Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Zjazdové lyžovanie - 2. kolo

20.03.2021 o 12:00

Víťaz: Alexis Pinturault (FRA)

2. Filip Zubčić (CRO) 3. Mathieu Faivre (FRA)

Filter

Posledný obrovský slalom u mužov v tejto sezóne SP sa skončil. Jeho víťazom sa stal fenomenálny francúzsky reprezentant Alexis Pinturault, ktorý teda celkovo v tejto sezóne vyhral štyri obrovské slalomy a stáva sa držiteľom malého glóbusu za túto disciplínu a zároveň aj spečatil zisk toho veľkého glóbusu! Druhé miesto patrí Chorvátovi Filipovi Zubčićovi a tretí skončil ďalší Francúz a to Mathieu Faivre.

Slovenský reprezentant Adam Žampa bol po prvom kole na 18. mieste, napokon posledný obrovský slalom tejto sezóny zakončil na 17. mieste, na body tak dnes nedosiahol!

To je teda z mojej strany všetko. Vo Švajčiarskom Lenzerheide dnes ešte uvidíme druhé kolo slalomu žien a slovenská reprezentantka Petra Vlhová môže zísakť veľký glóbus a za určitých okolností aj ten malý. Druhé kolo sa začína o 13:30, pozývam na jeho sledovanie!

Zatiaľ prajem pekný deň!

Druhé kolo obrovského slalomu mužov sa práve skončilo!

1

Francúz začal svoju jazdu v druhom kole veľmi dobre, jeho jazda bola plynulá a jednotlivé medzičasy mal zelené! Krátko pred cieľom výrazne chyboval, ale Pinturault to ustál a o 20 stotín zdolal Zubčića, čím po štvrtýkrát vyhráva obrovský slalom v tejto sezóne a získava malý glóbus za obrovský slalom, ale aj ten veľký za celkové prvenstvo! Veľká gratulácia tomuto Francúzovi!

1

A už dávajme pozor! Na trať ide Alexis Pinturault, ktorý môže zísakť veľký glóbus, ale aj ten malý za obrovský slalom!

2

Druhým po prvom kole bol Rakúšan Stefan Brennsteiner, ktorý strácal na Pinturaulta 81 stotín! Preto začal Brennsteiner odvážne, držal veľkú rýchlosť, ale záver mu absolútne nevyšiel a predbežne je až na 3. mieste, zrejme dnes na pódium nepôjde.

3

A už tu máme najlepšiu trojicu po prvom kole! Chorvát Filip Zubčić začal rovnako veľmi agresívne a držal svoj náskok naďalej. Po veľmi presnej jazde zdolal o jednu stotinu Faivreho a je predbežným lídrom! Chorvát má istotu pódia a v cieli neskrýva veľkú radosť!

4

Talian Luca De Aliprandini zaostal o necelú sekundu za pódium po prvom kole a tak začal veľmi odvážne a agresívne. Ani z jeho strany o čistej jazde hovoriť nemôžme, agresivita a rýchla jazda postačila na predbežné druhé miesto a bude to teda bez pódia.

5

Druhým francúzskym reprezentantom v druhom kole je Thibaut Favrot. Začína sa nám rozbiehať posledná päťka druhého kola. Favrot má za sebou vydarenú sezónu a postupne preniká do elitnej sedmičky. Čistá jazda to nebola z jeho strany, nebyť chýb v závere je prvý, takto sa musí uspokojiť s druhým miestom.

6

Posledným Švajčiarom v druhom kole na trati je Justin Murisier. Hneď v úvode Murisier chyboval a to sa prejavilo na druhom medzičase. V cieli to napokon stačí na predbežné 11. miesto, veľmi nevydarená jazda.

7

Žan Kranjec je jediným Slovincom v druhom kole. Nevyhol sa chybám hneď v úvode trate a stratu sa potom snažil dohnať v závere. To mu nevyšlo a po nevydarenej jazde je až na predbežnom 7. mieste.

8

Po krátkej pauze pokračujeme ďalej. Až troch Francúzov uvidíme v druhom kole, prvým z nich je teraz na trati Mathieu Faivre. Po vydarenom šampionáte v Taliansku pokračuje vo vydarenom závere sezóny, čo ukázala aj táto jeho jazda a o 79 stotín je rýchlejší a je z neho predbežný líder! Bola to krásna čistá jazda, Francúz by sa tak mohol posunúť veľmi vysoko.

