Good Angels v dráme zdolali favorizovaný Galatasaray Istanbul 54:49

Basketbalistky Good Angels Košice zostávajú nezdolané na domácej palubovke v novej sezóne Euroligy.

28.10.2015 19:36
Petra Kulichová, Anna Jurčenková Foto: ,
Zľava: Petra Kulichová z Turecka, Anna Jurčenková a Shenise Johnson z Košíc v zápase 3. kola A-skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice (SR) - Galatasaray Istanbul (Turecko).

Po triumfe nad španielskou Salamancou (66:47) si v Angels aréne poradili aj s tureckým favoritom Galatasaray Istanbul 54:49 (30:25). V defenzívne ladenom stretnutí domáce hráčky ani raz neprehrávali, ich najlepšou strelkyňou bola 14-bodová rozohrávačka Teja Oblaková.

Zverenky Maroša Kováčika majú po troch vystúpeniach v A-skupine 5 bodov za bilanciu 2 víťazstvá – 1 prehra. O týždeň, v stredu 4. novembra, sa košické basketbalistky predstavia na palubovke veľkého ruského favorita Dinama Kursk.

Good Angels Košice – Galatasaray Istanbul 54:49 (16:10, 14:15, 10:12, 14:12)
Základná zostava a body Košíc: Oblaková 14, Langhornová 12, Jurčenková 8, Bálintová 0, Kiššová 0 (Johnsonová 8, Hruščáková 6, Stehlíková 4, Žirková 2) Najviac bodov Istanbulu: Dubljevičová 16, Lloydová 9, Caglarová 8

Košičanky boli proti tureckému favoritovi od začiatku o krok vpredu. Prvú štvrtinu vyhrali pohyblivejšie a iniciatívnejšie „Dobré anjelky“ o 6 bodov (16:10). Po prvej trojke novej americkej akvizície Johnsonovej viedli domáce hráčky 19:12, ale rozhodujúci náskok si do veľkej prestávky nevypracovali (30:25).

V polovici tretej štvrtiny Češka Kulichová znížila z pohľadu hostiek na rozdiel jedného bodu (31:32), ale ani v tejto časti hry sa ešte Turkyne nedostali do vedenia. Agresívna obrana ich držala na dostrel aj dve minúty pred koncom, keď to bolo o tri body pre Good Angels (50:47).

V poslednej minúte sa dostala do brejku Oblaková a jej kôš priblížil Košičanky k cennému triumfu. Definitívu stanovila 15,6 s pred koncom z trestných hodov Langhornová.

Viac na túto tému: #Good Angels Košice