Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Do kalendára formuly 1 sa vracia Veľká cena Mexika. Po 23 rokoch

Do kalendára pretekov formuly 1 sa od budúcej sezóny vráti Veľká cena Mexika - po 23-ročnej absencii.

24.07.2014 10:48
Nico Rosberg Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Podujatie na okruhu v Mexico City sa malo konať už v tomto ročníku, figurovalo aj v predbežnom zozname, ale organizátori napokon trať nedokázali pripraviť načas.

„Cítim, že ide o správny krok pre efjednotku a Mexiko. Som si istý, že z toho budú profitovať obidve strany mnoho rokov. Teším sa, ako vás budúci rok privítam na tejto veľkolepej akcii,“ povedal majiteľ marketingových práv F1 Bernie Ecclestone.

Zatiaľ posledná VC Mexika sa uskutočnila ešte v roku 1992 a o jej návrat do kalendára najprestížnejšieho automobilového seriálu na svete tvrdo bojoval Tavo Hellmund, ktorý sa zaslúžil o zaradenie VC USA v Austine. „Odkedy sme s Berniem začali pracovať na pretekoch v Austine, bolo mojím snom pomôcť vrátiť formulu 1 do Mexika,“ tvrdí Hellmund.

Veľká cena Mexika by sa v budúcej sezóne mala konať pred VC USA alebo po nej, do kalendára 2015 sa dostali aj preteky v azerbajdžanskom Baku. Zatiaľ to vyzerá na 21 zastávok, čo presahuje stanovený limit 20 podujatí. Tímy buď budú súhlasiť s 21 veľkými cenami, alebo príde k reorganizácii kalendára.

Informácie priniesla internetová stránka autosport.com.

debata chyba
Viac na túto tému: #formula 1 #Veľká cena Mexika