Barys Astana sa stal ďalším postupujúcim do semifinále play off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

12.03.2014 18:36
Zápas hviezd KHL Foto: ,
Maskot Barysu Astana.

Hráči kazašského tímu sa dostali do ďalšieho kola vyraďovacej časti v najkratšom možnom čase, svoj postup spečatili stredajším tesným víťazstvom 2:1 na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg.

Hráči tímov Admiral Vladivostok a Metallurg Magnitogorsksa sa v stredu takmer postarali o rekord KHL v dĺžke zápasu. Štvrtý duel štvrťfinále play-off Východnej konferencie trval 116 minút a 35 sekúnd, čiže 5200 divákov sledovalo takmer dve stretnutia. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2 a muselo sa predlžovať.

Obaja brankári, Jevgenij Ivannikov aj Vasilij Košečkin, si v prvej aj druhej nastavenej dvadsaťminútovke udržali čisté konto, gól padol až v druhej polovici tretieho predĺženia. Aktéri stredajšieho duelu atakovali maximum súťaže, ktoré naďalej držia Severstaľ Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavľ z predchádzajúcej sezóny. Ich duel trval 118 minút a 48 sekúnd. Zaujímavosťou je, že vtedy nastúpil za Čerepovec brankár Vasilij Košečkin, ktorý v stredu chytal za Magnitogorsk. Hrdinom duelu sa napokon stal skúsený Danis Zaripov, ktorý pre Magnitogorsk zariadil cenný triumf a Metallurg vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá už 3:1.

Hráči Kazane aj bez dištancovaného obrancu Jevgenija Medvedeva zvíťazili v Novosibirsku 6:3 a vyrovnali stav série na 2:2. Na 2:2 upravili aj hokejisti Salavatu Julajev Ufa, keď zvíťazili na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 4:2.

Sumáre NHL:

Torpedo Nižnij Novgorod – Salavat Julajev Ufa 2:4 (0:0, 1:3, 1:1) – stav série: 2:2
Góly: 25. Galuzin, 58. Skačkov – 36. I. Višnevskij, 39. Mirnov, 40. Kulda, 59. Dubrovskij

Avtomobilist Jekaterinburg – Barys Astana 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) – konečný výsledok série: 0:4, Astana postúpila do semifinále play-off Východnej konferencie Góly: 35. Malychin – 33. Savčenko, 39. Romanov

Admiral Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:3 po trojnásobnom predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:0, 0:1) – stav série: 1:3
Góly: 25. Commodore, 35. I. Zubov – 20. Paré, 59. Jan Kovář, 117. Zaripov

Sibir Novosibirsk – Ak Bars Kazaň 3:6 (0:0, 1:3, 2:3) – stav série: 2:2
Góly: 40. Koskiranta, 50. Enlund, 58. Lekomcev – 21. I. Nikulin, 28. Varnakov, 34. Pesonen, 45. Belov, 46. Heshka, 50. Vincour

Viac na túto tému: #vladivostok #Barys Astana