Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Tour de Suisse - 9. etapa

17.06.2018 o 13:07

Stefan Küng (BMC Racing)

Filter

Konečné poradie Tour de Suisse 2018:

  1. Richie Porte (BMC) 29:28:05 hod.
  2. Jakob Fulgsang (AST) + 1:02 min.
  3. Nairo Quintana (MOV) + 1:12 min.
  4. Enric Nicolau Mas (QST) + 1:20 min.
  5. Wilco Kelderman (SUN) + 1:21 min.

Záver dnešnej časovky bol neprehľadný, pretože viacerí jazdci na celkové poradie nemali svoj deň. Vďaka tomu sa posunul zo šiesteho miesta na druhé Dán Jakob Fulgsang. Tretiu priečku obsadil Kolumbijčan Nairo Quintana, ktorému pomohlo mierne zrýchlenie v posledných kilometroch.

Cyklistické preteky Tour de Suisse 2018 dnes vyvrcholili časovkou jednotlivcov, ktorá nezmenila pozíciu lídra celkového poradia. Prvé miesto si udržal Austrálčan Richie Porte, keďže nemusel čeliť atakom zo strany Naira Quintanu či Wilca Keldermana. Ani jeden zo spomenutých jazdcov však nebojoval o etapové prvenstvo. Víťazstvo v časovke pre seba získal švajčiarsky špecialista Stefan Küng, ktorý ako jediný dosiahol čas pod 40 minút. Na druhom mieste skončil Dán Sören Kragh Andersen a tretia priečka patrí Američanovi Tejayovi Van Garderenovi.

Konečné poradie 9. etapy:

  1. Stefan Küng (BMC) 39:44 min.
  2. Sören Kragh Andersen (SUN) + 19 s
  3. Tejay Van Garderen (BMC) + 23 s
  4. Maciej Bodnar (BOH) + 26 s
  5. Michael Matthews (SUN) + 27 s

Posledná deviata etapa cyklistických pretekov Tour de Suisse 2018 sa práve skončila.

cieľ

Richie Porte neohrozil svojho tímového kolegu Stefana Künga, keď obsadil až štrnáste miesto s vyše minútovou stratou. Bez problémov si však udržal žltý dres pre celkového víťaza pretekov.

cieľ

Pretekári z elitnej desiatky celkového poradia dnes nedosahujú výkony, ktoré by mohli zamiešať kartami v cieli časovky. Stefan Küng môže pomaly oslavovať víťazstvo.

20 km

Nairo Quintana na druhom medzičase výrazne zaostáva a jeho náskok na tretieho Wilca Keldermana sa znížil na jedenásť sekúnd. Naopak, Richie Porte kontroluje situáciu a bez problémov si udržiava prvé miesto v celkovom poradí.

9 km

Richie Porte aj Nairo Quintana prešli medzičasom po deviatich kilometroch. Austrálčan získalo trinásť sekúnd k dobru.

štart

Reálne v boji o celkové víťazstvo zostali len Richie Porte a Nairo Quintana, pričom Kolumbijčan stráca na Austrálčana sedemnásť sekúnd a je horším časovkárom. Preto sa očakáva triumf pretekára BMC Racing.

štart

Na trati máme už všetkých členov elitnej desiatky. Štartovú listinu uzavrel líder celkového poradia Richie Porte, ktorý by mal dnes potvrdiť svoje prvenstvo.

cieľ

Domáci priaznivci sa radujú, pretože Stefan Küng je novým lídrom dnešnej časovky. Švajčiarsky šampión ako prvý stlačil čas pod 40 minút a prekonal Kragha Andersena o takmer dvadsať sekúnd.

cieľ

Tejay Van Garderen prepálil tempo v prvej polovici trate a nedokázal vystupňovať tempo v závere. Američan prišiel do cieľa so stratou štyroch sekúnd a je druhý.

cieľ

Michael Matthews predviedol vynikajúci výkon, keď dnes sekundoval elitným časovkárom. Austrálčan však v závere mierne stratil a s mankom ôsmich sekúnd je tretí.

20 km

Ďalší vynikajúci výkon muža z tímu BMC na medzičase. Švajčiarsky časovkár Stefan Küng sa dostal na druhé miesto so stratou jedinej sekundy.

20 km

Tejay Van Garderen je novým lídrom na medzičase po dvadsiatich kilometroch. Američan z tímu BMC Racing prekonal Matthewsa o osemnásť sekúnd.

cieľ

Máme nového lídra v cieli dnešnej etapy. Dán Sören Kragh Andersen z tímu Sunweb prekonal Macieja Bodnara o sedem sekúnd a bude čakať, či ho ešte niekto pokorí.

20 km

Michael Matthews je prvý po dvadsiatich kilometroch s náskokom jednej sekundy. Austrálčan sa týmto výkonom vracia do boja o čierny dres pre lídra bodovacej súťaže.

cieľ

Peter Sagan prišiel do cieľa na 49. pozícii. Na svojho tímového kolegu Macieja Bodnara stratil viac ako štyri minúty a umiestni sa niekde v strede výsledkovej listiny.

cieľ

Cameron Meyer síce prekonal Macieja Bodnara na medzičase po dvadsiatich kilometroch, ale v druhej polovici trate stratil svoj náskok a v cieli stráca jedenásť sekúnd.

