Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Bez prekvapenia. Slovenky odštartovali MS vysokou výhrou

Slovenské florbalové reprezentantky v piatok vstúpili jednoznačným víťazstvom 12:2 nad Singapurčankami do bojov v základnej C-skupine na domácich MS v Bratislave (1. - 9. decembra 2017).

01.12.2017 20:04
FLORBAL: Slovensko – Rusko Foto: ,
Slovenské florbalistky odštartovali domáce MS výhrou.
debata

O presné zásahy Sloveniek na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa postarali Katarína Klapitová, Andrea Šidlová, Michaela Šponiarová, Kristína Hudáková, dvojgólová Lucia Košturiaková a autorky hetriku: Paulína Hudáková a Denisa Ferenčíková.

Hostiteľky si do tabuľky C-skupiny pripísali prvé dva body a priebežne sú na čele, od 19.30 h sa v Hant aréne hrá zápas „céčka“ Estónsko – Austrália. Slovenské zverenky českého trénera Michala Jedličku budú v sobotu čeliť Estónkam (17.30 h) a v nedeľu Austrálčankám (13.30 h), zhodne na ZŠ Ondreja Nepelu.

Úvodné minúty stretnutia proti Singapuru neboli podľa predstáv kormidelníka Jedličku, ktorý nechal odpočívať viaceré opory. Slovenky mali značnú prevahu, no nedokázali z nej vyťažiť góly. Ako prvé udreli outsiderky – v 12. min ich rozjasala H. H. Ongová.

Slovenky sa dočkali v závere úvodnej tretiny, Klapitová a Šidlová otočili skóre. V druhej časti viackrát bola na palubovke elitná slovenská formácia a tá nedala Singapurčankám dýchať: v priebehu piatich minút boli na konci troch utešených kombinácií presné zásahy Ferenčíkovej.

Tesne pred druhým odchodom do šatne sa gólu dočkala aj P. Hudáková – 6:1. Počas úvodných minút tretej tretiny skórovala opäť P. Hudáková a dvakrát Košturiaková a Slovenky viedli 9:1. Singapurčanky sa dočkali ešte raz – v 50. min znížili na 2:9 gólom W. Tanovej. O dve minúty odpovedala M. Šponiarová a „desiatka“ bola na svete. Ďalší gól patril P. Hudákovej, ktorá spečatila hetrik. Na konečných 12:2 v závere upravila K. Hudáková.

Marcový žreb rozdelil krajiny do štyroch štvorčlenných skupín. A a B-skupinu utvorili po dve družstvá z prvého a druhého koša, C a D-skupinu po dve družstvá z tretieho a štvrtého koša.

Po dva najlepšie tímy z výkonnostne vyššej A aj B-skupiny preniknú priamo do štvrťfinále, na zostávajúcich z „áčka“ a „béčka“ čakajú súboje play-off o postup do štvrťfinále proti najlepším dvom z C aj D-skupiny.

MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave je jedenásty v poradí. Prvenstvo obhajujú Švédky, ktoré triumfovali na ostatných piatich MS, celkovo majú na konte sedem zlatých úspechov. Slovenské reprezentantky sa dosiaľ na MS predstavili trikrát – vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

MS 2017 florbalistiek – C-skupina

Slovensko – Singapur 12:2 (2:1, 4:0, 6:1)
Góly: 19. Klapitová (K. Hudáková), 20. Šidlová (Klapitová), 21. Ferenčíková (Ďuríková), 25. Ferenčíková (M. Šponiarová), 26. Ferenčíková (M. Šponiarová), 40. P. Hudáková (Ďuríková), 41. Košturiaková (Ferenčíková), 44. P. Hudáková (M. Šponiarová), 47. Košturiaková (P. Hudáková), 52. M. Šponiarová (P. Hudáková), 54. P. Hudáková (K. Hudáková), 60. K. Hudáková (P. Hudáková) – 12. H. H. Ongová (Safiiová), 50. W. Tanová (Loková).
Bez vylúčení, rozhodovali: Lehmann a Manser (obaja Švaj.), 741 divákov
Zostava SR: Hlavatá (Krištofová) – V. Grossová, Robová, Bobotová, Šidlová, Ferenčíková, Ďuríková – Cupráková, Kocúrová, Kvasková – K. Hudáková, Trošková, Klapitová – M. Šponiarová, Košturiaková, P. Hudáková – Dzurinová, Boľová, Pintérová

Ďalší program SR v C-skupine:
sobota 2. 12.: Slovensko – Estónsko (ZŠ Ondreja Nepelu, 17.30)
nedeľa 3. 12.: Austrália – Slovensko (ZŠ Ondreja Nepelu, 13.30)

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #singapur #MS vo florbale 2017