Bojovný výkon i výbuch v druhej tretine. Florbalistky trápili favorizované Švajčiarky

Slovenské florbalistky prehrali vo štvrťfinále MS v Singapure s favorizovanými Švajčiarkami 4:8 a cez víkend budú hrať o konečné 5.-8. miesto. V sobotu sa o 4.00 SEČ stretnú s Lotyškami.

08.12.2023 09:13
Slovensko florbal ženy Foto:
Slovenské florbalistky do semifinále nepostúpili.

Slovenky odolávali bronzovým medailistkám z prechádzajúcich MS v Uppsale iba v prvej tretine, po ktorej prehrávali tesne 1:2.

V druhej časti však Švajčiarky pridali, strelili päť gólov a prakticky rozhodli o svojom triumfe. Dva góly SR strelila Paulína Hudáková (2+1), po jednom pridali Kristána Belicová (1+2) a Katarína Klapitová. Za najlepšiu hráčku na slovenskej strane vyhlásili brankárku Karolínu Krištofovú.

Slovenské reprezentantky tak ani na siedmy pokus neprenikli medzi najlepšiu štvorku. Stále však môžu splniť svoj cieľ, ktorým je zisk piateho miesta. Vyrovnali by tým svoje najlepšie umiestenie z MS 2017 v Bratislave.

MS florbalistiek – štvrťfinále:
Švajčiarsko – SLOVENSKO 8:4 (2:1, 5:1, 1:2)
Góly: 2. Spichigerová (Gerigová), 15. Fitziová (Gamperliová), 24. Gerigová (Stettlerová), 25. Wielandová (Edizová), 27. Gerigová (Ruttimannová), 29. Stettlerová (Ruttimannová), 32. Gredigová (Metzgerová), 52. Spichigerová – 12. P. Hudáková (Belicová), 34. Belicová (Ďuriková), 46. P. Hudáková (Belicová), 57. Klapitová (P. Hudáková). Rozhodovali: Kostinek, Reichel (obaja ČR), vylúčené: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.
Zostava SR: Krištofová – Ďuríková, Klapitová, Pudišová, Červená, Kocúrová, Trošková, Hrabovská – K. Hudáková, Šponiarová, Faktorová – Chúpeková, Belicová, P. Hudáková – Sabolová, Grossová, Schnetzerová – Mrázová, Žikavská

Športovci, ktorí našli uplatnenie v politike Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Šport sa vraj nemá miešať s politikou. Niektorí...
Viac na túto tému: #florbal