Atlanta si s Miami neporadila, Knicks s ďalšou prehrou

Basketbalisti Miami vyhrali štvrtý zápas v zámorskej NBA v rade, keď si v utorok poradili s Atlantou 104:88.

20.11.2013 07:53 , aktualizované: 10:21
lebron james Foto: ,
LeBron James z Miami.

Obhajcovia titulu nastúpili bez Dwyana Wada, ktorého realizačný tím šetril z preventívnych dôvodov, a LeBron James nechal vyniknúť spoluhráčov – Chris Bosh strelil devätnásť a Ray Allen sedemnásť bodov. Atlanta nezdolala Miami už v ôsmich z ostatných deviatich vzájomných zápasov.

„Všetka česť obrane Heat. Ich aktívny prístup dokáže narušiť každú ofenzívnu snahu. Príliš často z toho pramenili naše straty lopty,“ konštatoval tréner Hawks Mike Budenholzer. James iba druhý raz v sezóne pálil z hry s úspešnosťou pod 50 percent (6 z 13).

Hráči Detroitu pripravili New Yorku tretiu prehru v sérii, keď zdolali Knicks 92:86. Pistons čakali na víťazstvo nad Knicks od marca 2011. „Trochu sme znepríjemnili život Carmelovi, striedali sme sa pri ňom viacerí, snažili sme sa ho znervózniť,“ priznal taktiku pivot Detroitu Andre Drummond.

Terrence Jones dosiahol kariérne maximum 24 bodov a doviedol Houston k víťazstvu 109:85 nad Bostonom. Jones premenil z poľa desať z dvanástich pokusov, Houston mal v prvom polčase 72 % úspešnosť streľby, vďaka čomu si vybudoval 24-bodový náskok. Po štyroch prehrách sa z víťazstva tešil Washington, ktorý zdolal Minnesotu 104:100.

Z hosťujúcich tímov mal najbližšie k víťazstvu Phoenix, v Sacramente podľahol rozdielom jednej trojkovej strely 104:107, keď prešustroval náskok 14 bodov z tretej štvrtiny.