V kvalifikácii nič nové. Rosberg odštartuje z prvého miesta pred Hamiltonom

Kvalifikáciu na Veľkú cenu Japonska formuly 1 vyhral nemecký jazdec Nico Rosberg pred lídrom majstrovstiev sveta a tímovým kolegom z Mercedesu Lewisom Hamiltonom.

04.10.2014 08:46
Nico Rosberg Foto: ,
Víťaz kvalifikácie Nico Rosberg na trati v Suzuke.

Rosberg sa v nedeľňajších pretekoch na pole position postaví ôsmykrát v sezóne a má veľkú šancu vrátiť sa na čelo seriálu. Na Hamiltona stráca len tri body.

„Už som zabudol na posledné preteky a dnes som odjazdil jednu z najlepších kvalifikácií v kariére. Zajtrajšie preteky budú iné, keďže sa očakáva dážď,“ povedal v prvej reakcii Rosberg.

Oboch veľkých rivalov v Suzuke delilo 197 tisícin sekundy. Do druhého radu za mercedesy sa zoradia piloti Williamsu. Tretie miesto v kvalifikácii obsadil Valtteri Bottas, štvrtý bol Felipe Massa.

Až deviaty čas zajazdil víťaz predchádzajúcich dvoch Grand Prix v Suzuke a úradujúci šampión Sebastian Vettel, ktorý krátko pred štartom kvalifikácie oznámil, že po tejto sezóne opustí po šiestich rokoch stajňu Red Bull.

Nedeľnajšia Grand Prix by sa mala začať v 8:00 SELČ, ak nenastanú komplikácie kvôli hroziacemu tajfúnu Phanfone.

Kvalifikácia VC Japonska:
1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:32,506 min, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +0,197, 3. Valtteri Bottas (Fín.) Williams +0,622, 4. Felipe Massa (Braz.) Williams +1,021, 5. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +1,234, 6. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +1,569, 7. Kevin Magnussen (Dán.) McLaren +1,736, 8. Jenson Button (V. Brit.) McLaren +1,811, 9. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +1,926, 10. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull +2

Viac na túto tému: #Lewis Hamilton #Nico Rosberg #Veľká cena Japonska