Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Mladé Slovenky šokovali favorita. Majú šancu na postup do top osmičky

Slovenské hádzanárske kadetky sa v druhý hrací deň postarali o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu európskeho šampionátu hráčok do 17 rokov v Michalovciach. V piatok zaskočili Nórky a vďaka triumfu 25:23 nad favoritkami majú reálnu šancu na postup do najlepšej osmičky tímov na ME.

12.08.2017 19:28
Hádzanárky Slovenska do 17 rokov Foto: ,
Nástup slovenských hádzanárok pred stretnutím v D skupine na majstrovstvách Európy do 17 rokov
debata

Víťazstvo nad Nórskom je o to väčšou senzáciou, že v júli podľahli tomuto súperovi na prípravnom turnaji hladko 15:27. „Už pred šampionátom som hovoril, že na zdolanie jedného z favoritov potrebujeme deň, keď nám všetko sadne a podáme výkon na hranici našich možností. Ten prišiel a som rád, že sme stretnutie doviedli do víťazného konca,“ uviedol Heine Ernst Jensen, ktorého zverenky deň predtým v úvodnom vystúpení na turnaji nestačili na Španielky (25:36).

„Vo štvrtok sme prehrali so súperom, ktorý bol vo všetkom lepší. Z dievčat opadla tréma a búrlivá atmosféra ich strhla k vynikajúcemu výkonu. Dievčatá si začali užívať, že hrajú pred domácimi fanúšikmi. Tí boli skvelí,“ dodal dánsky kormidelník zo slovenskej lavičky Jensen.

Edina Pastoreková (Slovensko) počas stretnutia... Foto: SITA, Viktor ZAMBORSKÝ
Hádzanárky Slovenska do 17 rokov Edina Pastoreková (Slovensko) počas stretnutia D-skupiny Španielsko - Slovensko na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov.

Ešte v 37. min (12:16) nič nenasvedčovalo, že po záverečnom hvizde vypukne slovenská radosť. K obratu zavelila brankárka Izabela Kondášová, ktorá viacerými zákrokmi podržala svoje družstvo. „Každý sa snažil odviesť maximum, hrali sme na hranici našich možností. Ťažko sa opisujú pocity po víťazstve nad jedným z najlepších tímov na turnaji,“ uviedla Kondášová, ktorá chytala v domácom prostredí, keďže je brankárkou Iuventy.

Slovenky potrebujú potvrdiť zisk dvoch bodov v nedeľu, keď na záver základnej D-skupiny nastúpia proti Srbkám. V prípade úspechu budú potrebovať na postup aj pomoc Španielok proti Nórkam.

debata chyba
Viac na túto tému: #Michalovce #ME hádzanárok do 17 rokov