Skomplikovali si postup zo skupiny. Basketbalisti SR nestačili na Arménsko

Slovenskí basketbalisti nestačili na Arménov 78:92 (33:46) v druhom domácom zápase európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. Najlepším strelcom SR bol s 23 bodmi Michal Baťka. Slováci predtým prehrali aj v Arménsku (61:75).

12.08.2017 22:08
Slovensko - Arménsko, basketbal Foto: ,
Hráči Arkadij Mchtychyan (Arménsko), Mário Ihring (Slovensko) a Amiran Amirchanov (Arménsko) počas európskej predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019.

Slováci vstúpili do stretnutia podobne ako v prvom domácom zápase so Švédskom. Snažili sa o doskoky v útočnom i obrannom pásme. Viazla však úspešnosť v streľbe, ktorú tromi úspešnými trojkovými pokusmi vylepšil Michal Baťka. V 6. min nastal problém s technikou a tempo oboch tímov bolo narušené rozhodcovským oddychovým časom.

Po neplánovanej prestávke sa zlepšili hostia, ktorí znížili na rozdiel 1 bodu, Slováci však prvú desaťminútovku vyhrali 22:21. V tej nasledujúcej však začali zle a Arméni si utvorili 4-bodový náskok. Postupne ho vďaka úspešnej streľbe a trápeniu domácich v koncovke zvýšili na 10 bodov.

Slovenský basketbalista Radoslav Rančík... Foto: SBA/Vladimír Dorňák
Radoslav Rančík Slovenský basketbalista Radoslav Rančík oslavuje úspešný kôš v zápase predkvalifikácie MS 2019 proti Švédsku.

Do tretej štvrtiny nastupovali hostia s pohodlným vedením 46:33. Zverenci Ivana Rudeža sa v ďalšom priebehu zápasu snažili s výsledkom ešte niečo urobiť. V tretej štvrtine držali so súpermi krok, ale manko z prvého polčasu sa im nepodarilo zmazať. Naopak, Arméni ho zvýšili v úvode záverečnej štvrtiny na 20 bodov. Napokon vyhrali jednoznačne 92:78

Ďalší predkvalifikačný zápas odohrajú Slováci v stredu 16. 8. opäť v bratislavskej Hant aréne od 18.00 h. Ich súpermi budú hráči Bosny a Hercegoviny.