Nasleduje krátka prestávka!

9

Predposledným Švajčiarom v druhom kole je dnes Gino Caviezel. Od tretieho medzičasu to bola strata na predbežného lídra a v strede trate prišla menšia chyba, ale po vydarenom závere je predbežným lídrom s náskokom 7 stotín!

10

Odermatt sa po prvom kole delil o desiate miesto s Nestvoldom-Haugenom z Nórska. Už po druhom medzičase jeho strata začala narastať, Nór výrazne zabral v závere a prehráva len o 2 stotiny, predbežne je teda druhý.

10

Po prvom kole bolo desiate miesto delené. Na trať sa dostal Marco Odermatt zo Švajčiarska, teda hlavný prenasledovateľ Pinturaulta! Švajčiarovi dnes stačí skončiť aj na druhom mieste a získa malý glóbus za obrovský slalom! Odermatt je teraz v cieli až na treťom mieste a je jasné, že druhý dnes neskončí a musí čakať, ako sa to bude ďalej vyvíjať! Druhé kolo je teda z jeho strany nevydarené!

12

Ďalší Nemec na trati a to Alexander Schmid. Jeho nástup nebol ideálny a hneď stratil zo svojho náskoku a išiel do červených čísel a nevylepšil to ani v závere. Predbežne je na 5. mieste.

13

Celkovo nevydarenú sezónu zažil v tomto ročníku SP Henrik Kristoffersen z Nórska. Minuloročný držiteľ malého glóbusu za obrovský slalom sa trápil aj dnes v prvom kole, v druhom si trocha chuť napravil, o 18 stotín má lepší čas ako Luitz a je to ďalšia zmena na čele!

14

Nemecký reprezentant Stefan Luitz začal veľmi dobre a držal svoje medzičasy v zelených číslach. Nemec nespravil žiadnu výraznejšiu chybu, o 34 stotín je rýchlejší než Schwarz! Rakúšan si dlho na stoličke lídra neposedel.

15

Držiteľ malého krištáľového glóbusu za slalom Marco Schwarz z Rakúska má už za sebou jazdu v druhom kole. Bronzový medailista v tejto disciplíne zo svetového šampionátu o stotinu zdoláva Borsottiho a je predbežní líder druhého kola!

16

Kanaďan Erik Read nezačal ideálne a ani jeden medzičas neatakoval líderskú pozíciu. Napokon sa Read do cieľa ani nedostal a bude to bez bodov!

17

Taliansky pretekár Giovanni Borsotti zdoláva nášho Adama Žampu o vyše sekundy. Borsotti zvládol lepšie záver trate a predbežne je na líderskej pozícii.

18

Slovenský reprezentant zviedol tesný boj o predbežnú lídreskú pozíciu! Adam išiel veľmi dobre v strede trate a krátko pred koncom, pred cieľovou rovinkou spravil hrubú chybu a to ho stálo veľmi cenné stotiny! V cieli je síce rýchlejší o 24 stotín a predbežne na prvom mieste zvukové mikrofóny však zachytili jeho nespokojnosť so slovami škoda. Nebyť chyby, náskok mohol byť veľmi pekný.

18

Na trať sa dostáva Adam Žampa! Držíme palce!

19

Po ňom sa na trať dostal jeho krajan Manuel Feller, ktorému prvé kolo ideálne nevyšlo. Feller začal svoju jazdu rýchlo a všetky medzičasy mal zelené, ale nevyšiel mu záver kde stratil dosť stotín a zatiaľ je na prvom mieste s náskokom 30 stotín.

20

Do druhého kola sa prebojovalo 20 reprezentantov. Druhé kolo odštartoval juniorský majster sveta Lukas Feurstein z Rakúska. Ten už má svoju jazdu za sebou, jeho čas v druhom kole je 2:19:28. Mladý pretekár ešte len zbiera veľmi cenné skúsenosti.

Druhé kolo obrovského slalomu mužov sa práve začalo!

