Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hral aj za Barcelonu. Straňovský sa vracia na Slovensko

Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Straňovský si bude od sezóny 2018/2019 obliekať dres Tatrana Prešov. Skúsený krídelník, ktorý vie hrať aj na postoch ľavej či strednej spojky, podpísal s trinásťnásobným majstrom trojročnú zmluvu.

02.03.2018 11:10
Martin Straňovský Foto: ,
Martin Straňovský v drese Slovenska.
debata

Straňovský sa vráti na Slovensko po 13 sezónach. Tridsaťdvaročný odchovanec Nových Zámkov v minulosti hral za španielske kluby Ademar Leon a FC Barcelona, v súčasnosti pôsobí v bundesligovom HC Erlangen.

„Martin dohrá túto sezónu ešte v Nemecku. Od začiatku kariéry hrával na poste ľavého krídla, tréner Slavko Goluža však s ním ráta ako s hráčom spojkového radu. Teda na pozície, na akých hráva v Erlangene,“ citoval web Tatrana generálneho manažéra klubu Miroslava Benického.

„Tatran potrebuje k mladým a perspektívnym hráčom skúsenú osobnosť, ktorá bude lídrom tímu. Nuž a Martin Straňovský by ním mohol v Tatrane Prešov byť. Ako sám vraví, v Nemecku hrá v najlepšej európskej súťaži, roky hrával v silnej španielskej, takže rád by si zahral aj v tretej najkvalitnejšej, nadnárodnej SEHA Gazprom lige. A rád by pomohol, Tatranu, aby znovu hral aj v Lige majstrov,“ dodal Benický.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tatran Prešov #Martin Straňovský