Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ruskám nič nedarujeme. Každý zápas je pre nás ako finále

Slovenské volejbalistky našli premožiteľa až vo svojom štvrtom vystúpení na domácich ME. V utorok večer podľa predpokladov nestačili na favorizované družstvo Nemecka.

28.08.2019 10:19
Radosová Foto: ,
Nikola Radosová ďakuje divákom po zápase so Španielskom.
debata

Hosťujúce hráčky ukázali, že právom patria medzi absolútnu európsku špičku. Výborná obrana a variabilný útok robili súperovi problémy.

Slovenky však dlho držali s favoritom krok. Po prehratom prvom sete predviedli skvelý výkon v druhom dejstve a prvýkrát v histórii vyhrali nad Nemeckom set.

„Nikdy sme nad nimi nevyhrali ani set? Vidíte, to som ani nevedela. Určite poteší, že sa nám to konečne podarilo. Myslím, že to bol jeden z najlepších setov, aký sme kedy ako táto skupina odohrali. Minimálne čo sa týka emócií. Môžem vám povedať, že na tento set nikdy nezabudnem,“ vravela po zápase smečiarka Nikola Radosová.

V ďalších dvoch setoch už mali navrch Nemky a naďalej zostávajú bez prehry. Slovenky klesli na priebežnú druhú priečku.

„Vedeli sme, že Nemky sú silné. Zápas ukončili so 60-percentnou úspešnosťou úderov do ihriska. Moje dievčatá predviedli bojovný výkon a veľkého favorita sme riadne potrápili. Je to šport, jedna prehra nepokazí dojem z nášho doterajšieho vystúpenia,“ hodnotil kouč SR Marco Fenoglio.

Ten v zápase zvolil širšiu rotáciu a na ihrisko sa dostala aj Veronika Hrončeková.

„Snažili sme sa urobiť všetko, čo bolo v našich silách. Niekedy to vychádzalo, niekedy nie – taký je šport. Nechceli sme im to pustiť zadarmo, ale niekto vyhrať musel. V tomto prípade to bolo Nemecko,“ vravela skúsená blokárka.

Slovenky stále majú šancu na druhé miesto v skupine. Vo svojom záverečnom vystúpení v D-skupine však musia zdolať silné Rusko.

„Podobne ako proti Nemkám, aj proti Ruskám sa musíme sústrediť na každý jeden bod. Musíme využiť každú jednu šancu a potrápiť ich. Osemfinále máme v podvedomí, ale zostávame nohami na zemi. Každý jeden zápas na turnaji je pre nás ako malé finále. Ruskám nič nedarujeme a pôjdeme za výhrou,“ burcovala Nikola Radosová.

Duel Slovensko – Rusko je na programe vo štvrtok o 15.30. Osemfinále odohrajú Slovenky v nedeľu v Bratislave, ich súper a presný začiatok duelu budú známe neskôr.

TV Pravda: Pozrite si ďakovačku slovenských volejbalistiek v štýle islandských futbalistov

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenské volejbalistky #ME vo volejbale 2019