Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vettel sa upísal tímu Aston Martin. Teší sa na nové dobrodružstvo

Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel bude v ďalšej sezóne jazdiť za tím F1 Aston Martin. Vo štvrtok o tom informovalo vedenie britskej stajne, ktorá sa pretransformuje z Racing Point. Nemecký pilot podpísal s tímom zmluvu na sezónu 2021.

10.09.2020 10:38
Sebastian Vettel Foto: ,
Sebastian Vettel.
debata

Vettel tak ukončil niekoľko mesiacov trvajúce špekulácie o svojej budúcnosti. Tridsaťtriročný jazdec už dávnejšie oznámil, že sa po skončení tohto ročníka rozlúči s tímom Ferrari. Jeho predchádzajúca stajňa Red Bull ako aj Mercedes, McLaren i Renault oznámili, že pre neho nemajú miesto.

„Stále milujem súťažiť v efjednotke a mojou jedinou motiváciou je bojovať na čele pretekov. Bude pre mňa cťou, že sa o to budem snažiť vo farbách Aston Martin. Zaujali ma výsledky, ktoré tím dosiahol v tejto sezóne, verím, že jeho budúcnosť bude ešte žiarivejšia. Som hrdý, že som mohol podpísať kontrakt s týmto legendárnym výrobcom áut, teším sa na nové dobrodružstvo,“ uviedol Vettel v oficiálnom vyhlásení tímu.

V Aston Martine vystrieda v kokpite Sergia Pereza, Mexičan v stredu večer ohlásil svoj odchod z tímu. Jeho ďalšími zamestnávateľmi by mohli byť Alfa Romeo alebo Haas.

Vettela nahradí od budúceho roka vo Ferrari Carlos Sainz, informovala agentúra DPA.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ferrari #Sebastian Vettel