Veľké hádzanárske finále. Francúzky v ňom vyzvú Nórsko

Finalistkami na XXIII. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017) sa stali Nórky a Francúzky.

15.12.2017 22:54
hádzaná, Švédsko, Francúzsko Foto:
Momentka zo zápasu Švédsko - Francúzsko.

Nórske obhajkyne titulu spred dvoch rokov zvíťazili v piatkovom semifinále v hamburskej Barclaycard Arena nad Holanďankami jednoznačne 32:23 (17:10) a v nedeľu budú môcť zabojovať o svoj štvrtý svetový titul.

Repríza finále z MS 2015 i ME 2016 aj do tretice vyznela prospech nórskych hádzanárok, ktoré si hneď v úvode utvorili rozhodujúci náskok. V 12. min vyhrávali 8:1 a po štvrťhodine už 10:2. Holanďanky ani po zmene strán už nedokázali skorigovať rozdiel na menej ako šesť gólov, a tak sa v nedeľňajšom stretnutí o 3. miesto budú usilovať o zisk druhej medaily z MS.

Francúzky vo vyrovnanom druhom semifinálovom stretnutí pokorili v Hamburgu Švédky 24:22 (11:12) a piatykrát v histórii sa ocitli v boji o zlato.

Zverenky trénera Oliviera Krumbholza síce vyhrávali v I. polčase trojgólovým rozdielom, ale v jeho závere nechali súperky otočiť skóre. Aj po zmene sa od severaniek odpútali – v 46. min 19:16, ale o päť minút bolo už opäť vyrovnané (20:20).

V dramatickom závere Francúzky dvoma gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Švédky napriek semifinálovému vyradeniu dosiahnu najlepšie umiestnenie na MS, v nedeľu sa proti Holanďankám pokúsia zakončiť úspešné účinkovanie ziskom prvého cenného kovu zo svetového šampionátu.

Holandsko – Nórsko 23:32 (10:17)
Najviac gólov: Van der Heijdenová 5, Brochová 4, Abbinghová 4/3 – Mörková 8/1, Oftedalová 6/1, V. E. Kristiansenová 5

Švédsko – Francúzsko 22:24 (12:11)
Najviac gólov: Hagmanová 8/2, Robertsová 5, Westbergová 4 – Lacrabéreová 5/2, Dancettová a Pineauová po 4

Zostávajúci program – nedeľa 17. 12. (Hamburg):
o 3. miesto: Švédsko – Holandsko (14.30)
finále: Francúzsko – Nórsko (17.30)

Konečné poradie na 5. – 24. mieste: 5. Rusko, 6. Dánsko, 7, Čierna Hora, 8. Česko, 9. Srbsko, 10. Rumunsko, 11. Španielsko, 12. Nemecko, 13. Kórejská republika, 14. Maďarsko, 15. Slovinsko, 16. Japonsko, 17. Poľsko, 18. Brazília, 19. Angola, 20. Kamerun, 21. Paraguaj, 22. Čína, 23. Argentína, 24. Tunisko

Viac na túto tému: #Francúzsko #Nórsko #MS v hádzanej žien