Durant dorazil Atlantu, Patterson Brooklyn

Kevin Durant rozhodol strelou z výskoku 1,5 sekundy pred záverečnou sirénou o víťazstve basketbalistov Oklahomy 111:109 v pondelkovom stretnutí NBA s Atlantou.

28.01.2014 10:33
Zakončuje Kevin Durant. Foto: SITA/AP, Alonzo Adams
Kevin Durant Zakončuje Kevin Durant.

Pre Duranta to bol 41. bod v zápase, trinásť z nich dosiahol v poslednej štvrtine. Thunder v druhom polčase dokázali zlikvidovať štrnásťbodový náskok zraneniami zdecimovaného súpera. Najbližšie ich v stredu čaká šláger na palubovke Miami. Durant dosiahol 30 a viac bodov už v jedenástom stretnutí v po sebe, čo je najdlhšia séria od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v marci a apríli 2003. „Veľmi emotívny zápas. Mal som svoje lepšie aj horšie momenty. Na konci som musel zabrať a, chvalabohu, som trafil zopár striel,“ uviedol Durant. Svoj rekord NBA zveľaďuje aj Kyle Korver, rozohrávač Hawks strelil minimálne jednu trojku už v 113 stretnutiach bez prerušenia.

Pozrite si víťazný kôš Kevina Duranta.

Rozbehnutý Brooklyn zastavilo Toronto. Po piatich víťazstvách v sérii celkovo a siedmich doma Nets podľahli kanadskému tímu najtesnejším rozdielom 103:104. V roku 2014 prehrali iba s Raptors – a to hneď dvakrát, s ostatnými deviatimi súpermi (s Atlantou dvakrát) si poradili. O víťazný kôš sa postaral Patrick Patterson, ktorý vystihol rozohrávku Derona Williamsa z autu a v útoku si trúfol na strelu zo strednej vzdialenosti, hoci krátko pred tým spoza trojkového oblúka netrafil ani obruč. „Ďakujem, že som dostal druhú šancu,“ povedal.

Neúspešnú sériu ukončili hráči Minnesoty v Chicagu, po siedmich vzájomných dueloch bez výhry zdolali prvýkrát Bulls (95:86). Čakali na to od januára 2009. „Môžeme si z toho vziať ponaučenie, že dokážeme vyhrávať aj na ihriskách súperov,“ konštatoval s 31 bodmi najlepší strelec hostí Kevin Love, ktorý však pre zranenie prišiel o svoje podkošové dvojča Nikolu Pekoviča.

Až 53 trestných hodov, čo je nové tohtosezónne ligové maximum, mali k dispozícii hráči Utahu pri výhre 106:99 nad Sacramentom. Premenili ich 35. Kings bez DeMarcusa Cousinsa, Rudyho Gaya a v poslednej štvrtine aj Isaiaha Thomasa takmer stiahli 20-bodový náskok domácich, ale štvrtá prehra za sebou ich napokon stiahla na úplné dno tabuľky Západnej konferencie.