20 km

Medzičas po dvadsiatich kilometroch má opäť nového lídra. Dán Sören Kragh Andresen dosiahol o niekoľko stotín lepší výkon ako Cameron Meyer.

cieľ

Kazach Dmitrij Druzdev z Astany sa dostal do elitnej trojice v cieli. Na Macieja Bodnara stráca 67 sekúnd a na Alessandra de Marciho iba dve sekundy.

20 km

Zmena na medzičase. Austrálčan Cameron Meyer z tímu Mitchelton-Scott zvládol prvých dvadsať kilometrov vo výbornom tempe a prekonal Macieja Bodnara o trinásť sekúnd.

cieľ

Alessandro de Marchi z BMC Racing sa dostal na druhú pozíciu v priebežnom poradí. Taliansky cyklista však zostal za Maciejom Bodnarom o 65 sekúnd.

cieľ

Do cieľa prišiel Poliak Maciej Bodnar, ktorý dosiahol skvelý čas a bude atakovať víťazstvo v dnešnej etape. Cyklista Bory-Hansgrohe prešiel traťou za 40 minút a 10 sekúnd.

cieľ

Solídny výkon podal aj Juraj Sagan, ktorý síce stratil viac ako dve minúty na prvého muža priebežného poradia, ale drží sa hneď za dvojicou Koning – Phinney.

cieľ

Phinney v druhej polovici trate zrýchlil a zmenšil svoje manko na Petra Koninga. Holandský cyklista si však udržal jedenásťsekundový náskok.

cieľ

Taylor Phinney výrazne prekonal očakávania organizátorov a traťou prešiel vo výbornom čase. Američan absolvoval 34 kilometrov za 41 minút a 37 sekúnd, čo je zatiaľ najlepší výkon.

20 km

Máme nového lídra na medzičase približne v polovici trati. Poliak Maciej Bodnar z tímu Bora-Hansgrohe sa dostal na prvé miesto s náskokom 25 sekúnd pred Petrom Koningom.

20 km

Taylor Phinney zaostáva na medzičase po dvadsiatich kilometroch a na prvé miesto sa dostáva Holanďan Peter Koning, ktorý má náskok 22 sekúnd.

štart

Po dnešnej časovke sa už nebude meniť poradie bodovacej súťaže. Peter Sagan nazbieral na tohtoročnej edícii Tour de Suisse 26 bodov a do cieľa príde v čiernom drese pre lídra tejto disciplíny. Iba o dva body menej má dvojica Michael Matthews – Fernando Gaviria.

štart

Organizátori odhadujú, že jednotliví cyklisti strávia na trati približne 44 minút. Zatiaľ tak márne čakáme na prvé výsledky z cieľa.

štart

Ako trinásty v poradí zamieril na trať dnešnej časovky Juraj Sagan. Slovenský cyklista však nemá v boji proti chronometru veľké ambície a potrebuje len dokončiť etapové preteky na švajčiarskych cestách.

štart

Calvin Watson z tímu Aqua Blue Sport je prvým mužom na trati. Čoskoro na nej uvidíme aj časovkárskeho špecialistu Taylora Phinneyho.

Posledná deviata etapa Tour de Suisse 2018 práve odštartovala.

Štart dnešnej etapy je naplánovaný na 13:07 hod, keď sa na trať vydá prvý pretekár. Postupne absolvuje časovku až 140 jazdcov a posledný by mal prejsť cieľovou rovinkou v čase 16:20 hod.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z poslednej deviatej etapy cyklistických pretekov Tour de Suisse 2018. O celkovom víťazovi podujatia sa rozhodne dnes v časovke jednotlivcov.

Najlepšiu východiskovú pozíciu po ôsmich etapách má Austrálčan Richie Porte z BMC Racing, ktorý si vypracoval 17-sekundový náskok na Kolumbijčana Naira Quintanu. Líder celkového poradia je navyše lepším časovkárom a dá sa predpokladať, že si udrží žltý dres. Na treťom mieste figuruje Holanďan Wilco Kelderman s mankom 52 sekúnd. Ďalšiu sekundu stráca Španiel Enric Mas. Elitnú päťku uzatvára Holanďan Sam Oomen s vyše minútovým odstupom.

Peter Sagan síce nebojuje o popredné umiestnenie v celkom poradí a nachádza sa na 75. priečke, ale do cieľa Tour de Suisse 2018 príde v zelenom drese pre lídra bodovacej súťaže. Jeho starší brat Juraj figuruje 128. mieste.

Trať dnešnej časovky jednotlivcov je situovaná v okolí švajčiarskeho mesta Bellinzona. Organizátori si pripravili 34 kilometrov v relatívne rovinatom profile, na ktorom cyklisti nastúpajú 279 výškových metrov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:07.