Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Räikkönen: Silverstone odhalil slabiny Ferrari

Pilot formuly 1 Kimi Räikkönen videl nedostatočný prítlak za neúspešným vystúpením tímu Ferrari na nedeľňajšej Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu v Silverstone.

11.07.2016 15:20
Kimi Räikkönen Foto: ,
Fínsky pilot Kimi Räikkönen.
debata

Fínsky jazdec skončil na piatom mieste za oboma monopostami tímov Mercedes a Red Bull. Räikkönenov kolega Sebastian Vettel dopadol ešte horšie na deviatej pozícii. Veľká časť britskej trate sa ide po vysokorýchlostných zákrutách a práve táto skutočnosť podľa „Icemana“ odhalila problémy Scuderie.

„Celý víkend bol pre nás ťažký a myslím si, že sme dosiahli maximum. Zdá sa, že nám chýba trochu prítlaku a v miestach, ako je toto, s týmito podmienkami to nebolo pre nás jednoduché. Keď máte v Silverstone takéto problémy, zaplatíte vysokú pokutu,“ povedal Räikkönen pre portál ESPN a dodal, že nasledujúce dve podujatia v Maďarsku a Nemecku budú pre Ferrari lepšie: „Tieto dva okruhy sú pre nás normálnejšie. Prítlak pomáha na každom mieste, nezáleží, kam idete. Rozhodne ho potrebujeme na to, aby sme boli vyzývateľom Mercedesu na akomkoľvek okruhu.“

debata chyba
Viac na túto tému: #F1 #Kimi Räikkönen #Ferarri #silverstone