu Hellasu.

35

Folorunsho se o pár sekund později sám ocitl na zemi, opět po kontaktu s Minou. Nutno ovšem podotknout, že tentokrát spadl opravdu velmi ochotně.

34

Folorunsho fauloval, z trávníku se zvedá Dossena. Uvidíme volný kop Cagliari na jeho polovině.

33

Dlouhý modro-červený centr ze standardky na úrodnou půdu nepadl, veronská obrana situaci zvládla.

31

Hosté se pokusili si svůj náskok pojistit, ale Cagliari je tentokrát rychle dostalo pod kontrolu. Následné domácí tažení ukončil útočný faul Nándeze.

30

První gól je na světě, Hellas se po půlhodině hry zničehonic dostává do vedení! Noslinovu křižnou přihrávku v domácím vápně našel trestuhodně nestřežený FEDERICO BONAZZOLI, jehož následná teč trochu se štěstím zaplula do vzdálenějšího dolního rohu – 0:1!

29

Duda měl před vápnem volného Serdara, místo pasu ale vzal věci do vlastních rukou a zasáhl opodál stojícího protihráče. Verona získává vhazování.

28

Cagliari se dnes v útoku zatím trápí, Montipò bez větších obtíží zlikvidoval další centr. Nutno nicméně podotknout, že dopředu se příliš nedaří ani hostům.

27

Poprvé se žlutí. Hellasu standardní situace vůbec nevyšla a Ondrej Duda (VRN) strategickým faulem na Luvumba zastavil rychlý domácí protiútok.

25

Verona z následné akce získala rohový kop, k praporku se velmi pomalu přesouvá záložník Duda.

24

Deiola po souboji u středové čáry s ohlušujícím křikem padl k zemi, po nařízení volného kopu pro modro-červené ale překvapivě rychle vstal.

22

Zappa na křídle skvěle ubránil Mitroviće a donutil ho balón zahrát za Scuffetovu svatyni. Rohový kop se konat nebude, brankář Cagliari rozehrává.

21

Duda si počíhal na nepromyšlenou domácí rozehrávku na středovém kruhu, následný rychlý výpad Hellasu ale velmi rychle vyhořel. Scuffet zůstal v klidu.

20

Scuffet měl poprvé v zápase starosti, prudké zakončení z pravé strany bez výraznějších obtíží zastavil.

19

Tak pozor, dění se zastavilo kvůli předcházejícímu zákroku na středu pole. Volný kop zahrává Verona.

18

Vysunutý Noslin si ve snaze získat ztracený míč na křídle počínal až moc aktivně a srazil bránícího Augella k zemi, rozhodčí okamžitě přerušuje hru.

17

No, tohle nebylo úplně zlé. Mitrović se na sekundu uvolnil v domácí šestnáctce a svou následnou ránu zakroutil jen pár čísel nad vzdálenější roh.

16

Obratem se dopředu dostal pro změnu Hellas, jehož pozemní centr vykryl Dossena a míč odkopl pryč.

15

O první větší šanci důležité bitvy se postaralo Calcio! Nández krátkým centrem z kraje vápna vybídl k zakončení Šomurodova, kterému ale dotěrný Tchatchoua před Montipem nedovolil pořádně zakončit! Výborná práce!

14

Nepříjemný domácí tlak je minulostí. Montipò si před svou svatyní počíhal na Nándezův centr z levého křídla a schoval ho do svých nastražených rukavic.

12

Ochozy se poprvé dnes odpoledne rozbouřily, Luvumbo se svalil ve vápně po souboji s Tchatchouem. Penalta z toho nebude, následná zblokovaná rána Lapaduly tak domácím získala aspoň rohový kop.

11

Modro-červení pomalu ale jistě přebírají iniciativu, Hellas je v posledních momentech zatažený na své polovině. Montipò nicméně dosud nemusel zasahovat.

10

Zappa přihrávkou po křídle vysunul do útoku Nándeze, kterého ale bedlivě střežil Cabal a nepustil ho blíže k bráně. Míč při tom vysunul za postranní čáru.

9

Hosté byli během protiútoku přistiženi v postavení mimo hru, následuje volný kop domácích.

8

Cagliari se poprvé v zápase pokusilo prorazit před Montipa, jeho výpad byl ale vcelku rychle zastaven. Před vápnem si míč na své kopačky nabral Serdar.

7

Bonazzoli se svíjí v bolestech na trávníku, Mina se pomalu ale jistě stává žhavým adeptem na kartu. Útočníka totiž loktem zasáhl do temene.

6

Souboj Folorunsho–Mina podruhé a rozhodně ne naposledy. Tentokrát se proti pravidlům provinil druhý jmenovaný, Verona si tak vyzkouší standardku.

5

Úvodní minuty se nesou ve velmi klidném tempu. Častěji jsou na balónu stále hosté, kteří bezúspěšně pátrají po nějaké skulince v pevné domácí obraně.

