Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Schumacherov majetok má v rukách jeho otec. Manželka si musí pýtať povolenie

Niekdajší fenomenálny nemecký pretekár F1 Michael Schumacher sa už zrejme nezotaví z následkov nehody na lyžiach z decembra 2013.

26.04.2018 10:09
Michael Schumacher Foto: ,
Michael Schumacher.
debata

Liečba 7-násobného majstra sveta ročne zhltne milióny eur, avšak majetok 49-ročného motoristického fenoména je naďalej obrovský. Jeho väčšinu spravuje otec bývalého dlhoročného jazdca Ferrari – Rolf Schumacher.

Kolízia na lyžiach spred piatich rokov mala pre Michaela Schumachera fatálne následky. Utrpel pri nej závažné poranenie hlavy, podrobil sa mnohým operáciám a dokonca ho istý čas udržiavali v umelom spánku, z ktorého sa prebúdzal viac ako päť mesiacov.

Momentálne sa oňho starajú v jeho dome vo Švajčiarsku bez zverejňovania špecifikácie zmien v zdravotnom stave.

Časopis Bilanz pred dvomi rokmi zverejnil rebríček najbohatších osobností F1. Napriek nákladnej rehabilitácii odhadol Schumacherov majetok na 700 miliónov eur.

Otec Michaela Schumachera Rolf. Foto: SITA/AP, Thibault Camus
Rolf Schumacher Otec Michaela Schumachera Rolf.

Ako vypátralo nemecké periodikum Bunte, tieto peniaze z prevažnej miery spravuje spomenutý Rolf Schumacher.

Jeho syn Michael mu už v roku 1992 podpisom u notára udelil povolenie plne nakladať s jeho bankovým kontom. V tom čase sa už Schumacher stretával so svojou súčasnou manželkou Corinnou, ale ešte neboli zosobášení.

„Polovička“ Michaela Schumachera má taktiež prístup k manželovým miliónom, ale v prípade, že vynakladá väčšie obnosy peňazí, napríklad na nákup pozemkov, musí požiadať o povolenie príslušný súd. Magazín Bunte podotýka, že plnomocenstvo pre Rolfa Schumachera nevytvára v rodine napätie.

Corinna Schumacherová. Foto: SITA/AP, Thibault Camus
Corinna Schumacherová Corinna Schumacherová.

Pretekárov otec, ktorý žije v rozsiahlom panstve na brehu Ženevského jazera, má so svojou nevestou veľmi dobrý vzťah. V testamente Michaela Schumachera je taktiež zmienka o tom, že v prípade jeho smrti po ňom všetko zdedia manželka a deti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Michael Schumacher #Rolf Schumacher #Corinna Schumacherová