Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hamiltona opäť vyšetruje FIA pre incident z VC Kataru

Britský pilot F1 Luis Hamilton čelí opätovnému vyšetrovaniu Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) pre incident, ktorý sa udial na uplynulej VC Kataru. Sedemnásobný majster sveta už za nepovolený vstup na trať dostal od vedenia pretekov pokutu 50.000 eur.

15.10.2023 14:34
Lewis Hamilton Foto: ,
Lewis Hamilton z Mercedesu.
debata

"FIA vyšetruje incident, pri ktorom Lewis Hamilton prešiel cez trať počas Veľkej ceny Kataru. Taktiež berieme na vedomie, že Lewis prijal zodpovednosť za skutok. Zároveň uznal, že svojim činom závažne porušil bezpečnosť na trati.

Vzhľadom na jeho status vzorového pretekára sa obávame o dojem, ktorý jeho konanie mohlo vyvolať u mladších pilotov," stojí vo vyhlásení FIA.

Podľa agentúry DPA je nepravdepodobné, že by FIA podľa pravidiel udelila Hamiltonovi ďalší trest. Je však možné, že v budúcnosti bude jazdcom za podobné prečiny udeľovať prísnejšie sankcie.

Tridsaťosemročný Brit vypadol na VC Kataru po súboji so svojím tímovým kolegom z Mercedesu a krajanom Georgeom Russellom v prvej zákrute, odkiaľ potom odkráčal krížom cez trať.

Lewis Hamilton Čítajte viac Hamilton sa vrátil ku kolízii s tímovým parťákom. Za to, čo urobil po nej, zaplatí mastnú pokutu

"Je mi to veľmi ľúto voči tímu, mali sme príležitosť získať mnoho bodov. Všetko sa zbehlo rýchlo, ani som veľmi nechápal, čo sa stalo.

Len som cítil dotyk zozadu, George zrejme nemal kam ísť. Bol to smolný moment, za ktorý prijímam zodpovednosť. Pozeral som opakovaný záber, na sto percent to bola moja chyba. Ospravedlňujem sa Georgovi," povedal Hamilton.

Po kolízii bol v problémoch aj Russell, no vďaka zastávke v boxoch dokázal pokračovať a obsadil štvrté miesto. Preteky vyhral suverén sezóny Max Verstappen, ktorý si na podujatí zaistil tretí majstrovský titul za sebou.

Platy jazdcov formuly 1 v sezóne 2023 Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Logan Sargeant (Williams): 1 milión USD.
debata chyba
Viac na túto tému: #Lewis Hamilton #VC Kataru