Slovenky získali cenný skalp majsteriek sveta

Hádzanárkam Slovenska sa podarilo získať cenný skalp. Po ukončení kvalifikácie ME 2016 bez vybojovania postupu na šampionát do Švédska si v utorkovom medzištátnom priateľskom dueli v Nitre poradili s Brazílčankami. Zverenky trénera Dušana Poloza zvíťazili nad majsterkami sveta spred troch rokov tesne 26:25 (17:14).

07.06.2016 19:40
hádzaná, ivana trochtová, hádzanárky, slovensko Foto: ,
Ivana Trochtová zo Slovenska strieľa na brazílsku bránku.

Slovenky si v rámci prípravy zahrajú s reprezentantkami usporiadateľskej krajiny augustových olympijských hier ešte aj v stredu 7. 6., keď ich od 16.30 h privítajú v bratislavskej Hant aréne na Pasienkoch.

Slovensko – Brazília 26:25 (17:14)

• Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková – Horňáková, Minárčiková 4, Trochtová 1, Súkenníková 1, Rechtorisová 3, Habánková 5, Klučková 2, Blažeková 2, M. Školková, Rajnohová 3, Kostelná, Olšovská 3, Kučerová, Michnová 2, Bujnochová
  • pok. hody: 0 – 8/6, vylúčené: 3 – 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml. (obaja SR), 1000 divákov

Skóre duelu otvorili Brazílčanky, ale vzápätí nasledovala slovenská trojgólová šnúra na 3:1 v 4. min. O dve minúty bolo síce vyrovnané (3:3), ale hráčky SR potom od stavu 4:4 strelili štyri góly za sebou. Keď sa tretíkrát v zápase presadila krídelníčka Rechtorisová svietil v 17. min na ukazovateli skóre stav 10:5. V ďalších minútach brazílske súperky stiahli rozdiel na 9:11, a tak si kouč Poloz zobral v 23. min oddychový čas. Hneď po ňom predviedla jeden z viacerých úspešných zákrokov brankárka Medveďová a Habánková upravila na 12:9. Hostky sa dostali na kontaktný gól v 26. min, keď bolo už len 13:12 z pohľadu slovenského tímu. Záver I. polčasu patril hádzanárkam v červených dresoch, ktoré si vypracovali sľubný náskok 17:14.

Po zmene strán Brazílčanky zagresívnili obranu, cez ktorú sa Polozove zverenky dlho nevedeli presadiť. Prvý gól streili až na začiatku 39. min, keď Klučková zaistila vedenie 18:17. Na konci prvej desaťminútovky druhého dejstva Amorimová naklonila druhýkrát a zároveň naposledy v zápase skóre na brazílsku stranu – 19:18, ale vzápätí kontrovali Blažeková s Rajnohovou (20:19).

O dvojgólový slovenský náskok sa postarala dvoma úspešnými pokusmi Habánková – 24:22 v 53. min. Brazílčanky mali vyrovnanie vo svojich rukách v 59. min, ale proti bola vynikajúco chytajúca Medveďová, ktorá mala výrazný podiel na triumfe SR 26:25.

Viac na túto tému: #hádzaná