Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dominancia pokračuje. Márquez na VC Aragónska navýšil náskok

Španiel Marc Márquez sa stal víťazom Veľkej ceny Aragónska cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP. Úradujúci majster sveta nadviazal na víťazstvo v sobotňajšej kvalifikácii a zvýšil svoj náskok v poradí šampionátu na 98 bodov.

22.09.2019 15:08 , aktualizované: 16:02
Marc Márquez Foto: ,
Víťaz VC Aragónska Marc Márquez.

Rodák z mesta Cervera triumfoval na okruhu Alcaňiz štvrtýkrát po sebe a v triede MotoGP dosiahol 52. víťazstvo. Zároveň to boli pre Španiela jubilejné 200. preteky od debutu v roku 2008. V Aragónsku skončil na druhom mieste Talian Andrea Dovizioso a poradie na stupňoch víťazov doplnil Austrálčan Jack Miller.

V triede Moto2 patril k najväčším favoritom Márquezov brat Álex, ale ten sa musel uspokojiť s tretím miestom. Napriek tomu si ziskom 16 bodov upevnil prvú priečku v celkovom poradí pred krajanom Augustom Fernándezom, ktorému preteky vôbec nevyšli.

Z víťazstva sa tešil Juhoafričan Brad Binder, ktorý nadviazal na víťazstvo z rakúskeho Spielbergu. Na striebornom stupienku sa umiestnil Španiel Jorge Navarro. Ten stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne a už štyrikrát skončil na druhej priečke.

V kubatúre Moto3 sa tretieho triumfu v tejto sezóne dočkal Španiel Arón Canet na motocykli KTM. Od polovice pretekov si jazdil svoje vlastné preteky, vypracoval si komfortný náskok a opäť sa vrátil do súboja o majstrovský ti­tul.

Talian Lorenzo Dalla Porta skončil v Aragónsku až na 11. pozícii, a tak vedie už len s dvojbodovým náskokom pred Canetom. Debutantmi na stupňoch víťazov sa stali druhý Japonec Ai Ogura a tretí Talian Dennis Foggia.

VC Aragónska

MotoGP: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 41:57,221 min, 2. Andrea Dovozioso (Tal./Ducati) +4,836 s, 3. Jack Miller (Aus./Ducati) +5,430
Poradie MS (po 14 z 19 pretekov): 1. Marquez 300 bodov, 2. Dovizioso 202, 3. Alex Rins (Šp./Suzuki) 156

Moto2: 1. Brad Binder (JAR/KTM) 39:45,177, 2. Jorge Navarro (Šp./Speed Up) +0,787 s, 3. Alex Marquez (Šp./Kalex) +2,876
Poradie MS (po 14 z 19 pretekoch): 1. Marquez 213, 2. Navarro 175, 3. Augusto Fernandez (Šp./Kalex) 171

Moto3: 1. Aron Canet (Šp./KTM) 38:01,916 min., 2. Ai Ogura (Jap./Honda) +4,581 s, 3. Dennis Foggia (Tal./KTM) +4,663
Poradie MS (po 14 z 19 pretekoch): 1. Lorenzo Dalla Porta (Tal./Honda) 184, 2. Canet 182, 3. Tony Arbolino (Tal./Honda) 155

Viac na túto tému: #Marc Márquez #MotoGP #VC Aragónska