Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pre dážď sa kvalifikácia F1 v Austine pôjde až v nedeľu

Kvalifikácia na Veľkú cenu USA formuly 1 sa v sobotu kvôli vytrvalému silnému dažďu neuskutočnila.

24.10.2015 23:28
mechanik Ferrari, Austin, dážď Foto: ,
Aj napriek vytrvalému dažďu vládla v boxoch dobrá nálada.
debata (1)

Vedenie pretekov po niekoľkých odkladoch preložilo súboj o pozície na štartovom rošte na nedeľu so začiatkom o 15.00 SEČ. Na 20.00 je naplánovaný štart pretekov.

V Austine mala kvalifikácia začať o 20.00 SELČ a riaditeľstvo jej štart oddialilo vždy o pol hodiny. „Čakali sme na miernejší dážď, ako ho sľubovala predpoveď, ale nedošlo k tomu,“ vysvetlil postupné odkladanie štartu hovorca automobilovej federácie FIA.

Ak by sa kvalifikácia nemohla uskutočniť ani v nedeľu, mali by podľa pravidiel rozhodnúť o poradí na štartovom rošte výsledky tretieho voľného tréningu, ktorý v sobotu v náročných podmienkach vyhral britský líder majstrovstiev sveta Lewis Hamilton z Mercedesu. V nedeľňajších pretekoch si môže zaistiť tretí titul majstra sveta, ak zdolá nemeckých súperov Sebastiana Vettela z Ferrari o deväť bodov a tímového kolegu Nica Rosberga o dva.

Nepriaznivé počasie v Austine súvisí s tropickou búrkou Patricia, prudké dažde vyvolali v štáte Texas záplavy, ktoré si vynútili evakuáciu stoviek ľudí či zrušenie desiatok letov z dallaského medzinárodného letiska. Usporiadatelia Veľkej ceny už v piatok museli zrušiť druhý tréning. V sobotu sa jazdci dostali do akcie tiež iba dopoludnia miestneho času a na trati im neustále hrozil aquaplaning, nebola núdza o hodiny a výjazdy mimo trať. Navyše, tréning sa odohral bez divákov, pre ktorých zostali z bezpečnostných dôvodov uzavreté vstupné brány.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #kvalifikácia #Veľká cena USA 2015