V prvej štvrtine dominovalo Komárno, od tej chvíle boli pánmi palubovky Interisti

Bratislavský Inter sa vo finále play-off Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov 2016/2017 ujal vedenia nad Komárnom 1:0.

06.05.2017 19:52
William Walker Foto: ,
William Walker (vľavo) a Tomáš Mrviš (vpravo) - obaja z Interu, medzi nimi Boban Tomič z Komárna.

„Žlto-čierni“ v sobotňajšom prvom zápase na vlastnej palubovke zdolali tradičného rivala 75:70, keď po nevydarenej prvej štvrtine (18:28) otočili vývoj vo svoj prospech v druhom polčase. Streleckým lídrom víťazného mužstva bol s 25 bodmi Radoslav Rančík.

Druhý diel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v stredu 10. mája od 18.00 h v Komárne. Kým MBK Rieker Com Therm bojuje o druhý titul v klubovej histórii, Inter ich má v zbierke už tri v histórii samostatného Slovenska.

BK Inter Bratislava – Komárno 75:70 (18:28, 26:19, 14:9, 17:14)
- stav série 1:0
Inter: R. Rančík 25 (3 trojky), Barač 15, Nuhanovič 11, Vlahovič 4, Bílik 0 (Walker 12, Mrviš 8, Kozlík 0)
Komárno: Tomič 18, V. Djordjevič 16, Langston 13, Halada 9 (3 trojky), Vido 8 (B. Bojanovský 6, Kuffa, Cobb a P. Petrovský po 0) TH: 16/10 – 23/18, fauly: 20 – 19, trojky: 7 – 6, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Pipíška