Premožiteľ amerických basketbalistov sa rozlúčil s MS krutou prehrou. Dončič rozosmútil Talianov

Basketbalisti Lotyšska zvíťazili v sobotu vo filipínskom Pasay nad Litvou 98:63 a obsadili na MS konečné 5. miesto.

09.09.2023 21:06
Litva, prehra Foto: ,
Litovskí basketbalisti po vysokej prehre s Lotyšskom.

Litovčania si na turnaji pripísali skalp USA. Minulý týždeň si v nadstavbovej J-skupine poradili s favorizovaným tímom 110:104.

Američania v piatkovom semifinále podľahli Nemcom 111:113 a v nedeľu ich čaká iba súboj o bronz proti Kanade. Nemci sa vo finále stretnú so Srbmi.

Steve Kerr Čítajte aj Ďalší výbuch basketbalovej veľmoci. Američania sa nestanú majstrami sveta, trofej získa európsky tím

Hráči Slovinska zdolali v sobotu Taliansko 89:85 a na šampionáte obsadili konečnú 7. priečku. Luka Dončič z Dallasu Mavericks prispel k výhre 29 bodmi a 10 doskokmi.