Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Volantom Richarda Gondu: V Austrálii dostanú zabrať motory

Automobilový pretekár Richard Gonda pozná väčšinu okruhov v kalendári formuly 1 osobne. Veľká cena Austrálie by podľa neho mala sedieť najviac jazdcom Mercedesu či Red Bullu, no prekvapiť by mohli aj nováčikovia. Prinášame vám jeho postrehy pred úvodným podujatím sezóny.

13.03.2015 15:00
Richard Gonda Foto:
Richard Gonda.
debata

Každý okruh v kalendári formuly 1 má svoje špecifiká. Veľká cena Austrálie predstavuje pre pretekárov veľkú výzvu.

Koná sa na mestskej trati a nie na permanentnom okruhu. Hlavne v úvode víkendu sa jazdci musia popasovať so špinou a prachom, podmienky sa menia od úvodných tréningov až po samotné preteky. Monoposty postupne zrýchľujú, s čím musia počítať všetky tímy a inžinieri. Albert Park si vyžaduje vysoký prítlak, pretože sú na ňom pomalé a stredne rýchle zákruty, veľmi málo rýchlych. Tímy s dobrou aerodynamikou, napríklad Red Bull či Mercedes, by preto mohli mať oproti ostatným výhodu.

Na druhej strane je táto trať náročná na motor a jeho spoľahlivosť. Výjazdy z pomalých zákrut výrazne otestujú pohonnú jednotku. To isté by sa dalo povedať aj o dlhých brzdeniach, najmä na dvoch miestach okruhu. Tie dávajú zabrať i rekuperácii energie.

Najväčšiu nevýhodu budú mať jazdci, ktorých tu čaká premiéra. Nováčikovia Verstappen, Sainz či Nasr ju majú určite preštudovanú a odjazdenú na simulátoroch. Na reálnu trať si budú musieť zvyknúť.

Môžeme sa, samozrejme, dočkať aj prekvapení. Pred rokom sa to podarilo Kevinovi Magnussenovi z McLarenu, ktorý vo svojej prvej veľkej cene skončil na druhom mieste. Uvidíme, či niektorý z jazdcov zopakuje podobný kúsok aj v nedeľu.


Súťaž o poukaz na jazdu na formule Renault 2.0

Vyhrajte jedinečný adrenalínový zážitok – jazdu na Formule Renault 2.0 za účasti najlepšieho slovenského formulového pretekára, európskeho šampióna Formuly 3, Richarda Gondu!

darčekový preukaz, formula Renault, Richard Gonda

Zažite na vlastnú kožu, ako sa cíti formulový pretekár! Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3 sekundy! Európsky šampión Formuly 3 Richard Gonda Vám zaškolí, šoférovať budete sami!

Jazda na formule je výnimočný zážitok plný adrenalínu. Splňte si svoj sen a vydajte sa na neopakovateľné dobrodružstvo.

Čo vás čaká?

Zoznámenie sa s okruhom Slovakiaring
Technické zaškolenie jazdy na formule
Jazdecké zaškolenie jazdy na formule
20 minút jazdy na Formule Renault 2.0
Onboard videonahrávka vašej jazdy
Pamätné fotografie
Telemetrické dáta z vašej jazdy na formule a ich analýza
Požičanie homologovanej kombinézy, topánok, kukly, helmy a Hans systému

Na čom presne budete jazdiť?

Technická špecifikácia Formula Renault 2.0 Motor: ELF Competition ST 15W50, 16-ventil, 4-valec typu FR4 Objem: 1998 ccm Prevodovka: Sadev 6-rýchlostná, sekvenčná Rýchlosť: maximálna rýchlost – 270 km/h zrýchlenie: 0–160 km/h – 4,6 sekundy Pneumatiky: Michelin cotrol typu FR2.0 Minimálna hmotnosť: 495 kg bez vodiča, 570 kg s vodičom

Aké su podmienky?

  • Minimálny vek 18 rokov (alebo 16 rokov + licencia pretekára)
  • Vodičský preukaz
  • Výška minimálne 160 cm a maximálne 195 cm
  • Hmotnosť maximálne 120 kg

Poukaz platí počas celej sezóny 2015, výherca si termín dohodne s manažmentom Richarda Gondu. A ako ho môžete vyhrať. Do nedele 22. marca stačí správne odpovedať na súťažnú otázku a mať šťastie v žrebovaní. Výhercu budeme kontaktovať telefonicky.

Výhercovia

Jaroslav Smutný, Zlaté Moravce

OUR MEDIA SR a. s., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava, IČO: 51267055, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Gonda o F1 #VC Austrálie