Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Legenda končí. Zuzanu Žirkovú čaká posledný zápas v kariére

Basketbalistka Zuzana Žirková po aktuálnej sezóne ukončí kariéru. V prípade, že s tímom Good Angels Košice v treťom finálovom zápase zdolajú MBK Ružomberok a získajú majstrovský titul, bude to jej posledný duel v kariére. Svoje už dávnejšie avizované rozhodnutie potvrdila v rozhovore pre klubovú stránku.

10.04.2018 12:16
Zuzana Žirková Foto: ,
Zuzana Žirková.
debata

Košičanky majú finálovú sériu ideálne rozohranú, keď jednoznačné domáce víťazstvo potvrdili aj v Ružomberku a v stredu môžu získať 15-ty titul. Pre Zuzanu Žirkovú by bol posledným v kariére, keďže 37-ročná rozohrávačka ukončí kariéru.

„Popravde, ľahké rozhodnutie to nebolo. Srdiečko, ktoré viac ako basketbal miluje už len moju rodinu, dokázalo presvedčiť hlavu a tá zakázala kostiam, kĺbom i svalom bolieť. V posledných rokoch však to presviedčanie bolo stále náročnejšie a aj preto som sa rozhodla skončiť,“ povedala.

„Nech už sa to stretnutie skončí akokoľvek, tak už teraz viem, že to bude zvláštny zápas. A nielen preto, že môže byť môj posledný. Všetci dobre vieme, že po tejto sezóne končí aj značka Good Angels a ten neveselý opar sa nad celým duelom bude v stredu vznášať,“ uviedla Žirková v rozhovore pre klubovú stránku.

Bojnická rodáčka si v Košiciach užívala skvelých divákov, ktorí jej dodávali energiu a často boli ďalším hráčom družstva. Fanúšikov košického klubu potešila nádejným odkazom narážajúcim na nedávne rozhodnutie generálneho manažéra Daniela Jendrichovského.

„Som presvedčená, že v stredu neuvidíme definitívny koniec Good Angels. Verím, že pre klub to bude len prestávka, po ktorej príde oddýchnutý, svieži a plný elánu. Veď o tom je mladosť a práve tá teraz bude držať zástavu košického ženského basketbalu. Dajte jej dôveru a ja verím, že neoľutujete,“ uviedla.

debata chyba
Viac na túto tému: #Good Angels Košice #MBK Ružomberok #Zuzana Žirková