Na štarte je už všetko pripravené, druhé kolo sa čoskoro začne. Prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom alpského lyžovania. Vo švajčiarskom Lenzerheide prebieha záver SP a o malú chvíľu je na programe druhého dnešného obrovského slalomu. Víťazom tohto prvého sa stal Alexis Pinturault z Francúzska, ktorý ýbornú šancu nielen navýšiť svoj náskok pred zajtrajším slalomom v celkovom poradí, ale takisto triumfovať aj v poradí obrovského slalomu.

Slovenský reprezentant Adam Žampa si oproti štartovnému číslu polepšil a po prvom kole figuruje na 18. mieste. Má teda dnes šancu bodovať.

Ako dopadne druhé kolo a čo sa po ňom bude dať skonštatovať? Čoskoro sa to dozvieme.

Poradie po 1. kole:

1. Alexis Pinturault (FRA) 1:01,19

2. Stefan Brennsteiner (AUT) +0,81
3. Filip Zubčić (CRO) +1,04

4. Luca De Aliprandini (ITA) +1,18
5. Thibaut Favrot (FRA) +1,31
6. Justin Murisier (SUI) +1,37
7. Žan Kranjec (SLO) +1,48
8. Mathieu Faivre (FRA) +1,53
9. Gino Caviezel (SUI) +1,64
10. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,66
10. Marco Odermatt (SUI) +1,66

12. Alexander Schmid (GER) +1,69
13. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,70
14. Stefan Luitz (GER) +1,91
15. Marco Schwarz (AUT) +2,18
16. Erik Read (CAN) +2,71
17. Giovanni Borsotti (ITA) +2,74
18. Adam Žampa (SVK) +2,92
19. Manuel Feller (AUT) +3,02
20. Lukas Feurstein (AUT) +3,13

Prvé kolo nedokončili: Loïc Meillard (SUI) a Roland Leitinger (AUT).

Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na druhé kolo obrovského slalomu mužov, jeho začiatok je na programe o 12:00.

Vo švajčiarskom Lenzerheide prebieha záver tohto ročníka SP v alpskom lyžovaní a rozhoduje sa teda o držiteľoch glóbusov, boje o veľký krištáľový glóbus, ale aj o tie malé ako u žien aj mužov sú tento rok veľmi vyrovnané.

Na finálové podujatie v Lenzerheide sa dostal u mužov aj slovenský reprezentant Adam Žampa. Prvé kolo v obrovskom slalome bude začína so štartovým číslom 20.

Poradie Svetového pohára v alpskom lyžovaní mužov (33/35):
 

1. Alexis Pinturault (FRA) 1100 bodov

2. Marco Odermatt (SUI) 1069
3. Loïc Meillard (SUI) 760

4. Marco Schwarz (AUT) 754
5. Matthias Mayer (AUT) 700

66. Adam Žampa (SVK) 106
135. Andreas Žampa (SVK) 11


Priebežné poradie v obrovskom slalome mužov (9/10):
 

1. Marco Odermatt (SUI) 625 bodov

2. Alexis Pinturault (FRA) 600
3. Filip Zubčić (CRO) 526

4. Loïc Meillard (SUI) 393
5. Mathieu Faivre (FRA) 318

24. Adam Žampa (SVK) 106
48. Andreas Žampa (SVK) 11

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:00.

Poradie po 1. kole::
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:01,19

2. Stefan Brennsteiner (AUT) +0,81
3. Filip Zubčić (CRO) +1,04

4. Luca De Aliprandini (ITA) +1,18
5. Thibaut Favrot (FRA) +1,31
6. Justin Murisier (SUI) +1,37
7. Žan Kranjec (SLO) +1,48
8. Mathieu Faivre (FRA) +1,53
9. Gino Caviezel (SUI) +1,64
10. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,66
10. Marco Odermatt (SUI) +1,66

12. Alexander Schmid (GER) +1,69
13. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,70
14. Stefan Luitz (GER) +1,91
15. Marco Schwarz (AUT) +2,18
16. Erik Read (CAN) +2,71
17. Giovanni Borsotti (ITA) +2,74
18. Adam Žampa (SVK) +2,92
19. Manuel Feller (AUT) +3,02
20. Lukas Feurstein (AUT) +3,13
...
Prvé kolo nedokončili: Loïc Meillard (SUI) a Roland Leitinger (AUT).