4

Folorunsho doběhl Minu a naprosto zbytečně jej zezadu poslal k zemi, rozhodčí si teď situaci s oběma borci vyjasňuje. Kartu prozatím neuvidíme.

3

Balón nyní po souboji u středu hřiště vyletěl až za veronskou svatyni. Jako poslední se ho zřejmě dotkl Šomurodov, Montipò tak bude rozehrávat.

2

Hellas má míč jako přikovaný na svých kopačkách, Cagliari se od startu stále jen brání.

1

Hosté utkání zahájili dlouhým nákopem na křídlo, kde byl ale připravený Nández a balón vykryl.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní výkop obstará Verona, jdeme na věc!

Oba týmy vyráží na hřiště, domácí v modro-červených a hosté ve žlutých dresech. Start se blíží.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sváteční odpoledne, duel začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Úvodní sestavy:

Cagliari Calcio: Scuffet – Zappa, Mina, Dossena, Augello – Nández, Makoumbou, Deiola © – Šomurodov, Luvumbo – Lapadula.
Náhradníci: Radunović, Aresti – Chatzidiakos, Wieteska, Obert, Di Pardo, Viola, Prati, Jankto, Sulemana, Azzi, Oristanio, Mutandwa, Gaetano.
Trenér: Claudio Ranieri.

Hellas Verona: Montipò – Tchatchoua, Magnani, Dawidowicz ©, Cabal – Serdar, Duda – Mitrović, Folorunsho, Noslin – Bonazzoli.
Náhradníci: M. Chiesa, Perilli – Centonze, Vinagre, Coppola, Lazović, Silva, Suslov, Charlys, Henry, Świderski, A. Cissé.
Trenér: Marco Baroni.

Rozhodčí: Doveri – Carbone, Giallatini.

DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován velezkušený Daniele Doveri, pro kterého to bude již 223. odřízený karierní duel v Serii A. Na stranách mu budou asistovat Ciro Carbone a Alessandro Giallatini.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Domácí mají svým dnešním soupeřům co vracet. Prosincový úvodní vzájemný duel byl vyrovnaný až do červené karty pro Makoumboua v 51. minutě, po které o vítězství Verony rozhodli Đurić a dnes již v Neapoli působící Ngonge. Bude se tentokrát radovat Cagliari?

23. 12. 2023: Verona – Cagliari 2:0 (0:0)

Branky: 53. Ngonge (Tchatchoua), 90. Đurić (Mboula).

Žluté karty: 45. Duda (VRN), 56. Suslov (VRN), 69. Ngonge (VRN) – 12. Makoumbou (CAG), 56. Viola (CAG), 90+3. Sulemana (CAG). Druhá žlutá / červená karta: 51. Makoumbou (CAG).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:8. Rohy: 11:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:19.

Hellas Verona: Montipò – Tchatchoua, Dawidowicz ©, Hien, Terracciano (46. Doig) – Hongla, Duda – Ngonge (77. Mboula), Suslov, Saponara (68. Lazović) – Henry (46. Đurić).
Hlavní trenér: Marco Baroni.

Cagliari Calcio: Scuffet – Goldaniga (85. Lapadula), Dossena, Hatzidiakos (77. Azzi) – Nández, Prati, Makoumbou, Augello (59. Luvumbo) – Viola (59. Sulemana) – Oristanio (77. Zappa), Pavoletti ©.
Hlavní trenér: Claudio Ranieri.

HELLAS VERONA (15. místo)
29 Z, 6–8–15, 26:39 (-13), 26 bodů

V solidní formě se nachází také Hellas, jenž krom důležitých výher nad Lecce a Sassuolem v posledních týdnech mimo jiné potrápil i silný Juventus a vydřel proti němu remízu 1:1. Na svém kontě má stejný počet bodů jako domácí, o příčku výš je tak kvůli lepšímu skóre.

Tým kouče Baroniho v závěrečné bitvě před uplynulou reprezentační pauzou hostil silný AC Milán, který se mu nepodařilo zaskočit. Po gólech Hernándeze a Pulišiće mu sice trochu naděje dodal Noslin, ale vítězství favoritů v závěru ještě pojistil Chukwueze – 1:3.

29 Z, 6–8–15, 29:50 (-21), 26 bodů

Cagliari se ještě ke konci února zdálo být odsouzeno k sestupu, když se po čtyřech porážkách v řadě krčilo na předposlední pozici v tabulce. Pak se ale svěřenci trenéra Ranieriho vzepřeli a vytěžili dvě remízy a dvě výhry, díky čemuž se vyhoupli ven z poslední trojice.

Jejich bodovou sérii nicméně před reprezentační přestávkou ukončila Monza, na jejíž půdě se jim ani jednou nepovedlo vystřelit přesně na zařízení. O vítězství domácích tam tehdy rozhodl Maldini – 1:0. Spraví si dnes Cagliari chuť ve veledůležitém duelu?