Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Motorkári sú zdrvení, zrušili im etapu. Slováci poslali do neba odkazy

Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar 2020 sa rozhodli zrušiť pondelkovú ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek.

12.01.2020 19:20
Svitko, Goncalves Foto:
Štefan Svitko si na Instagrame uctil zosnulého kolegu a kamaráta.
debata

Vedenie prestížneho podujatia reaguje na smrť portugalského jazdca Paula Goncalvesa v siedmej etape. Rodák z mesta Esposende absolvoval púštne dobrodružstvo v Afrike i Južnej Amerike, pred štyrmi rokmi skončil na striebornom stupienku, ale jeho 13. účasť na Rely Dakar sa mu stala osudnou.

„Smrť Paula Goncalvesa počas dnešnej siedmej etapy medzi Rijádom a Wadi Al-Dawasirom bola pre celý Dakar veľkým šokom. Paula rešpektovali veteráni i menej skúsení pretekári, ktorí ho obdivovali a inšpirovali sa ním. Po stretnutí s pretekármi a celou motoristickou rodinou sme sa rozhodli zrušiť ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Tá sa mala uskutočniť na okruhu okolo mesta Wadi Al-Dawasir. Večer sa stretneme, aby sme Paulovi vzdali hold,“ uvádza oficiálny web pretekov.

Tragédia na Dakare. Štefan Svitko bol pri tom Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Štefan Svitko sledoval dramatické momenty na...

Na smrť portugalského motocyklistu reagovali aj slovenskí reprezentanti. „Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo, robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát,“ vyjadril sa Ivan Jakeš na sociálnej sieti Instagram.

Štefan Svitko, ktorý sa počas osudnej etapy zastavil pri zranenom Goncalvesovi, dodal: „Odpočívaj v pokoji môj priateľ.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Svitko #Ivan Jakeš #Paulo Goncalves