Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škandál na palubovke v Lučenci: Hráči Handlovej na protest opustili ihrisko

Stredajšie stretnutie 32. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov 2016/2017 medzi MBK Lučenec a MBK Handlová, ktoré predčasne ukončili v poslednej štvrtine za stavu 66:48, bude mať dohru za zeleným stolom.

08.02.2017 22:40 , aktualizované: 09.02.2017 09:54
basketbal, basketbalová lopta Foto:
Ilustračné foto
debata

Hostia po vylúčení trénera Marka Cvetkoviča, ktorý priamo na ihrisku protestoval proti rozhodnutiu arbitra a potom dlho otáľal s povinným odchodom do šatne, opustili palubovku a odmietli pokračovať v zápase. S píšťalkami ho viedla trojica Milan Brziak, Marek Kúkelčík a Miroslav Matejčík.

„Máme k dispozícii vyjadrenie rozhodcov, domáceho klubu aj videozáznam. Na základe dostupných informácii rozhodneme v zmysle disciplinárneho poriadku, aby sa také niečo v budúcnosti neopakovalo. Je to neštandardná situácia, ktorá vrhá zlé svetlo na ligu,“ uviedol riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

Rozhodnutie padne v najbližších hodinách, keďže na Handlovú čaká už v sobotu ďalší ligový duel proti Leviciam. Všetko nasvedčuje tomu, že MBK prehrá s Lučencom kontumačne 0:20 bez priznania 1 bodu do priebežnej tabuľky a osobitné postihy neminú klub ani trénera.

„V tomto zápase bolo jednoznačne mnoho chýb a konflikt bol už len vyhrotením celej situácie. My ako tím sme sa postavili za trénera, rozhodcovia povylučovali nejakých hráčov, čo bol dôvod, prečo všetci ostatní, ktorí sme zostali na palubovke, sme sa zdvihli a odišli protestne do šatne,“ komentoval na oficiálnej stránke súťaže rozohrávač Handlovej Ondrej Haviar.

debata chyba
Viac na túto tému: #MBK Handlová #MBK Lučenec