Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

V Číne ukončili preteky skôr, Hamiltona v cieli prekvapili

Na nedeľňajšej Veľkej cene Číny seriálu majstrovstiev sveta monopostov formuly 1 odjazdili pretekári o jedno kolo menej než mali - organizátori totiž odmávali koniec pretekov predčasne.

21.04.2014 14:08
Lewis Hamilton Foto: ,
Lewis Hamilton v boxoch v Číne.
debata

Víťaz podujatia Brit Lewis Hamilton uvidel cieľovú vlajku v závere 55. kola, podľa plánu mali jazdci absolvovať okruh 56-krát.

„Myslel som si, že vchádzam do záverečného kola, odrazu som uvidel vlajku. Bolo to zvláštne. Neveril som vlastným očiam, pýtal som sa sám seba, či naozaj vidím dobre,“ citoval Hamiltonove slová portál mirror.co.uk.

„Spomalil som, ale tím mi povedal, že mám pokračovať,“ dodal jazdec tímu Mercedes. Problémy napokon neovplyvnili výsledky. Pretekári na bodovaných pozíciách v posledných kolách nemenili svoje pozície v poradí.

Hamilton zvíťazil spôsobom štart – cieľ. Takisto ako na VC Malajzie a Bahrajnu nenašiel premožiteľa a mohol sa tešiť z hetriku. O tretie „double“ v sezóne 2014 dominujúceho Mercedesu sa 2. miestom s odstupom 18 sekúnd postaral Nico Rosberg z Nemecka, ktorý je so 79 bodmi naďalej lídrom aktuálneho hodnotenia po štyroch (jednu vyhral a trikrát bol 2.) z celkového počtu 19 veľkých cien. Jeho náskok pred Hamiltonom sa však zmenšil už len na 4 body.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lewis Hamilton #Veľká cena Číny