Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vírusu padla za obeť ďalšia Veľká cena F1. Veria v skrátenú sezónu

Pandémia koronavírusu sa postarala o ďalšie predĺženie čakania na úvod tohtoročnej sezóny seriálu majstrovstiev sveta formuly 1. Hrozba v súvislosti s Veľkou cenou Azerbajdžanu, ktorá bola plánovaná na 7. júna v uliciach metropoly Baku, sa potvrdila. Potvrdenie odkladu prišlo v pondelok na poludnie.

23.03.2020 11:33 , aktualizované: 21:54
Lewis Hamilton Foto: ,
Kedy sa Lewis Hamilton a ostatní postavia znovu na štart?
debata

„Organizátori VC Azerbajdžanu oznámili odloženie pretekov pre globálne šírenie koronavírusu,“ uvádza sa na twitterovom konte F1. Sú to už ôsme odložené preteky. Teraz by šampionát mohol odštartovať až 14. júna VC Kanady v Montreale, ale aj nad tým visí otáznik.

Kalendár MS pôvodne obsahoval 22 podujatí. Pre koronavírus už zrušili ouvertúru súťažného ročníka v austrálskom Melbourne, keďže nákaza sa objavila aj u jedného člena tímu McLaren. Následne boli preložené na zatiaľ neznámy termín VC Bahrajnu a Vietnamu.

VC Číny, pôvodne štvrté podujatie v kalendári, odložili pre šírenie ochorenia COVID-19 v krajine ešte predtým.

V predchádzajúcom týždni nasledoval odklad ďalších veľkých cien v Holandsku (3. 5.), Španielsku (10. 5.). Veľkú cenu Monaka (24. 5.) zrušili úplne, čo znamenalo, že F1 čaká najneskorší štart seriálu od jeho vzniku 1950.

Sezóna s 15–18 pretekmi

Doteraz naposledy sa F1 začala v máji pred 54 rokmi, keď legendárny Jackie Stewart vyhral 22. mája 1966 v Monaku prvú VC v danom roku. Teraz bude to čakanie na prvú súťaž vinou koronavírusu ešte dlhšie. Otázne však je, či sa aktuálny ročník vôbec uskutoční.

„Momentálne si nemôže byť nikto istý tým, kedy sa situácia zlepší, no zlepší sa a keď sa tak stane, budeme opäť súťažiť. S partnermi očakávame, že sezóna odštartuje niekedy v lete s upraveným kalendárom a s 15 až 18 pretekmi,“ uviedol pre oficiálnu stránku seriálu výkonný riaditeľ Chase Carey.

Vedenie F1 už zrušilo tradičnú augustovú prestávku, počas ktorej by sa mali konať preteky, a očakáva, že sezóna potrvá dlhšie ako do VC Abú Zabí 29. novembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #formula 1 #VC Azerbajdžanu #koronavírus