Slovenskí hádzanári prehrali s Nórskom. Skomplikovali si šancu na postup na ME

Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom piatom stretnutí v druhej fáze kvalifikácie ME 2024 s favorizovanými Nórmi 23:33.

26.04.2023 19:47
SR Hádzaná Muži ME2024 Kvalifikácia TTX Foto: ,
Na snímke zľava Harald Reinkind (Nórsko) a Marek Hlinka (Slovensko) v zápase druhej fázy kvalifikácie ME2024.

Zverenci trénera Fernanda Guricha si tak skomplikovali šancu na postup z 3. miesta. Zápas bol tiež rozlúčkou Martina Straňovského s reprezentačnou kariérou.

Na záverečný turnaj priamo postúpia tímy, ktoré sa umiestnia na prvých dvoch priečkach v každej z ôsmich skupín. K nim sa pridajú štyri najlepšie tímy z tretích miest. Slováci uzavrú kvalifikáciu v nedeľu 30. apríla záverečným duelom v Srbsku (18.00 h).

Kvalifikácia ME 2024 – druhá fáza, 2. skupina:
SLOVENSKO – Nórsko 23:33 (12:17)
Zostava a góly SR: Žernovič, Konečný – Urban 7/4, Hlinka 3, Péchy 4, Prokop 1, M. Straňovský 1, Mišových 2, Kucsere, Macháč 1, Sloboda, Hajko 1, Moravčík, Smetánka 2, Slaninka 1, Mikita
Najviac gólov Nórska: Blonz 6/2, Sagosen, Gullerud po 5, rozhodovali: Hofer, Schmidhuber (obaja Rak.), TH: 6/4 – 4/2, vylúčení: 2:4, ŽK: 1:1, 2000 divákov.

Slováci nevstúpili do stretnutia ideálne. V 7. minúte prehrávali už o štyri góly 2:6. Sériou troch presných zásahov sa však slovenskí reprezentanti dotiahli na rozdiel gólu. Zverencom trénera Fernanda Guricha nevyšiel záver prvého polčasu, čo Nóri využili na strelenie štyroch gólov za sebou. Po prvom polčase tak prehrávali Slováci o päť gólov.

Začiatok druhého dejstva domácim absolútne nevyšiel. Hostia sa presadili až sedemkrát za sebou a odskočili na rozdiel 11 gólov.

Prvý gól Slovenska v druhom polčase prišiel až po viac ako 10 minútach hry, keď sa piatykrát v zápase presadil najlepší slovenský strelec Tomáš Urban. Nóri už nedopustili drámu a vyhrali o 10 gólov.